AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Winnica

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Pułtusku (Pułtusk, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Winnica”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 09:00. Wadium: 75 000 zł.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Wadium
75 000 zł
Termin składania ofert
18 września 2026, 09:00
14d 15h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji jakości40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania pn. „Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Winnica”, w tym wykonanie kompleksowych robót budowlanych, poszerzenie jezdni do 6,00 m, jednostronne pobocze o szerokości 1,50 m oraz na odcinku od początku opracowania do końca obiektu mostowego jednostronny chodnik o szerokości 1,80 m.

    Źródło: SWZ
  • 2

    ZakresZamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących bezpośrednie czynności w zakresie konstrukcji i nawierzchni mostu oraz powiązanych robót drogowych przez cały okres realizacji tych czynności, a w umowach z podwykonawcami mają znaleźć się tożsame zapisy.

    Źródło: SWZ
  • 3

    WarunkiWykonawca musi posiadać ubezpieczenie OC na co najmniej 1 500 000,00 zł i wykazać dwie roboty mostowe o wartości minimum 2 000 000,00 zł brutto każda oraz odpowiednie osoby z uprawnieniami drogowymi i mostowymi.

  • 4

    ZakresZamawiający nie dopuszcza odbiorów częściowych ani płatności częściowych, a wynagrodzenie ryczałtowe obejmuje wszystkie roboty, opłaty, ubezpieczenie inwestycji, podatki oraz elementy niezbędne do wykonania robót, które nie pozostają trwale po zakończeniu budowy.

    Źródło: SWZ
  • 5

    RyzykoWykonawca udziela gwarancji jakości i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane na okres wybrany w ofercie, nie krótszy niż 60 miesięcy i nie dłuższy niż 72 miesiące, a płatność ma nastąpić jednorazowo w całości w roku budżetowym 2026 po podpisaniu bezusterkowego protokołu odbioru końcowego.

    Źródło: SWZ
  • 6

    ZakresZamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych, a zakres obejmuje także projekt czasowej organizacji ruchu, utrzymanie oznakowania tymczasowego na koszt Wykonawcy, jego demontaż po zakończeniu prac oraz wykonanie niezbędnych badań, prób i pomiarów geodezyjnych, których koszt trzeba wliczyć w cenę ofertową.

    Źródło: SWZ

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,2 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 13% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W PUŁTUSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130382268

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 20

1.5.2.)Miejscowość

Pułtusk

1.5.3.)Kod pocztowy

06-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

236928577

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdppultusk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdppultusk.bip.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Działalność drogowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr
1821W w miejscowości Winnica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6994ad3-c479-40c7-819d-2620fd23ba98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383941

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00115900/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Winnica

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6994ad3-c479-40c7-819d-2620fd23ba98

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych, uniemożliwiających komunikację za pośrednictwem platformy, Zamawiający dopuszcza komunikację awaryjną za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@zdppultusk.com.pl (nie dotyczy procedury składania ofert, które muszą być bezwzględnie złożone na Platformie).

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

15. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu komputerowego oraz parametry połączenia sieciowego używanego w celu korzystania z usług platformy określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zarząd Dróg Powiatowych w Pułtusku, ul. 3 Maja 20, 06-100 Pułtusk. Z Administratorem może się Pani/Pan skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@zdppultusk.com.pl, telefonicznie: 23 692 85 77 lub pisemnie na adres korespondencyjny wskazany powyżej.
2) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach ochrony i przetwarzania swoich danych osobowych pod adresem e-mail: sekretariat@zdppultusk.com.pl lub pisemnie na adres naszej siedziby, wskazany powyżej.
3) Jako Administrator będziemy przetrawiać Pani/Pana dane osobowe w celach związanych z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, realizowanego w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp, zawarciem umowy oraz dochodzeniem ewentualnych roszczeń związanych z postępowaniem.
4)Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w trybie:
a) art. 6 ust. 1 lit. c RODO (przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze, w tym przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych),
b) art. 6 ust. 1 lit. b RODO (przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy lub w celu realizacji kontraktu).
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Ponadto, z uwagi na dofinansowanie zadania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dokumentacja będzie archiwizowana przez okres wymagany przepisami dotyczącymi kontroli i trwałości projektów strukturalnych.
6) Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, jeżeli obowiązek taki będzie wynikać z przepisów prawa, w tym z zasady jawności postępowania (art. 18 ustawy Pzp). Do Pani/Pana danych mogą też mieć dostęp podmioty przetwarzające dane w imieniu Administratora na podstawie umów powierzenia (np. dostawcy usług informatycznych, hostingu, usług pocztowych czy archiwizacyjnych).
7) Zgodnie z RODO, przysługuje Pani/Panu:
a) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii (art. 15 RODO),
b) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych (art. 16 RODO – o ile nie narusza to wyniku przetargu),
c) prawo do ograniczenia przetwarzania (art. 18 RODO – z zastrzeżeniem art. 19 ust. 4 ustawy Pzp),
d) prawo do usunięcia danych (art. 17 RODO – w sytuacjach, gdy dane nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane).
8) W celu skorzystania z uprawnień wskazanych w pkt 7 prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (pkt 2) lub pisemnie na adres korespondencyjny Administratora (pkt 1). Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
10) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy Pzp. Brak podania danych uniemożliwi dokonanie oceny i weryfikacji oferty.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZDP.2312.1.9.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn

„Budowa mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Winnica”. Zadanie polega na wykonaniu kompleksowych robót budowlanych zmierzających do osiągnięcia właściwych parametrów technicznych obiektu mostowego i drogi, umożliwiających zapewnienie pełnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i komfortu użytkowania oraz zmniejszenia oddziaływania drogi na otoczenie. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 6,00 m, z dodatkowym jednostronnym poboczem o szerokości 1,50 m, a na odcinku od początku opracowania do końca obiektu mostowego – z jednostronnym chodnikiem o szerokości 1,80 m.

