ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Renowacja zbiornika wodnego w Starej Wsi

Zamawiający Gmina Rozprza (Rozprza, Łódzkie) prowadził postępowanie „Renowacja zbiornika wodnego w Starej Wsi”. Termin składania ofert minął 19 sierpnia 2026, 13:00. Planowany budżet: 186 000 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RozprzaRozprza, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 5 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
186 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
19 sierpnia 2026, 13:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    05 sierpnia 2026

    Termin ofert: 19 sierpnia 2026 13:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest renowacja zbiornika wodnego w Starej Wsi o powierzchni około 2600 m2 i pojemności całkowitej 1560 m3, z pracami utrzymaniowymi bez zmiany parametrów technicznych zbiornika.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 60 dni, a zamówienie nie obejmuje opcji ani zamówień podobnych.

  • 3

    ZakresWarunek techniczny wymaga wykonania w ostatnich 3 latach co najmniej dwóch zamówień odpowiadających czyszczeniu, pogłębieniu lub wykopaniu stawu o wartości każdej roboty budowlanej nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto.

  • 4

    RyzykoZakres obejmuje usunięcie około 650 m3 namułu i osadów dennych, usunięcie roślinności wodnej, kształtowanie skarp, odtworzenie zdegradowanych części skarp oraz zabezpieczenie około 500-600 m2 powierzchni kamieniem z geowłókniną.

Kontekst Atlasu

  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 34% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rozprza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648008

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. 900 - lecia 3

1.5.2.)Miejscowość

Rozprza

1.5.3.)Kod pocztowy

97-340

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

0 44 649 61 08

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

k.bracka@rozprza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rozprza.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Renowacja zbiornika wodnego w Starej Wsi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5bf6de7f-66df-42c2-8caa-600be68a173d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378987

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl/pn/gmrozprza/demand/311216/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl/pn/gmrozprza/demand/311216/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie
• Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
• Komputer klasy PC/MAC z aktualnym system operacyjnym wspieranym przez producenta,
• Zainstalowana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge, w przypadku Internet Explorer minimalna wersja 10.0,
• Zainstalowana bezpłatna wersja oprogramowania JAVA w wersji OpenJDK wydawaną na licencji EPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK w wersji 8, którą można pobrać ze strony https://adoptium.net/ lub JAVA na licencji Oracle.
Rekomendowaną wersją jest Java 32 bit oraz Java 64 bit (komputery typu Mac wymagają jedynie wersji 64 bit) w wersji 1.8.0_202 które można pobrać ze strony
https://www.oracle.com/pl/java/technologies/javase/javase8-archive-downloads.html,
• Podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę;
• Certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”).
• Zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
• Platforma działa według standardu w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8,
• Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119.1), dalej „RODO” informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych, jest Gmina Rozprza reprezentowana przez Burmistrza Rozprzy z siedzibą w Rozprzy przy Al. 900-lecia 3, 97-340 Rozprza; tel.: 44 615 80 68; faks: 44 615 80 04; email: ug@rozprza.pl.
2) Administrator wyznaczył Inspektora ochrony danych, z którym może Pani/Pan skontaktować się poprzez e-mail rodo@rozprza.pl lub pisemnie na adres Administratora. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.
3) Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji.
4) podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest niezbędność wypełnienia przez Administratora obowiązku prawnego, a podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z ustawą z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Pzp) (Dz.U.2026 poz. 793 ze zm.).
5) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania. Po spełnieniu celu, Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z zasad określonych w Rozporządzeniu z dnia 18 stycznia 2011 roku w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U.2011.14.67).
6) Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp.
7) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonych w przepisach Pzp związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu, z wyjątkami zastrzeżonymi przepisami prawa, następujące uprawnienia:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych jej dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowań oraz jego załączników;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo do żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
d) prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez Administratora.
- Nie przysługuje Pani/Panu w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych oraz nie przysługuje prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO.
- Nie przysługuje Pani/Panu na podstawie art. 21 RODO prawo do sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c.
- Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą przetwarzane w celu profilowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZP.271.1.15.2026.KB

