Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa ul. Różanej

Zamawiający Gmina Miasto Kołobrzeg (Kołobrzeg, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa ul. Różanej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Kołobrzeg

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920736

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ratuszowa 13

1.4.2.)Miejscowość

Kołobrzeg

1.4.3.)Kod pocztowy

78-100

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.kolobrzeg.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://i-kolobrzeg.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7d121f12-915f-44c3-95f2-791ab8e37daa

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364673

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-07-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00420642

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Różanej

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:
1. Branża drogowa
a. Wycinka kolidujących drzew i krzewów,
b. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
c. Budowa jezdni z nawierzchni bitumicznej,
d. Wykonanie cieku z kostki kamiennej (materiał Zamawiającego)
e. Wykonanie zjazdów i dojść do nieruchomości z kostki betonowej,
f. Renowacja terenów zielonych,
g. Tymczasowa organizacja ruchu – wykonanie dokumentacji i oznakowanie,
h. Stała organizacja ruchu – oznakowanie.
2. Branża sanitarna
a. Przebudowa kanalizacji deszczowej,
3. Branża elektryczna
a. Demontaż istniejącego oświetlenia ulicznego,
b. Przebudowa oświetlenia ulicznego,
4. Branża teletechniczna
a. Budowa kanału technologicznego

3.8.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

200 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

L-SERVICE Paweł Lewiński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8561847548

4.3.3.)Ulica

Ul. Górna 3

4.3.4.)Miejscowość

Nowogard

4.3.5.)Kod pocztowy

72-200

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1489033,15 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00550305/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-23

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wystąpienie awarii istniejącego kolektora deszczowego DN 600, która uniemożliwiła dalszą realizację robót zgodnie z dokumentacją projektową

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Awaria istniejącego kolektora deszczowego DN 600, wymagającego opracowanie dokumentacji projektowej jego przebudowy oraz przeprowadzenie procedury zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu. Strony zgodnie stwierdziły, że w toku realizacji przedmiotu umowy wystąpiła awaria istniejącego kolektora deszczowego DN 600, która uniemożliwia dalszą realizację robót zgodnie z dokumentacją projektową.
W związku z tymi okolicznościami, z przyczyn niezależnych od Stron, roboty budowlane zostają wstrzymane na okres od dnia 1 lipca 2026 r. do dnia 16 sierpnia 2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

97016,27

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Kołobrzeg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kołobrzeg.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.