Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
13 960 500 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 13 317 026 zł – 18 137 088 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 4,8% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane20%Doświadczenie kierownika robót w zakresie zagospodarowania zielenią20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu w ramach zadania pn. „Wzmocnienie ochrony przyrody i bioróżnorodności w Parku Staromiejskim w Sieradzu”

Zamawiający Gmina Miasto Sieradz (Sieradz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu w ramach zadania pn.…”, wybierając ofertę wykonawcy DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz. Wartość umowy: 13 960 500 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto SieradzSieradz, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 7 sierpnia 2026
Wartość umowy
13 960 500 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz (Koźminek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 13 960 500,00 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 13 317 025,95 zł do 18 137 088,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTO SIERADZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934335

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

plac Wojewódzki 1

1.5.2.)Miejscowość

Sieradz

1.5.3.)Kod pocztowy

98-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

438266114

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@umsieradz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.umsieradz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmsieradz.e-zp.finn.pl/procurements

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu w ramach zadania pn. „Wzmocnienie ochrony przyrody i bioróżnorodności w Parku Staromiejskim w Sieradzu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4b7a04c2-2175-4c3d-b58b-0e48af5610f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383699

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00051368/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wzmocnienie ochrony przyrody i bioróżnorodności w Parku Staromiejskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie „Przebudowa i rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Sieradzu w ramach zadania pn. „Wzmocnienie ochrony przyrody i bioróżnorodności w Parku Staromiejskim w Sieradzu” współfinansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00193880

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIZ-Z.271.09.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

11814046,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje wykonanie wszelkich robót budowlanych, obejmujących modernizację i przebudowę Parku Staromiejskiego w Sieradzu, polegających na:
a) rozbiórce istniejących nawierzchni alejek (bitumicznych i ziemnych), fundamentów wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki,
b) demontażu ławek i koszy, istniejących lamp oświetleniowych,
c) demontażu ogrodzenia,
d) usunięciu wyznaczonych drzew i krzewów,
e) cięciu i innych zabiegów pielęgnacyjnych na istniejących drzewach i krzewach,
f) obsłudze geodezyjnej w ramach zagospodarowania terenu i zieleni,
g) modernizacji i rozbudowie ścieżek pieszych oraz pieszo-rowerowych w formie szlaków dydaktyczno-edukacyjnych, których centrum będzie stanowić projektowany skwer Arego Sternfelda,
h) remoncie schodów głównych (od ul. Klonowej),
i) modernizacji i rozbudowie oświetlenia parkowego,
j) wyeksponowaniu drzew o charakterze pomnikowym,
k) wykonaniu nasadzeń drzew, krzewów i bylin z ukierunkowaniem na podniesienie atrakcyjności miejsca z punktu widzenia bioróżnorodności roślinności wraz z wykonaniem tablic informacyjnych,
l) wykonaniu regeneracji zbiornika wodnego wraz z remontem konstrukcji utwardzonej nawierzchni skarpy przy stawie,
m) urządzeniu tematycznych ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych wraz z wyposażeniem ich w urządzenia edukacyjne, w tym m.in. tablice edukacyjne,
n) wykonaniu edukacyjnego/tematycznego placu zabaw,
o) zamontowaniu nowych elementów małej architektury (m.in. ławek, koszty na śmieci),
p) rozwieszeniu budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków, budek dla nietoperzy,
q) wykonaniu monitoringu na terenie parku wraz z pełną integracją z Systemem Monitoringu Miejskiego,
r) budowie toalety publicznej, wyposażonej w przewijak i dostępnej dla osób na wózkach, o ograniczonej możliwości ruchowej, starszych, niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi,
s) remoncie chodnika biegnącego wzdłuż ul. Klonowej,
t) budowie zjazdu od strony ul. Lokajskiego,
u) remoncie istniejącej sieci wodociągowej,
v) remoncie i częściowej likwidacji istniejącej sieci kanalizacyjnej,
z) wykonaniu i montażu dwóch tablic informacyjnych

4.5.3.)Główny kod CPV

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13317025,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18137088,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13960500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9680952370

7.3.3)Ulica

Pośrednik 1a

7.3.4)Miejscowość

Koźminek

7.3.5)Kod pocztowy

62-840

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wykonanie robót związanych z kształtowaniem parków oraz terenów zielonych

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13960500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112711-2Roboty w zakresie kształtowania par…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 707 zł
Próbka: 85 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 245 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
361 890 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
203 245 zł
Mediana
290 707 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Sieradz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sieradz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 13 960 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112711-2 (Roboty w zakresie kształtowania parków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz (Koźminek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.