ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Grybów

Zamawiający Miasto Grybów (Grybów, Małopolskie) prowadził postępowanie „Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Grybów”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 10:00.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto GrybówGrybów, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 17 lipca 2026
Termin składania ofert
25 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 819 651 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest realizacja czterech części robót w ramach projektu zielono-niebieskiej infrastruktury w Grybowie, obejmujących przebudowę Rynku, budowę fontann i iluminacji, nasadzenia zieleni oraz monitoring w Parku.

  • 2

    Zakresczęści 1 roboty obejmują rozbiórkę istniejącej fontanny, budowę nowej fontanny z przyłączami, nawierzchnie granitowe, małą architekturę, tablice w Braille'u i nasadzenia, a w części 3 nasadzenia obejmują 60 drzew, 2719 krzewów, 1180 krzewinek, 1072 róże, 3942 byliny, 1527 traw, 10 pnączy i 12 200 cebul.

  • 3

    RyzykoWykonawca udziela ___-miesięcznej gwarancji od dnia bezusterkowego odbioru końcowego, a wady ma usuwać w terminie 14 dni od powiadomienia; zamawiający przewidział też waloryzację przy zmianie cen materiałów lub kosztów od 5% i łącznie do 15% wartości brutto.

    Źródło: 00_swz_niebiesko_zielona_infrastruktura_20260717_zal_3a_postanowienia_umowne_aktualne.docx
  • 4

    ZakresZakres obejmuje nasadzenia rodzimych gatunków drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, róż, roślin okrywowych i cebulowych oraz montaż osłon na drzewa; łącznie: 60 drzew, 2719 krzewów, 1180 krzewinki, 1072 róże, 3942 byliny, trawy 1527, pnącza 10, cebula 12200.

    Źródło: 00_swz_niebiesko_zielona_infrastruktura_20260717_zal_3b_postanowienia_umowne_aktualne.docx
  • 5

    ZakresCzęść 3 musi ruszyć w ciągu 7 dni od pisemnego przekazania placu budowy, a całość poszczególnych części trwa do 2027-06-30 lub 2027-07-30 zależnie od zakresu.

  • 6

    ZakresWykonawca ma rozpocząć wykonywanie nasadzeń zieleni w terminie do 7 dni od dnia pisemnego przekazania placu budowy przez Zamawiającego, a za czasową organizację ruchu odpowiada w całości wykonawca, łącznie z projektem, uzgodnieniami, oznakowaniem, utrzymaniem i likwidacją.

    Źródło: 00_swz_niebiesko_zielona_infrastruktura_20260717.docx

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,4 ofert na postępowanie przy 20 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO GRYBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893210

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 12

1.5.2.)Miejscowość

Grybów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-330

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

184440531

1.5.8.)Numer faksu

184440546

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@grybow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grybow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Grybów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-11bed373-e947-4bd0-8c17-c6fb7beac58c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00349173

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040216/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa 2 fontann. Dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowa ciągów pieszych, mała architektura.

1.3.1 Monitoring na terenie Miasta. Nasadzenia rodzimych gatunków drzew.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach projektu „Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Grybów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-11bed373-e947-4bd0-8c17-c6fb7beac58c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W związku z tym, że maksymalna wielkość pola wynosi 4000 zamawiający informuje, że informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały zawarte w pkt VIII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

I. Ochrona danych osobowych:
A. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Miasta Grybów;
2. administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@grybow.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8. posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. nie przysługuje Pani/Panu:
a. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10. przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BGiOŚ.271.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Roboty budowlane w Rynku – zgodnie z dokumentacją i przedmiarem robót w zakresie obejmującym część zamówienia

a. Rozbiórka istniejącej, nieczynnej fontanny w Rynku. b. Budowa nowej fontanny z przyłączami w tym: wodociągowym, kanalizacyjnym oraz energetycznym, komorą wodomierzową, technologią natryskową i iluminacją świetlną oraz systemem przechwytywania wody- zbiornik retencyjny. c. Wykonanie nawierzchni przepuszczalnych z kostki granitowej, obramowania z krawężników i palisad kamiennych. d. Montaż ławek z oparciem, koszy na śmieci, donic i osłon ochronnych na drzewa. e. Budowa schodów z granitu płomieniowanego – nawierzchnia nieprzepuszczalna. f. Montaż ławek przystosowanych do użytkowania przez osoby poruszające się na wózkach. g. Tablice informacyjne z oznaczeniami w języku Braille’a. h. Nasadzenia zieleni w Rynku należy wykonać zgodnie z wytycznymi dla zieleni w Parku (plik Dokumentacja_projektowa_zielen_w_parku.pdf).

