Świadczenie w miejscu zamieszkania usług op. i specjalistycznych usług op. oraz specjalistycznych usług op. dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz osób, będących podopiecznymi Zamawiającego
Zamawiający Miasto Katowice - MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH (Katowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie w miejscu zamieszkania usług op. i specjalistycznych usług op. oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 280 190 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1037, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Wykonanie umowy
17 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
22 lipca 2026
1 wykonawca - Zmiana ogłoszenia
29 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
29 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Katowice - MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 003451387 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wita Stwosza 7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Katowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 40-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22A - Katowicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 326061800 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@mops.katowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mops.katowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-de707e54-bf7f-11ee-9897-f6855eb846c0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00356480 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro (art. 359 pkt 1 ustawy) |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 65484-2024 Dz.U. S: 22/2024 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie w miejscu zamieszkania usług op. i specjalistycznych usług op. oraz specjalistycznych usług op. dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz osób, będących podopiecznymi Zamawiającego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część nr 4 (usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze) – w rejonie działania Terenowego Punktu Pomocy Społecznej nr 7 przy ul. Świdnickiej 35a, Terenowego Punktu Pomocy Społecznej nr 8 przy ul. Łętowskiego 8a. Szczegółowe |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-05-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 24 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | lider: MG PARTNER Marcin Grzesiak Spółka Komandytowa |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | uczestnik: MG PARTNER Marcin Grzesiak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 521 336 656, NIP 525 289 73 11 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Włościańska 15/1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 01-710 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5924645,76 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 305799-2024 Dz.U. S: 100/2024 oraz 360301-2024 Dz.U. S: 117/2024 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-16 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Umowa została zawarta po przeprow. post. o udz. zam. publ. w trybie przetargu nieograniczonego oraz w trybie art. 359 ust. 1) Pzp na usługi społ. o wartości równej lub przekraczającej równowartość 750 000 euro, Zamawiający wymagał |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie nr DO.261.2.3/DO.262.2.8.2024 z dnia 28.05.2024 r. wprowadza się następujące zmiany: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 161081,81 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Umowa została zawarta po przeprow. post. o udz. zam. publ. w trybie przetargu nieograniczonego oraz w trybie art. 359 ust. 1) Pzp na usługi społ. o wartości równej lub przekraczającej równowartość 750 000 euro, Zamawiający wymagał |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie nr DO.261.2.3/DO.262.2.8.2024 z dnia 28.05.2024 r. wprowadza się następujące zmiany: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 132106,84 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5206209,48 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).