Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rewaloryzacja i rewitalizacja terenów zielonych w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

Zamawiający Szpital Pediatryczny w Bielsku-białej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rewaloryzacja i rewitalizacja terenów zielonych w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Szpital Pediatryczny w Bielsku-białejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 24 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 468 759 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072147187

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Jana Sobieskiego 83

1.4.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.4.3.)Kod pocztowy

43-300

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

33 828 40 40

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

szpital@szpitalpediatryczny.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalpediatryczny.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f2b65e7d-0487-4a79-abb9-fc4c5ed7161b

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361658

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-07-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00531751

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewaloryzacja i rewitalizacja terenów zielonych w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rewaloryzacja i rewitalizacja terenów zielonych w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Zamówienie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach „Projektu strategicznego mającego na celu zwiększenie efektywności i jakości świadczeń zdrowotnych udzielanym pacjentom do 18 roku życia oraz poprawy bezpieczeństwa oraz dostępności likwidację barier architektonicznych, organizacyjnych i komunikacyjnych” jako etap IV i obejmuje część zadań ujętych w projekcie dotyczącym zagospodarowania Szpitala. Celem projektu jest zahamowanie degradacji terenów zielonych na terenie Szpitala oraz ich ochrona. Obszar objęty projektem stanowi teren założenia zieleni przy dawnych koszarach wojskowych w Bielsku Białej, który ze względu na swoje walory historyczne i przyrodnicze ujęty został w Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Bielska
Białej. W ramach realizacji projektu z zachowaniem uwarunkowań historycznych, przyrodniczych i przestrzennych planowane jest kompleksowe uporządkowanie i zagospodarowanie terenów zieleni.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie usługi oraz roboty opisane w załączonej dokumentacji oraz, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.

3.8.)Główny kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

3.9.)Dodatkowy kod CPV

77211600-8 - Sadzenie drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-11-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Mirosław Topór - Pielęgnacja Zieleńców

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9371421723

4.3.3.)Ulica

Janowicka 41

4.3.4.)Miejscowość

Bielsko-Biała

4.3.5.)Kod pocztowy

43-344

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

454240,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00672647/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-15

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania prac dodatkowych w postaci:
- usunięcia dodatkowych 13 drzew kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu
- frezowania pni po wycince drzew
- wykonania nasadzeń zamiennych za dodatkowo usunięte drzewa
Wymienione prace nie były ujęte w zakresie dokumentacji projektowej będącej załącznikiem do podpisanej umowy. Ich wykonanie stało się niezbędne w wyniku realizacji inne inwestycji (Zamawiający nie mógł przewidzieć ww. prac)

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana dotyczy:
- zmiany wysokości wynagrodzenia
- zmiany terminu realizacji do dnia 30.06.2026r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

51636,61

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77211400-6Usługi wycinania drzew
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
468 759 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
220 108 zł834 965 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 857 zł
Źródło próbki
CPV 77211400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
220 108 zł
Mediana
468 759 zł
Górny kwartyl
834 965 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Pediatryczny w Bielsku-białej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77211400-6 (Usługi wycinania drzew). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.