Modernizacja sieci dróg w Gminie Brzeżno
Zamawiający Gmina Brzeżno (Brzeżno, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja sieci dróg w Gminie Brzeżno”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Brzeżno |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920848 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Brzeżno 50 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Brzeżno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 78-316 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL427 - Szczecinecko-pyrzycki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 94 36 42 740 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 94 36 42 741 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gmina.brzezno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.brzezno.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2b748ac2-2e1a-11ef-86d2-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00361587 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00373392 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja sieci dróg w Gminie Brzeżno |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera | a) Charakterystyka obiektów wraz z mapami terenu – Załącznik nr 7 do SWZ, b) Przedmiar robót – Załącznik nr 8 do SWZ, c) Szczegółowa specyfikacja techniczna (SST) jednowarstwowej nawierzchni asfaltowej – Załącznik nr 9 do SWZ. 2. Realizacja zamówienia obejmuje: wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja sieci dróg w Gminie Brzeżno”. 3. Zamawiający oczekuje wykonania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, zasadami sztuki budowlanej, wytycznymi producentów wbudowywanych materiałów, zasadami bhp, itp. robót budowlanych polegających m.in. na naprawie nawierzchni dróg gminnych poprzez ich wyrównanie, utwardzenie oraz ułożenie nawierzchni asfaltowej, szutrowej lub z polbruku oraz montaż lamp solarnych w obrębach Wilczkowo, Koszanowo, Słonowice oraz Pęczerzyno i Brzeżno, na następujących działkach: - dz. nr 35 obręb ewidencyjny Wilczkowo oraz dz. nr 98 obręb Koszanowo – pozycja 1 w przedmiarze robót; - dz. nr 6/19 obręb ewidencyjny Koszanowo – pozycja 2 w przedmiarze robót, - dz. nr 238, 250 obręb ewidencyjny Słonowice – pozycja 3 w przedmiarze robót, - dz. nr 161 obręb ewidencyjny Słonowice – pozycja 4 w przedmiarze robót, - dz. nr 145 obręb ewidencyjny Słonowice – pozycja 4 w przedmiarze robót, - dz. nr 37, 162/2 obręb ewidencyjny Słonowice – pozycja 5 w przedmiarze robót, - dz. nr 72 obręb ewidencyjny Słonowice – pozycja 6 w przedmiarze robót, - dz. nr 356 obręb ewidencyjny Pęczerzyno – pozycja 7 w przedmiarze robót, - dz. nr 384 obręb ewidencyjny Pęczerzyno – pozycja 8 w przedmiarze robót, - dz. nr 366 obręb ewidencyjny Pęczerzyno – pozycja 9 w przedmiarze robót, - dz. nr 245/2 obręb ewidencyjny Brzeżno – pozycja 10 w przedmiarze robót. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-09-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | COLAS Polska Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 631014321 |
| 4.3.3.) | Ulica | Nowa 49 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Palędzie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 62-070 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 4883203,78 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00465349/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-02 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 4883203,78 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.