4.2.6.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

7. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: „spełnia / nie spełnia”, w oparciu o oświadczenia wstępne oraz podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w § 20 niniejszej SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji jakości

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający określa następujące, proporcjonalne do przedmiotu zamówienia, minimalne warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie formułuje szczególnych wymagań w tym zakresie. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wstępnego oświadczenia Wykonawcy składanego na formularzu oferty;
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie formułuje szczególnych wymagań w tym zakresie. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wstępnego oświadczenia Wykonawcy składanego na formularzu oferty;
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wynoszącą co najmniej 1 500 000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100);
4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykaże, że:
a) posiada doświadczenie: tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej 2 roboty budowlane, z których każda polegała na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektu mostowego (mostu, wiaduktu lub estakady) o wartości każdej z tych robót nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto,
b) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Zamawiający uzna spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi wymagane prawem uprawnienia budowlane oraz doświadczenie zawodowe, wyznaczonymi do realizacji zamówienia, tj.:
 Wariant I (jedna osoba łącząca funkcje): 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami zarówno w specjalności mostowej, jak i drogowej, posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (liczone do dnia upływu terminu składania ofert) w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalnościach oraz aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, LUB
 Wariant II (dwie osobne osoby): 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy (specjalność drogowa), posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności drogowej, z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym oraz ważną przynależnością do izby, ORAZ 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Robót (specjalność mostowa), posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności mostowej, z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym w kierowaniu robotami mostowymi oraz ważną przynależnością do izby.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni) następujących podmiotowych środków dowodowych:
1. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające aktualność informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia z postępowania (Załącznik nr 4 do OFERTY),
2. Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 5 do OFERTY),
3. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,
4. Zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub KRUS potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,
5. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

7. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej (w zakresie określonym w § 19 ust. 2 pkt 3 SWZ), Zamawiający żąda dokumentów potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę gwarancyjną co najmniej 1 500 000,00 zł wraz z dowodem opłacenia składki.
8. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć wymaganych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 7, Wykonawca może złożyć inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie warunku finansowego.
9. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej (w zakresie określonym w § 19 ust. 2 pkt 4 SWZ), Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, zawierający wykaz co najmniej 2 robót budowlanych, z których każda polegała na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektu mostowego (mostu, wiaduktu lub estakady) o wartości każdej z tych robót nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto, wraz z załączeniem dowodów określających, czy roboty te zostały wykonane należycie – sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do OFERTY (Wykaz robót),
2. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, zawierający informacje o ich uprawnieniach budowlanych (w specjalności mostowej i/lub drogowej, zgodnie z wymaganiami określonymi w § 19 ust. 2 pkt 4 lit. b SWZ), informacje o ich co najmniej 5-letnim doświadczeniu zawodowym w kierowaniu robotami w danej specjalności, a także informację o podstawie dysponowania tymi osobami – sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do OFERTY (Wykaz osób).

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Formularz Ofertowy („Oferta”) – sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ,
2. Oświadczenie Wykonawcy dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 1 do OFERTY),
3. Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania (Załącznik nr 2 do OFERTY),
4. Oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia (Załącznik nr 3 do OFERTY – o ile dotyczy),
5. Pełnomocnictwo/a (o ile dotyczy) – w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym mocodawcy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć złożoną ofertę wadium w wysokości

75 000,00 zł brutto (słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100). Kwota ta mieści się w granicach limitu ustawowego określonego w art. 275 pkt 1 w zw. z art. 97 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. 2. Wykonawca może wnieść wadium, zgodnie z art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w jednej lub kilku następujących formach: 1. pieniądzu; 2. gwarancjach bankowych; 3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w pełnej kwocie przed upływem terminu składania ofert określonego w § 12 ust. 1 niniejszej SWZ. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem bankowym na rachunek depozytowy Zamawiającego: 50 1020 3541 0000 5102 0398 6999, wpisując w tytule przelewu: „Wadium ZDP2312182026”. 5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, za termin wniesienia wadium przyjmuje się moment faktycznego uznania (zaksięgowania) pełnej kwoty środków na rachunku bankowym Zamawiającego, a nie moment zlecenia przelewu przez Wykonawcę. 6. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium na cały okres związania ofertą określony w § 10 ust. 1 niniejszej SWZ (tj. do dnia 23.09.2026 r. włącznie). 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu dokument gwarancji lub poręczenia sporządzony w postaci elektronicznej (opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym wystawcy/gwaranta), za pośrednictwem zakładki dokumentów na Platformie e-Zamówienia, wraz ze składaną ofertą. Beneficjentem wadium wnoszonego w formie niepieniężnej musi być: Powiat Pułtuski – Zarząd Dróg Powiatowych w Pułtusku. 8. Treść wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia musi zawierać bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zobowiązanie gwaranta do wypłaty pełnej kwoty wadium w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja musi zabezpieczać ofertę od momentu otwarcia ofert przez cały okres związania ofertą. 9. Zamawiający dokonuje zwrotu wadium wszystkim Wykonawcom na bezwzględnych zasadach i w terminach szczegółowo określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp. 10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie przepisów art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, w szczególności, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówi podpisania umowy, nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po jego stronie.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego (konsorcjum, spółka cywilna).
W przypadku udziału w postępowaniu Wykonawców występujących wspólnie, są oni zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej należy dołączyć do oferty.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-25 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-25 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-23

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 18.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zarząd Dróg Powiatowych w Pułtusku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pułtusk.
Tak. Wadium określono na 75 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.