Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny

Zamawiający Gmina Tworóg (Tworóg, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TworógTworóg, Śląskieopublikowano 15 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tworóg

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258374

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Zamkowa 16

1.4.2.)Miejscowość

Tworóg

1.4.3.)Kod pocztowy

42-690

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ug.tworog.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://tworog.pl/aktualnosci

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f03225e-fceb-4c64-bd2e-711bc38931ee

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291015

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-15

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00517063

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane jest w związku z przyznaniem Gminie Tworóg wsparcia w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pn. „Opieka nad dziećmi do lat 3 – program Maluch+” w związku z realizacji Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1 pn. „Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat w ramach Maluch+”.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiot zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny. Nieruchomość, na której projektowana jest inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 784/127 obręb 0009 Tworóg, k. m. 5, jednostka ewidencyjna: 241308_2 Tworóg, ul. Powstańców Śląskich 25, 42-690 Tworóg;
 Powierzchnia zabudowy budynku: 214,21 m2
 Powierzchnia użytkowa obiektu: 252,64 m2
 Powierzchnia pomocnicza obiektu (piwnice i strych): 99,07 m2
 Kubatura brutto obiektu: 1 544,00 m3
 Ilość kondygnacji nadziemnych obiektu: 2 nadziemne
 Ilość kondygnacji podziemnych 1 (częściowe podpiwniczenie)

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262522-6 - Roboty murarskie

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262620-3 - Ściany nośne

44112310-4 - Ścianki działowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261320-3 - Kładzenie rynien

44212310-5 - Rusztowania

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442100-8 - Roboty malarskie

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

44113810-6 - Wykończenia nawierzchni

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-12-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-04-17

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TIGER-BUD Sp.z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751904816

4.3.3.)Ulica

Szpakowa 35

4.3.4.)Miejscowość

Rusinowice

4.3.5.)Kod pocztowy

42-700

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1950000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00627849/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji zadania Wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji zadania z powodu wydłużającego się czasu bez dostępu mediów, co spowodowało opóźnienie w odbiorach. Okoliczności te były niezależne od Wykonawcy i wpłynęły na terminowość realizacji prac.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana terminu realizacji do 18 czerwca 2026

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00168378/01, 2026/BZP 00224455/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tworóg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tworóg.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.