Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 398 756 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 5 398 756 zł – 7 489 823 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

Zamawiający Gmina Kłodzko (Kłodzko, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i…”, wybierając ofertę wykonawcy ALBA FACILITY MANAGEMENT SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 5 398 756 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KłodzkoKłodzko, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 31 lipca 2026
Wartość umowy
5 398 756 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ALBA FACILITY MANAGEMENT SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 398 756,16 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 5 398 756,16 zł do 7 489 823,02 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kłodzko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717964

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Okrzei 8 a

1.5.2.)Miejscowość

Kłodzko

1.5.3.)Kod pocztowy

57-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

74 64 74 161

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.klodzko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ugklodzko.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-klodzko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8563325b-0240-4c49-9cc5-7aa2f9e7ade6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00371627

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00008881/19/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00273359

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ROP.271.2.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5334150,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

4.5.3.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5398756,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7489823,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5398756,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ALBA FACILITY MANAGEMENT SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9542772525

7.3.3)Ulica

ul. Szczecińska nr 5

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-517

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część prac z branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5398756,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kłodzko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłodzko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 398 756 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ALBA FACILITY MANAGEMENT SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.