Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
500 000 zł
Umowa zawarta
14 listopada 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie.

Zamawiający Gmina Wołów (Wołów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie”, wybierając ofertę wykonawcy A.S. Usługi Budowlane Sp. z o.o. Wartość umowy: 500 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WołówWołów, Dolnośląskie (powiat Wołowski →)opublikowano 17 listopada 2025
Wartość umowy
500 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    07 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy A.S. Usługi Budowlane Sp. z o.o. (Legnica), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 999,99 zł (umowę zawarto 14 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wołów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 34

1.5.2.)Miejscowość

Wołów

1.5.3.)Kod pocztowy

56-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

71 319 13 05

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wolow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wolow.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b140e68a-ca77-4d3d-9c07-ad847d798c1e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00536268

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044865/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie - zadanie realizowane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Wymiana poszycia dachowego Wieży Ciśnień w Wołowie”, w dniu 05.09.2025 r. Zamawiający wszczął postępowanie na ww. zadanie. Termin składania ofert upłynął w dniu 02.10.2025 r. o godz. 9.00. Do wyznaczonego terminu nie wpłynęła żadna oferta, na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp postępowanie zostało unieważnione, w związku z tym Zamawiający na podstawie art. 305 ust. 2 ustawy Pzp uznaje za zasadne przeprowadzenie Zamówienia z wolnej ręki.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-3c30cc98-f160-4eb0-8a44-2236f182cdc3

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.26.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

354894,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont żelbetowej konstrukcji wieży.
Naprawa żelbetowej konstrukcji wieży musi być przeprowadzona ze szczególną starannością przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel.
Obszary skorodowanego betonu (zlokalizowane głównie w zewnętrznych słupach konstrukcji) należy oczyścić poprzez usunięcie zabrudzeń, starych powłok, a także uszkodzonych warstw betonu przy użyciu metody mechanicznej (skucie), a następnie czyszczenia, stosując technologię ciśnieniowo – strumieniową (piaskowanie). Do naprawy stosować modyfikowane polimerami zaprawy renowacyjne na bazie cementowej systemu PCC.
Uwaga:
- w systemach naprawczych można zastosować produkty posiadające odpowiednie europejskie lub krajowe Aprobaty Techniczne lub Oceny Techniczne,
- Nie wolno stosować w dobranym systemie naprawczym wyrobów od różnych producentów,
- Można stosować odpowiednio dobrane wyroby także innych producentów jak np. MC-Bauchemie, Drizzoro, Schomburg, Sika czy Atlas.
Wypełnienie ścian w przestrzeni między słupowej.
Elementy murowe uszkodzone miejsca rozebrać i odtworzyć.
Uwaga:
W przypadku adaptacji wieży dla innych celów, zastosować wymianę cegły gr 6cm na wypełnienie gr. 18cm, tak aby spełnić wymagania stanu użytkowania i nośności oraz zapewnić odpowiednią izolację ścian w celu eliminacji punktu rosy w przegrodzie.
Pokrycie wieży.
Obecne pokrycie z blachy cynkowej na rąbek jest w złym stanie technicznym i należy wymienić je na nowe, proponuje się odtworzyć pierwotne pokrycie z dachówki karpiówki wraz z warstwami; łatami i kontr-łatami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262210-6 - Fundamentowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499999,99 PLN

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

A.S. Usługi Budowlane Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6912583833

7.3.3)Ulica

Spokojna

7.3.4)Miejscowość

Legnica

7.3.5)Kod pocztowy

59-220

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

montaż kontrłat na dachu, łacenie, częściowe pokrycie dachów nieodeskowanych dachówką ceramiczną

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499999,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wołów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 500 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: A.S. Usługi Budowlane Sp. z o.o. (Legnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.