Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.

Zamawiający Gmina Ostaszewo (Ostaszewo, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OstaszewoOstaszewo, Pomorskieopublikowano 7 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 649 788 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostaszewo

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747900

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kościuszki 51

1.4.2.)Miejscowość

Ostaszewo

1.4.3.)Kod pocztowy

82-112

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@ostaszewo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostaszewo.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7ac68df4-aebf-4d51-9bee-73e08f8bf4bf

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383012

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00572797

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości w gminie Ostaszewo.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Ostaszewo w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r.
2. Zamawiający:
 nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych,
 nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
 nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp,
 nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej,
 nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
 nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia, nie mniej żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców,
 nie przewiduje możliwości udzielenia Wykonawcy umowy zaliczek na poczet wykonania zamówienia,
 nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
 informuje, że wszelkie rozliczenia między stronami tj. między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w PLN.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach określonych odpowiednio we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-01-01 do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ALTVATER PIŁA SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570302283

4.3.3.)Ulica

ŁĄCZNA 4A

4.3.4.)Miejscowość

Piła

4.3.5.)Kod pocztowy

64-920

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

888894,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00662666/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Omyłka pisarska

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Sprostowanie stawki jednostkowej netto za transport i odbiór odpadów dla poszczególnych kategorii odpadów.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wyczerpanie kwoty zawartej w umowie, konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększenie wartości umowy, rozwiązanie umowy z dniem 31.07.2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

60000

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

917953,77 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 649 788 zł
Próbka: 157 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 649 788 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostaszewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostaszewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.