Modernizacja części pomieszczeń Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku w celu utworzenia siedziby Galerii Białostockiego Sportu.
Zamawiający Miasto Białystok (Białystok, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja części pomieszczeń Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
18 czerwca 2026
Termin ofert: 30 lipca 2026 10:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
23 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
14 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 lipca 2026
- Zmiana ogłoszenia
04 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
11 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Białystok |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050658640 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Słonimska 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białystok |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 15-950 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL841 - Białostocki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | din@um.bialystok.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.bialystok.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00365016 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-07-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00296620 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: w celu potwierdzenia warunku Wykonawca winien wykazać posiadanie w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości min. 3 000 000,00 zł, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed złożeniem informacji, 2) zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykonanie, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 robót budowlanych polegających lub mających w swoim zakresie budowę lub przebudowę budynku o wartości min. 4 000 000,00 zł brutto każda robota, w tym co najmniej jednej roboty dotyczącej budynku muzeum lub galerii sztuki, b) osoby skierowane do realizacji zamówienia publicznego (minimum po jednej osobie w każdej specjalności) posiadające uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w rozumieniu ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo uprawnione do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w specjalnościach: - konstrukcyjno-budowlanej (do pełnienia funkcji kierownika budowy) – osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych, przy realizacji co najmniej 2 robót budowlanych polegających lub mających w swoim zakresie budowę lub przebudowę budynku o wartości min. 4 000 000,00 zł brutto każda robota, w tym co najmniej jednej roboty dotyczącej budynku muzeum lub galerii sztuki, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. c) osobę skierowaną do realizacji zamówienia publicznego do pełnienia funkcji kierownika projektu – osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika projektu/koordynatora zespołu przy realizacji co najmniej 1 zadania o wartości min. 1 000 000,00 zł, polegającego lub mającego w swoim zakresie organizację stałej lub czasowej wystawy obejmującej zabudowy ekspozycyjne, urządzenia i systemy multimedialne. Określenia „budowa”, „przebudowa”, „budynek” użyte są w rozumieniu ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.). UWAGI: 1) Wartości pieniężne wskazane w dokumentach, mające na celu wykazanie spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej podane w walutach obcych, Zamawiający przeliczy na złote polskie wg średniego kursu walut NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym postępowaniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przypadku wskazania wartości pieniężnej w walucie obcej nie obowiązującej w dniu opublikowania ww. ogłoszenia, Zamawiający przeliczy wartość na złote polskie wg średniego kursu walut NBP z ostatniego dnia obowiązywania tej waluty. 2) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej określony w pkt 1 ppkt 4 lit. a) SWZ - zostanie uznany za spełniony, jeżeli jeden z członków konsorcjum wykaże się wykonaniem zamówień wymaganych w pkt 1 ppkt 4 lit. a) SWZ (zapis stosuje się odpowiednio w przypadku polegania na podmiotach udostępniających zasoby). 3) Doświadczenie Wykonawcy i osób będzie uznawane, gdy Wykonawca wykaże roboty budowlane i usługi zakończone. Po zmianie: 1. Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: w celu potwierdzenia warunku Wykonawca winien wykazać posiadanie w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości min. 3 000 000,00 zł, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed złożeniem informacji, 2) zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykonanie, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 robót budowlanych polegających lub mających w swoim zakresie budowę lub przebudowę budynku o wartości min. 4 000 000,00 zł brutto każda robota, w tym co najmniej jednej roboty dotyczącej budynku muzeum lub galerii sztuki, b) osoby skierowane do realizacji zamówienia publicznego (minimum po jednej osobie w każdej specjalności) posiadające uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w rozumieniu ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo uprawnione do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w specjalnościach: - konstrukcyjno-budowlanej (do pełnienia funkcji kierownika budowy) – osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych, przy realizacji co najmniej 2 robót budowlanych polegających lub mających w swoim zakresie budowę lub przebudowę budynku o wartości min. 4 000 000,00 zł brutto każda robota, w tym co najmniej jednej roboty dotyczącej budynku muzeum lub galerii sztuki, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. c) osobę skierowaną do realizacji zamówienia publicznego do pełnienia funkcji kierownika projektu – osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika projektu/koordynatora zespołu przy realizacji co najmniej 1 zadania o wartości min. 1 000 000,00 zł, polegającego lub mającego w swoim zakresie organizację stałej lub czasowej wystawy obejmującej zabudowy ekspozycyjne, urządzenia i systemy multimedialne. Określenia „budowa”, „przebudowa”, „budynek” użyte są w rozumieniu ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524 ze zm.). UWAGI: 1) Wartości pieniężne wskazane w dokumentach, mające na celu wykazanie spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej podane w walutach obcych, Zamawiający przeliczy na złote polskie wg średniego kursu walut NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym postępowaniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przypadku wskazania wartości pieniężnej w walucie obcej nie obowiązującej w dniu opublikowania ww. ogłoszenia, Zamawiający przeliczy wartość na złote polskie wg średniego kursu walut NBP z ostatniego dnia obowiązywania tej waluty. 2) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej określony w pkt 1 ppkt 4 lit. a) SWZ - zostanie uznany za spełniony, jeżeli jeden z członków konsorcjum wykaże się wykonaniem zamówień wymaganych w pkt 1 ppkt 4 lit. a) SWZ (zapis stosuje się odpowiednio w przypadku polegania na podmiotach udostępniających zasoby). 3) Doświadczenie Wykonawcy i osób będzie uznawane, gdy Wykonawca wykaże roboty budowlane i usługi zakończone. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. W zakresie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 2. W zakresie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (na lub wg zał. nr 4 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty; 2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (na lub wg zał. nr 5 do SWZ). Po zmianie: 1. W zakresie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 2. W zakresie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 10 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (na lub wg zał. nr 4 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty; 2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (na lub wg zał. nr 5 do SWZ). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-07-30 10:30 Po zmianie: 2026-08-06 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-07-30 11:00 Po zmianie: 2026-08-06 11:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.