„Remont pomieszczeń Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich”
Zamawiający Gmina Kobiele Wielkie (Kobiele Wielkie, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont pomieszczeń Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
13 maja 2025
Termin ofert: 3 czerwca 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
26 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 lipca 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
04 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
16 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
13 października 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
22 października 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
01 kwietnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
14 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kobiele Wielkie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648037 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Reymonta |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kobiele Wielkie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-524 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 44 6814412 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 44 6814412 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@kobielewiekie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.kobielewielkie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a04d08dc-e1fe-4cc7-bae3-b3baaf503a03 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00341232 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00228130 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Remont pomieszczeń Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.1. | Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania pn | „Remont pomieszczeń Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich” Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. 3.2. Przedmiot umowy obejmuje remont pomieszczeń Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich na działkach nr ew.42/3,42/6,42,743,15,42/5 obręb 0010 Kobiele Wielkie, jedn. ewid. 101206_2 gm. Kobiele Wielkie. W ramach budowy infrastruktury technicznej należy zrealizować przebudowę wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji i centralnego ogrzewania oraz remont instalacji elektrycznych polegający na wymianie instalacji elektrycznych wewnętrznych: oświetlenia, gniazd wtykowych, zasilania indywidualnych urządzeń, logicznych oraz montażu PWP dla remontowanych instalacji a także przygotowania jej do wyniesienia układów pomiarowych z budynku na zewnątrz, wykonania instalacji odgromowej, montażu i podłączenia do instalacji agregatu. W ramach remontu budynku Urzędu Gminy Kobiele Wielkie nie nastąpi zmiana sposobu użytkowania. W ramach realizacji prac budowlanych należy wykonać wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej w całym obiekcie. W części budynku oznaczonej na rysunkach zielonym kreskowaniem należy wykonać kompletne prace remontowe ( skucie tynków, zerwanie podłóg, skucie posadzek, wykonanie nowych tynków wraz z gładziami i okładzinami, wykonanie nowych posadzek wraz z okładzinami, malowanie, sufity podwieszane, listwowania, montaż podokienników zewnętrznych i wewnętrznych, montaż stolarki drzwiowej, zabudowy HPL, dostawa i montaż wyposażenia) Budynek znajduje się na terenie zabytkowego parku w Kobielach Wielkich. 3.3. Zakres rzeczowy robót obejmuje w Parametry charakterystyczne obiektu: - powierzchnia zabudowy: 1106,57 M2 - Kubatura netto: 9804,21 m3 - ilość kondygnacji nadziemnych: 2 - ilość kondygnacji podziemnych : 1 - wysokość budynku ponad poziom terenu: 9,29 m - wysokość kondygnacji nadziemnych (w świetle): 2,24m, 2,98m, 3,00m - ilość klatek schodowych: 4 - ilość wejść do budynku: 7 - długość budynku: 94,69m - szerokość budynku: 17,27m |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Paweł Wlaźlak EL-BUD |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7721175667 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Orląt Lwowskich 52 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Radomsko |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5800000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00307910/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Roboty dodatkowe wynikają z obiektywnie zaistniałych i nieprzewidywalnych na etapie opracowania dokumentacji okoliczności, które ujawniły się w trakcie realizacji prac. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Bardzo zły stan tynków, liczne odspojenia , spękania, ubytki, brak przyczepności do podłoża skutkują koniecznością położenia nowych tynków. Zawilgocenia, zagrzybienia ścian i stropów oraz nieszczelność pokrycia dachowego wykazały potrzebę remontu dachu. Zmianie uległa także liczba jednostek klimatyzacyjnych wraz z instalacjami oraz układ funkcjonalny części pomieszczeń budynku Urzędu Gminy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 2310765,45 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Roboty dodatkowe są niezbędne dla zapewnienia warunków sanitarno-socjalnych pracowników pogotowia ratunkowego, którzy będą stacjonować na terenie gminy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Potrzeba wykonania robót dodatkowych wynika z obowiązku zapewnienia pracownikom pogotowia ratunkowego odpowiednich warunków zgodnie z przepisami BHP, sanitarnymi oraz wytycznymi dot. organizacji stanowisk pracy Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zakres prac obejmuje wykonanie pomieszczenia higieniczno-sanitarnego wyposażonego w natrysk, wydzielenie pomieszczenia socjalnego, utworzenie pomieszczeń do wypoczynku dla ZRM, wyodrębnienie miejsca na składowanie odpadów medycznych, wydzielenie przestrzeni do przechowywania leków oraz innych materiałów |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 163671,21 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji prac remontowych w budynku Urzędu Gminy Kobiele Wielkie oraz pomieszczeniach Przychodni ujawniono konieczność wprowadzenia zmian, w stosunku do pierwotnych założeń inwestycji. Powyższych zmian nie można było przewidzieć na etapie opracowywania dokumentacji projektowej i kosztorysowej a ich wykonanie jest niezbędne dla prawidłowego, bezpiecznego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania obiektów. Zakres robót wynika z aktualnych potrzeb funkcjonalnych, ujawnionego stanu technicznego oraz konieczności dostosowania pomieszczeń do obowiązujących przepisów technicznych, sanitarnych i bezpieczeństwa. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres robót dodatkowych obejmuje: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 359713,75 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8634150,41 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.