Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy”

Zamawiający Gmina Kocierzew Południowy (Kocierzew Południowy, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kocierzew Południowy

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148288

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kocierzew Południowy 83

1.4.2.)Miejscowość

Kocierzew Południowy

1.4.3.)Kod pocztowy

99-414

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.4.7.)Numer telefonu

468384825

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kocierzew.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kocierzewpoludniowy.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e3a6c698-36f1-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00379884

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-06

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00348107

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa prowadzona w zakresie dowozu i odwozu uczniów do/z szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy/ miejsca zamieszkania. Planowany okres realizacji od dnia 01.09.2023 r. do dnia 30.06.2026 r. (tj. 3 lata szkolne), z wyłączeniem dni wolnych od zajęć szkolnych i okresu wakacji szkolnych.
3.2. Dowożeniem objęci zostaną uczniowie ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Kocierzew Południowy tj.:
 Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym,
 Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszewie,
 Szkoły Podstawowej w Gągolinie Południowym.
3.3. Wstępne trasy przejazdów określa załącznik nr 7 do SIWZ.
3.4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany kierunku obsługi kursów oraz możliwość zmiany zakresu kursów – ilości km - w okresie obowiązywania umowy - ilości są szacunkowe i nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę ich pełnej realizacji. Zamawiający zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu umowy w wysokości minimalnej 50% wartości brutto umowy.

3.6. Szczegółowe ustalenia tras dowozu uczniów, godzin przyjazdów autobusów i ich odjazdów dokonane zostaną pomiędzy szkołami i przewoźnikiem, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.
3.7. Autobus zatrzymywał się będzie na wyznaczonych przystankach autobusowych zlokalizowanych na trasie przejazdu autobusu.
3.8. Przewoźnik nie może rozpoczynać trasy wcześniej niż o godzinie 6:45.
3.9. Szacunkowa liczb kilometrów do przejechania w ciągu 1 dnia wynosi 428 km.
3.10. Szacunkowa liczba dzieci dowożonych wynosi 272, w tym:
3.10.1. 223 dzieci do SP w Kocierzewie,
3.10.2. 32 dzieci do PSP w Łaguszewie,
3.10.3. 17 dzieci do SP w Gągolinie Południowym.
Liczba ta może ulec zmianie w trakcie każdego roku szkolnego. Podstawą do sprzedaży biletów miesięcznych szkolnych będą imienne listy uczniów zawierające dane ucznia oraz relacje przewozu. Dane te będą comiesięcznie aktualizowane przez szkoły.
3.11. Zamawiający zastrzega, że w przypadku zwiększenia się liczby dzieci dowożonych, wykonawca automatycznie zmniejszy proporcjonalnie cenę biletu miesięcznego, wykorzystaną do wyliczenia należności miesięcznej za wykonaną usługę.
3.12. Zamawiający zobowiązuje się do przedstawiania Wykonawcy imiennych list uczniów dowożonych do przedostatniego dnia każdego miesiąca poprzedzającego wystawienie biletów miesięcznych.
3.13. Wykonawca będzie realizował zamówienie w ramach przewozów regularnych lub regularnych specjalnych w krajowym transporcie drogowym osób (Ustawa z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym Dz. U. z 2022 r. , poz. 2201 z poźn. zm.).
3.14. Wykonawca zamówienia musi dysponować minimum 4 autobusami (minimum 40 miejsc siedzących w każdym) sprawne techniczne i przystosowane do przewozu osób, w szczególności dzieci.
3.15. W przypadku awarii wyznaczonego autobusu przewoźnik podstawi autobus spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym. Zamawiający określa maksymalny czas podstawienia pojazdu zastępczego od momentu powiadomienia Wykonawcy na okres nie dłuższy niż 60 minut, dokładnie określony przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym – Załącznik Nr 1 do SWZ. - Kryterium oceny ofert.
3.16. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie autobusami przez osoby posiadające kwalifikacje zawodowe do kierowania autobusami i przeszkolenie uprawniające do przewozu osób, zgodnie z wymaganiami określonymi w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym (j.t. Dz. U. z 2022 r. poz. 2201 ze zm.), przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 ze zm.), oraz w innych przepisach określających wymagania w stosunku do kierowców.
3.17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowej realizacji zamówienia.
3.18. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.
3.19. Rozliczenie przedmiotu umowy następować będzie na podstawie zestawienia sprzedanych biletów miesięcznych, które będzie określało wartość sprzedanych ulgowych biletów miesięcznych szkolnych w okresie każdego miesiąca. Imienne bilety miesięczne szkolne, których sprzedaż u przewoźnika rejestrowana jest za pomocą kas fiskalnych, dołączone będą do zestawienia.
3.20. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczniów dowożonych od chwili wejścia uczniów do autobusu do chwili przekazania ich szkole oraz od chwili odebrania ich ze szkoły po skończonych lekcjach do chwili opuszczenia przez uczniów autobusu na przystanku w ich miejscowości. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do ich miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice / prawni opiekunowie. Szczegółowe rozkłady godzin odwozu i dowozu uczniów na poszczególnych trasach będą ustalone przez Dyrektorów Szkół przed rozpoczęciem roku szkolnego i weryfikowane comiesięcznie. Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą być oznakowane, ubezpieczone oraz spełniać wymogi niezbędne do dopuszczenia do ruchu drogowego. Wykonawca będzie przestrzegał regularności i punktualności kursowania zgodnie z ustalonym harmonogramem przewozów.
3.21. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia przewożonych osób, zapewnienie im odpowiednich warunków bezpieczeństwa oraz przy przewozach zamkniętych odpowiednio oznakować pojazd zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym.
3.22. Zamawiający może zlecić wykonawcy przewozy pasażerskie inne niż wymienione powyżej, związane z pozaszkolnymi zajęciami (np. wyjazdy na basen, dowóz na zawody sportowe, przewozy wycieczek szkolnych finansowanych przez Zamawiającego). W tym przypadku rozliczenie z wykonanej usługi nastąpi na podstawie faktycznej ilości przejechanych kilometrów oraz stawki za kilometr określonej w ofercie przetargowej. Długość trasy przy wyżej wymienionej płatności liczona będzie od miejsca zbiórki lub pierwszego przystanku autobusu.
3.23. Kody Wspólnego Słownika Zamówień: 60100000-9 – usługi w zakresie transportu drogowego.

3.9.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2023-09-01 do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

USŁUGI TRANSPORTOWE KRZYSZTOF KOWALIK, województwo: ŁÓDZKIE, NIP: 8341035481, REGON: 750481786

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8341035481

4.3.3.)Ulica

KOCIERZEW PÓŁNOCNY 16

4.3.4.)Miejscowość

KOCIERZEW

4.3.5.)Kod pocztowy

99-414

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

957168,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00389051/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

994646,99 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

----

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kocierzew Południowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kocierzew Południowy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.