Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania i agregatu prądotwórczego oraz usługi wdrożenia, szkolenia i audytu w ramach zadania: Cyberbezpieczne wodociągi
Zamawiający Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Trzebnica - Ergo Sp. z o.o. (Trzebnica, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania i agregatu prądotwórczego oraz usługi…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=214, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
11 wpisów- Ogłoszenie
26 marca 2026
Termin ofert: 14 kwietnia 2026 11:15Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
03 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
10 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
12 maja 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 maja 2026
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 czerwca 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
24 lipca 2026
- Wykonanie umowy
07 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
07 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Trzebnica - Ergo Sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 021793317 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Milicka 23 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Trzebnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@ergo.trzebnica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ergo.trzebnica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a89807f3-0d53-432d-9b20-f8cf9751b51e |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00361895 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00174022 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie dofinansowano z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemy cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd". |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania i agregatu prądotwórczego oraz usługi wdrożenia, szkolenia i audytu w ramach zadania: Cyberbezpieczne wodociągi |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zadanie II – dostawa mobilnego agregatu prądotwórczego |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Hurtownia Kamienia Naturalnego Norbert Kalinowski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5451815824 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Dąbrowa Białostocka |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 119000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00252075/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 0 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
Agregat nie spełniał parametru określonego w OPZ dotyczącego minimalnej pojemności silnika.
W związku z niewykonaniem umowy, pomimo wezwania Wykonawcy do jej prawidłowego wykonania, Zamawiający zdecydował się na odstąpienie od umowy z winy Wykonawcy. Zamawiający przekazał Wykonawcy w dniu 24.06.2026 r. oświadczenie o odstąpieniu od umowy (Wykonawca odebrał oświadczenie w dn. 29.06.20026 r.)
Wykonawcy została naliczona kara umowna, którą Wykonawca w całości zapłacił.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.