4.2.6.)Główny kod CPV

45212320-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów wystawiania sztuki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232452-5 - Roboty odwadniające

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45262510-9 - Roboty kamieniarskie

45262300-4 - Betonowanie

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

39113600-3 - Ławki

39113300-0 - Ławy

34928400-2 - Osprzęt miejski

34928470-3 - Elementy oznakowania

30195000-2 - Tablice

31523200-0 - Trwałe znaki informacyjne

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Roboty budowlane w Parku – zgodnie z dokumentacją i przedmiarem robót w zakresie obejmującym część zamówienia

a. W parku: budowa fontanny pełniącej funkcje ekologiczne – poprawa mikroklimatu, dostęp do wody dla fauny, zwiększenie retencji oraz system przechwytywania wody opadowej- zbiornik retencyjny. b. Iluminacja LED w obrębie fontann – zasilanie kablowe, napisy przestrzenne.

4.2.6.)Główny kod CPV

45212320-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów wystawiania sztuki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232452-5 - Roboty odwadniające

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.Zieleń w Parku – zgodnie z dokumentacją i przedmiarem robót w zakresie obejmującym część zamówienia

a. Nasadzenia rodzimych gatunków drzew (np. lipa, grab, brzoza), krzewów, bylin, traw ozdobnych, róż, roślin okrywowych i cebulowych. b. Łącznie: 60 drzew, 2719 krzewów, 1180 krzewinki, 1072 róże, 3942 byliny, trawy 1527, pnącza 10, cebula 12200. c. Prace obejmują plantowanie terenu, nasadzenia i montaż osłon na drzewa. d. Rośliny dobrane zgodnie z listą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. e. Wykonawca jest zobowiązany rozpocząć wykonywanie nasadzeń zieleni w terminie do 7 dni od dnia pisemnego przekazania placu budowy przez Zamawiającego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady

03452000-3 - Drzewa

03451300-9 - Krzewy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-07-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.Monitoring w Parku – zgodnie z dokumentacją i przedmiarem robót w zakresie obejmującym część zamówienia

a. Montaż łącznego systemu 33 kamer IP 8MPx, punktów dostępowych, rejestratorów IP (16 i 32 wejściowych), osprzętu światłowodowego, słupów i fundamentów, zasilania i okablowania. b. Zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony nowej infrastruktury.

4.2.6.)Główny kod CPV

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-07-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a. oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniach, o których mowa w pkt A SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w pkt XV SWZ - wzór załącznik nr 5 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

A. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości:
1. Część 1 – Roboty budowlane w Rynku w wysokości 35 000,00 zł.
2. Część 2 – Roboty budowlane w Parku w wysokości 15 000,00 zł.
3. Część 3 –Zieleń w Parku w wysokości 10 000,00 zł.
4. Część 4 – Monitoring w Parku w wysokości 3 000,00 zł.
B. Wpłaty wadium należy dokonać przed terminem ustalonym dla składania ofert na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Grybowie, Rynek 13, 33-330 Grybów, nr 57 8797 0003 0000 0000 1065 0001 z dopiskiem na przelewie „BGiOŚ.271.5.2026 WADIUM”. Terminem wniesienia wadium w pieniądzu jest termin uznania rachunku bankowego zamawiającego należną kwotą wadium.

W związku z maksymalną długością pola wynoszącą 4000 zamawiający informuje, że pełna treść informacji jest zawarta w
SWZ w pkt XXIX. Wymagania dotyczące wadium, w tym jego kwotę, jeżeli zamawiający przewiduje obowiązek wniesienia
wadium.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

W związku z maksymalną długością pola wynoszącą 4000 zamawiający informuje, że rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został określony we wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-07 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-05

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212320-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Grybów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grybów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212320-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów wystawiania sztuki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.