Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” Etap II
Zamawiający Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie (Żórawina, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żórawinie, gmina…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 500 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1529, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
13 kwietnia 2026
Termin ofert: 22 kwietnia 2026 14:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
07 lipca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 lipca 2026
- Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 930327280 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Urzędnicza 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Żórawina |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-020 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | biuro@zoz-zorawina.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zorawina.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e1723b5a-84a8-44be-8de3-7937bd23cd45 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00347436 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00196139 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt grantowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków EFRR, realizowanego na podstawie umowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23-00/1374/2024/17 z dnia 27.03.2024 r. pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a NFZ. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” Etap II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33124100-6 - Urządzenia diagnostyczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MSCD Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7123475394 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Bursaki 6 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-150 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1231,20 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00328478/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-10 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1231,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).