ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sporządzenie projektów decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego dla potrzeb Gminy Krokowa

Zamawiający Gmina Krokowa (Krokowa, Pomorskie) prowadził postępowanie „Sporządzenie projektów decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego dla…”. Termin składania ofert minął 20 lipca 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KrokowaKrokowa, Pomorskieopublikowano 13 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 188 668 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 lipca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    13 lipca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    10 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sporządzenie 100 projektów decyzji o warunkach zabudowy i decyzji celu publicznego dla Gminy Krokowa, z możliwością zwiększenia zakresu o kolejne 100 projektów.

  • 2

    ZakresZamówienie dopuszcza opcję umowną, a realizacja trwa do 31 grudnia 2026 r.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą z uprawnieniami do sporządzania takich projektów i doświadczeniem w wykonaniu łącznie co najmniej 80 projektów decyzji o warunkach zabudowy w jednym roku z lat 2023-2025.

  • 4

    RyzykoNie ma wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a zakres zmian umowy obejmuje terminy harmonogramu i wysokość wynagrodzenia.

Kontekst Atlasu

  • To ponowione postępowanie: poprzednie podejście do tego zamówienia unieważniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krokowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675528

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żarnowiecka 29

1.5.2.)Miejscowość

Krokowa

1.5.3.)Kod pocztowy

84-110

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

58 6754100

1.5.8.)Numer faksu

58 6754101

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publ@krokowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.krokowa.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzenie projektów decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego dla potrzeb Gminy Krokowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e20746b-e23c-4767-acf7-673848ba8d54

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00339227

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038881/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Sporządzenie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e20746b-e23c-4767-acf7-673848ba8d54

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia) oraz identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia zostały określone w niniejszym ogłoszeniu oraz w dokumentach zamówienia (SWZ).
4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
5. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
6. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zam.publ@krokowa.pl (nie dotyczy składania ofert).
7. Pozostałe wymagania zostały określone w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IGK.271.17.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Sporządzenie projektów decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego dla potrzeb Gminy Krokowa - zgodnie z zapisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Planowana ilość projektów decyzji - 100 szt.

4.2.6.)Główny kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Poza zakresem podstawowym, zamawiający przewiduje opcję umowną, polegającą na zwiększeniu zakresu zamówienia o sporządzenie łącznie kolejnych 100 szt. projektów decyzji. Liczba projektów decyzji, będących przedmiotem zamówienia będzie zależała od ilości i przedmiotu wniosków, które wpłyną do Wójta Gminy Krokowa do dnia 31 grudnia 2026 r. oraz potrzeb Zamawiającego

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej.
2. Wykonawca spełni warunek udziału w podstępowaniu, jeżeli dysponuje co najmniej jedną osobą, która zostanie skierowana do realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia do sporządzania projektów decyzji objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z art. 50 ust. 4 / art. 60 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz, która wykonała należycie, w ciągu jednego roku z okresu lat 2023-2025, łącznie co najmniej 80 szt. projektów decyzji o warunkach zabudowy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) zobowiązanie lub inne właściwe dokumenty podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy;
2) dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania oraz ewentualne pełnomocnictwa.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Przewiduje się zmiany umowy w zakresie terminów przyjętych w harmonogramie wykonywania zamówienia i wysokości wynagrodzenia. Szczegółowy opis zmian określono w projekcie umowy stanowiącym załącznik do specyfikacji warunków zamówienia.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-20 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć poprzez platformę e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-20 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-18

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71400000-2Usługi architektoniczne dotyczące p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
188 668 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 896 zł348 780 zł
Rozstęp międzykwartylowy
205 885 zł
Źródło próbki
CPV 71400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 896 zł
Mediana
188 668 zł
Górny kwartyl
348 780 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  2. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  3. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  4. 2026wygrał(a): „CKK ARCHITEKCI” Sp. z o.o. – Sp. K.123 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.07.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Krokowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krokowa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71400000-2 (Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.