Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
337 069 zł
Umowa zawarta
8 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 337 069 zł – 972 758 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas przystąpienia do realizacji zlecenia20%Rozszerzony okres gwarancji na tarcze znaków20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja oznakowania pionowego i poziomego dróg będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Konserwacja oznakowania pionowego i poziomego dróg będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów…”, wybierając ofertę wykonawcy FENIX SR Sp. z o.o. Wartość umowy: 337 069 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto Stołeczne WarszawaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 22 lipca 2026
Wartość umowy
337 069 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 maja 2026

    Termin ofert: 15 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FENIX SR Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 337 069,20 zł (umowę zawarto 8 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 337 069,20 zł do 972 758,08 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

1.3.)Oddział zamawiającego

Dzielnica Wilanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015259640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Franciszka Klimczaka 2

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-797

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wilanow.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wilanow.um.warszawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja oznakowania pionowego i poziomego dróg będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-220d72ce-1f29-43f2-bb77-725752c0a337

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355182

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011453/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Konserwacja oznakowania pionowego i poziomego dróg będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267522

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

16/WIR/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje

1.1. Usuwanie uszkodzeń – likwidacja uszkodzonego oznakowania zagrażającego bezpieczeństwu ruchu kołowego lub pieszego. 1.2. W ciągu 3 godzin po zgłoszeniu (w formie pisemnej – e-mailem lub telefonicznie) przez przedstawiciela Zamawiającego lub Dyżurnego Technicznego Warszawy, przystąpić do usunięcia lub zabezpieczenia uszkodzenia oznakowania w przypadku zagrożenia bezpieczeństwu ruchu drogowego. 1.3. Wykonywanie raz w miesiącu przeglądów technicznych stanu oznakowania ulic według załączonego wykazu ulic potwierdzonych stosownym protokołem. 1.4. Konserwacja oznakowania poziomego obejmuje: - malowanie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych, - malowanie linii na skrzyżowaniach, - malowanie progów zwalniających, - malowanie linii segregacyjnych i krawędziowych, - montaż punktowych elementów odblaskowych, 1.5. Konserwacja oznakowania pionowego obejmuje: - montaż słupków blokujących, - wymiana pionowych znaków drogowych, - montaż oznakowania pionowego na podstawie projektów organizacji ruchu. Szczegóły realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w dokumentacji przedmiotu zamówienia stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

337069,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

972758,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

337069,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FENIX SR Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5213680174

7.3.3)Ulica

Al. Jana Pawła II 12

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-124

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

337069,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 863 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 094 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 922 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 094 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 337 069 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FENIX SR Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.