Rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice od km 0+000 do km 1+432,28 w m. Brandwica.
Zamawiający Powiat Stalowowolski (Stalowa Wola, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice od km 0+000 do km 1+432,28 w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
21 marca 2025
Termin ofert: 16 kwietnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 kwietnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
10 kwietnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 maja 2025
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
07 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Stalowowolski |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 830409181 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Podleśna 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Stalowa Wola |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 37-450 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL824 - Tarnobrzeski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 156433709 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | naczelnik.imp@stalowowolski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.stalowowolski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ba0b0ec8-d7be-479a-bc18-6d190ce56fcb |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00383485 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-07 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00156488 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice od km 0+000 do km 1+432,28 w m. Brandwica. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45233221-4 - Malowanie nawierzchi 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych 45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 15 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PBI Infrastruktura S.A. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690587901 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kolejowa 10E |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraśnik |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 23-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7854283,54 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00234141/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneksem dostosowano postanowienia umowy do obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). Zmiana dotyczyła zasad fakturowania i rozliczeń, nie wpływała na zakres przedmiotu umowy ani wysokość wynagrodzenia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice od km 0+000 do km 1+432,28 w m. Brandwica. Zmiana umowy dotyczyła wyłącznie dostosowania postanowień dotyczących wystawiania i rozliczania faktur do obowiązujących przepisów w zakresie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i nie wpłynęła na zakres rzeczowy zamówienia ani wysokość wynagrodzenia. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania robót dodatkowych wynikających z Protokołu Konieczności nr 1/2026 z dnia 30.04.2026 r., skutkująca zmianą wysokości wynagrodzenia wykonawcy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Rozbudowa drogi powiatowej nr 1020R Brandwica – Jastkowice od km 0+000 do km 1+432,28 w m. Brandwica. W wyniku wykonania robót dodatkowych wynikających z Protokołu Konieczności nr 1/2026 dokonano zmiany wynagrodzenia wykonawcy. Pozostały zakres przedmiotu zamówienia nie uległ zmianie. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 307859,94 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8194517,59 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.