Zakup macierzy oraz komponentów do serwerów w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”
Zamawiający Gmina Brzesko (Brzesko, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup macierzy oraz komponentów do serwerów w ramach projektu grantowego Cyberbezpieczny…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 192 708 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1008, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
23 marca 2026
Termin ofert: 1 kwietnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 kwietnia 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
15 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA BRZESKO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 851661139 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Bartosza Głowackiego 51 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Brzesko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL217 - Tarnowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 14 68 63 100 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 14 66 30 545 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | umbrzesko@brzesko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.brzesko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fe15f61b-acd5-4570-b2e7-2c1069ffe113 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00343660 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-15 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00167302 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamówienie relizowane jest w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23 współfinansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup macierzy oraz komponentów do serwerów w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji wykonanie zamówienie publiczne, którego przedmiotem jest dostawa infrastruktury dla gminy Brzesko celem stworzenie bezpiecznego, zintegrowanego i wydajnego środowiska informatycznego, które zapewni ciągłość działania, ochronę danych oraz szybki i bezpieczny dostęp do kluczowych zasobów informacyjnych. Główne aspekty środowiska obejmą zabezpieczenie sieci przed zagrożeniami, monitorowanie incydentów, zarządzanie dostępem do zasobów oraz ochronę przed wyciekiem danych, co umożliwi monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą w czasie rzeczywistym oraz zagwarantuje bezpieczeństwo krytycznych danych obywateli i urzędu. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30237135-4 - Karty sieciowe 30237130-9 - Karty komputerowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Polsoft Engineering Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9542246570 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. 73 Pułku Piechoty 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Katowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 40-467 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 372477,46 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00208585/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zamawiający dokonał zmiany na podstawie § 7 ust. 2 lit. a) umowy dotyczącej przedmiotowego zadania. Przyczyną wprowadzenia zmian był wniosek Wykonawcy o wydłużenie terminu realizacji, wynikający z przedłużającego się czasu dostaw na rynkach zewnętrznych. Okoliczności te były niezależne od Wykonawcy oraz niemożliwe do przewidzenia na etapie zawierania umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie 94 dni id dnia podpisania umowy |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 372477,46 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.