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

186000 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Renowacja zbiornika wodnego w Starej Wsi
Przedmiotem zamówienia jest renowacja zbiornika wodnego, zlokalizowanego w miejscowości Stara Wieś, gm. Rozprza, powiat piotrkowski, woj. łódzkie. Planowane działania mają charakter utrzymaniowy i nie będą powodowały zmiany parametrów technicznych zbiornika, w szczególności jego powierzchni i przebiegu linii brzegowej oraz skarp. Prace renowacyjne nie przewidują ingerencji wykraczającej poza dotychczasowy obszar zbiornika.
Lokalizacja zbiornika: działka nr 780, miejscowość Stara Wieś, obręb Stara Wieś, gmina Rozprza, powiat piotrkowski, województwo łódzkie.
Parametry zbiornika:
• długość – około 72 m;
• szerokość – od około 34 m do około 54 m;
• powierzchnia – około 2600 m2;
• głębokość – 0,6 m (po wykonaniu czyszczenia: około 0,9 m);
• pojemność całkowita: 1560 m3 (po wykonaniu czyszczenia: około 2340 m3).
Zakres rzeczowy zadania obejmuje w szczególności:
• usunięcie nagromadzonego namułu i osadów dennych z dna zbiornika (szacunkowo około 650 m3) oraz usunięcie zalegającej roślinności wodnej oraz zanieczyszczeń organicznych – prace te będą wymagały wypompowania wody ze zbiornika;
• wywóz urobku - uzyskane z odmulenia stawów osady denne nie stwarzają żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego, otoczenia zbiornika oraz terenów rolnych
i nadają się do wykorzystania dla niwelacji terenu;
• lokalne kształtowanie i uporządkowanie skarp zbiornika w istniejącym obrysie;
• oczyszczenie czaszy zbiornika w celu przywrócenia jego prawidłowej funkcji retencyjnej;
• odtworzenie zdegradowanych części skarp ziemnych zbiornika, wzmocnienie skarp przylegających do dróg od strony północnej i wschodniej;
• zabezpieczenie powierzchni skarp przed erozją przez rozłożenie kamienia - dotyczy powierzchni ok. 500-600 m2 - wyprofilowanie skarp wraz z ułożeniem geowłókniny i ich utwardzenie kamieniem o frakcji 10-30 cm, jako działanie porządkowe i ochronne.
Zakres zadania obejmuje prace utrzymaniowe, zatem nie jest konieczne opracowywanie dokumentacji projektowej. Realizacja zadania musi odbywać się przy zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.
Zamawiający posiada prawo do dysponowania nieruchomością. Zamawiający odpowiada za dokonanie przewidzianych prawem zgłoszeń i/lub uzgodnień.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45000000-7 - Roboty budowlane

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1/ sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie tego warunku
2/ zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca musi wykonać w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, co najmniej dwóch zamówień odpowiadającego rodzajem przedmiotowi niniejszego zamówienia tj. czyszczenia lub pogłębienia lub wykopania stawu, o wartości każdej roboty budowlanej nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy, w zakresie potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania, obejmują: oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego (zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ);

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert:
1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 2, Załącznik nr 2a do SWZ – odpowiednio, wykonawca dołącza do oferty,
2) informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w ppkt 1) stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie Załącznik nr 2 składa każdy z nich; w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Załącznik nr 2a składa również podmiot udostępniający zasoby - jeżeli dotyczy.
3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 (Załącznik nr 3 do SWZ) - jeśli dotyczy,
4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, stanowiące podmiotowy środek dowodowy (Załącznik nr 7 do SWZ) - jeśli dotyczy.
5) wykaz robót budowlanych (zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ), o których mowa w rozdziale 16 pkt 2 lit a) tj.: co najmniej dwóch zamówień odpowiadających rodzajem przedmiotowi niniejszego zamówienia tj. polegającego na budowie, przebudowie lub renowacji zbiornika wodnego o wartości min. 100.000,00 zł brutto dla każdego zamówienia;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z art. 58 ust. 1 Pzp wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum, spółki cywilnej):
1) w tym celu wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, pełnomocnictwo musi zostać złożone wraz z ofertą,
2) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli zamawiający go żąda,
3) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem, że:
a) warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (jeżeli dotyczy), będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane,
b) warunek dotyczący doświadczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie co najmniej jeden z wykonawców składających ofertę wspólną, a w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie podmiot, na którego zasoby w tym zakresie powołuje się wykonawca.
c) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane,
d) warunek dot. sytuacji ekonomicznej lub finansowej zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie co najmniej jeden z wykonawców składających ofertę wspólną lub spełnią go łącznie wykonawcy składający ofertę wspólną, a w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie podmiot, na którego zasoby w tym zakresie powołuje się wykonawca.
4) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (załącznik nr 2 do SWZ) składa każdy wykonawca,
5) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia załączają do oferty oświadczenie z art. 117 ust 4 Pzp (załącznik nr 7 do SWZ).

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-19 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-19 13:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Ten przetarg (186 000 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -66% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.08.2026, 13:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Rozprza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rozprza.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 186 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.