Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Montaż fotowoltaiki na budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu i stacji ładowania pojazdów z carportem na parkingu przy ul. Mazowieckiego 7”

Zamawiający Powiat Radomski (Radom, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Montaż fotowoltaiki na budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu i stacji ładowania…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat RadomskiRadom, Mazowieckieopublikowano 5 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Radomski

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223110

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7

1.4.2.)Miejscowość

Radom

1.4.3.)Kod pocztowy

26-600

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.4.7.)Numer telefonu

48 3655801

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@spradom.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spradom.finn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fee4524-7e72-4c37-8a68-8e070342e94e

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378116

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-05

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00079989

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Montaż fotowoltaiki na budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu i stacji ładowania pojazdów z carportem na parkingu przy ul. Mazowieckiego 7”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn

„Montaż fotowoltaiki na budynkach Starostwa Powiatowego w Radomiu i stacji ładowania pojazdów z carportem na parkingu przy ul. Mazowieckiego 7”. Zakres rzeczowy Przedmiotu Umowy obejmuje w szczególności: 1.1 Budynek Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ulicy Mazowieckiego 7, dz. nr 46301_1.0100.AR_117.155/25, 146301_1.0100.AR_117.155/18. 1) Budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku wraz z niezbędną infrastruktura techniczną o łącznej mocy zainstalowanej do 23,735 kW. Zakres prac obejmuje: a) dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych; b) montaż konstrukcji wsporczych, montaż wiaty parkingowej typu „carport” odpornych na warunki atmosferyczne; c) montaż inwerterów (falowników) d) wykonanie okablowania AC i DC; e) instalacja zabezpieczeń przepięciowych, odgromowych i rozdzielni; f) integracja z istniejącą infrastrukturą elektryczną obiektu; g) wykonanie pomiarów i prób uruchomieniowych; h) opracowanie dokumentacji powykonawczej; i) uruchomienie instalacji fotowoltaicznej 2)Budowę wolnostojącej, dwustanowiskowej stacji ładowania AC o łącznej mocy 22 kW (2 x 11 kW). Zakres prac obejmuje: a) dostawa i montaż urządzenia ładowania pojazdów elektrycznych; b) wykonanie przyłącza zasilającego; c) roboty ziemne, osadzenie i zabezpieczenie infrastruktury; d) pomiary elektryczne i uruchomienie; e) dokumentacja powykonawcza i instrukcja użytkowania; f) wykonanie przepustu kablowego pod drogą 1.2 Budynek Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ulicy Mazowieckiego 7 - budynek B, dz. ewid. 146301_1.0100.AR_117.155/20. Budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną o łącznej mocy zainstalowanej do 23,735 kW. Zakres prac obejmuje: a) dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych; b) montaż konstrukcji wsporczych; c) montaż inwerterów (falowników); d) wykonanie okablowania AC i DC; e) instalacja zabezpieczeń przepięciowych, odgromowych i rozdzielni; f) integracja z istniejącą infrastrukturą elektryczną obiektu; g) wykonanie pomiarów i prób uruchomieniowych; h) opracowanie dokumentacji powykonawczej; i) uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. 1.3 Budynek Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ul. Granicznej 24 (dz. ewid. 146301_1.0100.AR_116.7/2). Budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku wraz z niezbędna infrastrukturą techniczną o łącznej mocy zainstalowanej do 23,735 Kw. Zakres prac obejmuje: a) Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych; b) Montaż konstrukcji wsporczych; c) Montaż inwerterów (falowników) d) Wykonanie okablowania AC i DC; e) Instalacja zabezpieczeń przepięciowych, odgromowych i rozdzielni; f) Integracja z istniejącą infrastrukturą elektryczną obiektu; g) Wykonanie pomiarów i prób uruchomieniowych; h) Opracowanie dokumentacji powykonawczej; i) Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Opis Wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - opis przedmiotu zamówienia, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), projekt wykonawczy itp. - załącznik nr 9 do SWZ. - projektowane postanowienia Umowy - załącznik nr 8 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-03-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SOLAR GLASS Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL 7963005609

4.3.3.)Ulica

Chorzowska

4.3.4.)Miejscowość

Radom

4.3.5.)Kod pocztowy

26-600

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

293860,53 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00177905/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-17

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana została dokonana na podst. art. 455 ust 1 ustawy Pzp., oraz §18 i §19 Umowy. Przedłużenie terminu realizacji Przedmiotu Umowy nastąpiło z uwagi na okoliczności niezależne stron, polegające na opóźnieniu dostawy carportu przez podmiot trzeci. Zwiększenie wynagrodzenia wynika z konieczności wykonania robót dodatkowych, potwierdzonych Protokołem Konieczności nr 1 z dnia 15.07.2026r., niezbędnych do wykonania Przedmiotu Umowy.
Nowy harmonogram rzeczowo-finansowy stanowi załącznik nr 2 do aneksu.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Aneks do Umowy nr 273.18..2026 z dnia 26.03.2026r. wprowadził zmiany:
1. zmianę terminu realizacji Przedmiotu Umowy z 4 miesięcy od dnia podpisania umowy na termin 14.08.2026r.;
2. zmianę wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy z kwoty 293 860,53 brutto do kwoty 306 115,82 brutto, tj. o 12 255,29 zł brutto;
3. aktualizację harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowiącego załącznik nr 2 do aneksu

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

12255,29

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09331200-0Słoneczne moduły fotoelektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 829 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 838 zł807 880 zł
Rozstęp międzykwartylowy
596 043 zł
Źródło próbki
CPV 09331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
211 838 zł
Mediana
275 829 zł
Górny kwartyl
807 880 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Radomski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09331200-0 (Słoneczne moduły fotoelektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.