Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa instalacji nawodnienia zieleni na terenie zabytkowego parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

Zamawiający Muzeum Historyczno-archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim (Sudół, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa instalacji nawodnienia zieleni na terenie zabytkowego parku przy Pałacu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM HISTORYCZNO-ARCHEOLOGICZNE W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291233313

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

135A

1.4.2.)Miejscowość

Sudół

1.4.3.)Kod pocztowy

27-400

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@muzeumostrowiec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krzemionki.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aa349b0f-0285-4671-a718-bacc60d86812

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374083

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00506891

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa instalacji nawodnienia zieleni na terenie zabytkowego parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi budowę instalacji nawadniania na terenie zabytkowego parkowego przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Zespół pałacowy wraz z otaczającym go parkiem pochodzi z końca XIX w. i powstał jako efekt realizacji projektu architektonicznego Leandro Marconiego (1834–1919), znanego z wielu innych spektakularnych dokonań w kraju. Zespół jest wpisany do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego pod nr A.614. W budynku pałacu rezyduje oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) montaż instalacji automatycznego nawadniania,
3) odtworzenie nawierzchni i uzupełnienie wysadzonych nasadzeń,
4) uruchomienie sytemu i przeprowadzenie instruktażu pracowników,
5) uprządkowanie terenu budowy.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-04-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

WATERKS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8681961896

4.3.3.)Ulica

Krzeczowska 140B

4.3.4.)Miejscowość

Bochnia

4.3.5.)Kod pocztowy

32-700

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

233406,18 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00027568/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zwiększenie zakresu robót budowlanych o roboty dodatkowe.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiot zamówienia został zwiększony o roboty dodatkowe polegające na wykonaniu nowego przyłącza wody dla celów zasilania instalacji oraz przedłużono termin realizacji zadania do 29 maja 2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

32111,61

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonanie robót dodatkowych oraz oczekiwanie na decyzje administracyjne.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmianie uległy zapisy dotyczące terminu realizacji zadania. Termin realizacji został przedłużony do 30 czerwca 2026 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

265517,79 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Historyczno-archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sudół.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.