Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 669 692 zł
Umowa zawarta
13 lipca 2026
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 4 669 692 zł – 5 162 310 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji20%Termin realizacji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK 91 na odc. Tczew – Czarlin

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK 91 na odc. Tczew – Czarlin”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Sp. z o. o. Wartość umowy: 4 669 692 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
4 669 692 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o. o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 669 692,28 zł (umowę zawarto 13 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 4 669 692,28 zł do 5 162 310,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5842456536

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Subisława 5

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-354

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rejon_tczew@gddkia.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gddkia.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK 91 na odc. Tczew – Czarlin

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d3520388-8fdd-43e3-bac2-6a34345080dc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00360222

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248463

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

O.GD.Z-14.2411.09.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4247560,97 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie oraz budowę drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK 91 na odc. Tczew – Czarlin, na odc. od km 43+250 do km 44+800, w zakresie określonym w PROGRAMIE FUNKCJONALNO-UŻYTKOWYM.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4669692,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5162310,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4669692,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

010676681

7.3.3)Ulica

ul. Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

projektowanie, sygnalizacja świetlna, branża teletechniczna, branża elektroenergetyczna, roboty ziemne, podbudowy

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4669692,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233162-2Roboty budowlane w zakresie ścieżek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 456 635 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
970 759 zł3 147 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 176 658 zł
Źródło próbki
CPV 45233162· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
970 759 zł
Mediana
1 456 635 zł
Górny kwartyl
3 147 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 669 692 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233162-2 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Sp. z o. o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.