Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
568 633 zł
Umowa zawarta
22 lipca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 568 633 zł – 633 484 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika robót20%Termin realizacji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i instalacja zintegrowanego systemu automatyki budynkowej BMS

Zamawiający Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i instalacja zintegrowanego systemu automatyki budynkowej BMS”, wybierając ofertę wykonawcy Zdania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 568 633 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Wojewódzki Sąd Administracyjny w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 29 lipca 2026
Wartość umowy
568 633 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zdania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 568 632,96 zł (umowę zawarto 22 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 568 632,96 zł do 633 484,19 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 356774935

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rakowicka, 10

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-511

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@krakow.wsa.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.krakow.wsa.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/krakow_wsa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i instalacja zintegrowanego systemu automatyki budynkowej BMS

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3cbe70fe-9cf2-442f-b709-78b1f103ea51

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00366809

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00111254/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa i instalacja zintegrowanego systemu automatyki budynkowej BMS

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00311074

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem planowanego zamówienia jest dostawa systemu BMS Building Management System i instalacja w istniejącym budynku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 10. Zadanie obejmuje kompleksową dostawę, instalację, konfigurację oraz pełną integrację systemu z infrastrukturą techniczną obiektu.

4.5.3.)Główny kod CPV

42961000-0 - System sterowania i kontroli

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

51900000-1 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

568632,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

633484,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

568632,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zdania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6770050735

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

568632,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42961000-0System sterowania i kontroli
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 571 734 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
405 111 zł3 274 233 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 869 122 zł
Źródło próbki
CPV 42961· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
405 111 zł
Mediana
1 571 734 zł
Górny kwartyl
3 274 233 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 568 633 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42961000-0 (System sterowania i kontroli). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zdania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.