Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie.

Zamawiający Gmina Wołów (Wołów, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WołówWołów, Dolnośląskie (powiat Wołowski →)opublikowano 7 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wołów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935000

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 34

1.4.2.)Miejscowość

Wołów

1.4.3.)Kod pocztowy

56-100

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

71 319 13 05

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wolow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wolow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b140e68a-ca77-4d3d-9c07-ad847d798c1e

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383435

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont żelbetowej konstrukcji wieży.
Naprawa żelbetowej konstrukcji wieży musi być przeprowadzona ze szczególną starannością przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel.
Obszary skorodowanego betonu (zlokalizowane głównie w zewnętrznych słupach konstrukcji) należy oczyścić poprzez usunięcie zabrudzeń, starych powłok, a także uszkodzonych warstw betonu przy użyciu metody mechanicznej (skucie), a następnie czyszczenia, stosując technologię ciśnieniowo – strumieniową (piaskowanie). Do naprawy stosować modyfikowane polimerami zaprawy renowacyjne na bazie cementowej systemu PCC.
Uwaga:
- w systemach naprawczych można zastosować produkty posiadające odpowiednie europejskie lub krajowe Aprobaty Techniczne lub Oceny Techniczne,
- Nie wolno stosować w dobranym systemie naprawczym wyrobów od różnych producentów,
- Można stosować odpowiednio dobrane wyroby także innych producentów jak np. MC-Bauchemie, Drizzoro, Schomburg, Sika czy Atlas.
Wypełnienie ścian w przestrzeni między słupowej.
Elementy murowe uszkodzone miejsca rozebrać i odtworzyć.
Uwaga:
W przypadku adaptacji wieży dla innych celów, zastosować wymianę cegły gr 6cm na wypełnienie gr. 18cm, tak aby spełnić wymagania stanu użytkowania i nośności oraz zapewnić odpowiednią izolację ścian w celu eliminacji punktu rosy w przegrodzie.
Pokrycie wieży.
Obecne pokrycie z blachy cynkowej na rąbek jest w złym stanie technicznym i należy wymienić je na nowe, proponuje się odtworzyć pierwotne pokrycie z dachówki karpiówki wraz z warstwami; łatami i kontr-łatami.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262210-6 - Fundamentowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

A.S. Usługi Budowlane Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6912583833

4.3.3.)Ulica

Spokojna

4.3.4.)Miejscowość

Legnica

4.3.5.)Kod pocztowy

59-220

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

499999,99 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00536268/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

wykonanie robót zamiennych dot. zmiany materiału obróbek blacharskich - po wykonaniu przewidzianych projektem robót dot. usunięcia zdegradowanego pokrycia dachowego odkryto opierzenie z blachy miedzianej w dobrym stanie. dokumentacja przewidywała wykonanie obróbek z blachy ocynkowanej. aby zachować spójność materiało zakłada się wykonanie pozostałych obróbek z z blachy miedzianej.
wykonanie robót zamiennych dot. stolarki okiennej lukarn - stolarka okienna w złym stanie technicznym. po dokonaniu oceny konieczne staje się wykonanie nowej stolarki lukarn. Wykonanie robót dodatkowych dot. montażu płotków przeciwśniegowych - ze względu bezpieczeństwa .

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

- wykonanie robót zamiennych dot. zmiany materiału obróbek blacharskich, robót zamiennych dot. stolarki okiennej lukarn, roboty dodatkowe dot. montażu płotków przeciwśniegowych

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

549658,08 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wołów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wołów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.