Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa drogi gminnej nr 71P w miejscowości Siernicze Wielkie

Zamawiający Gmina Ostrowite (Ostrowite, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej nr 71P w miejscowości Siernicze Wielkie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OstrowiteOstrowite, Wielkopolskieopublikowano 13 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA OSTROWITE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019390

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Lipowa 2

1.4.2.)Miejscowość

Ostrowite

1.4.3.)Kod pocztowy

62-402

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.7.)Numer telefonu

632765160

1.4.8.)Numer faksu

632765121

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ugmostrowite@post.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostrowite.samorzady.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c553a3d0-a2e9-4424-b8b7-5f32f0710fa5

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00338385

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00215127

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa drogi gminnej nr 71P w miejscowości Siernicze Wielkie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Zadanie będzie polegać na wykonaniu robót budowlanych branży drogowej. W stanie istniejącym droga gminna posiada nawierzchnię twardą o szerokości 4,00m. Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: Przebudowa drogi gminnej nr 71 P w m. Siernicze Wielkie” obejmuje swoim zakresem następujące prace:
a) profilowanie i ułożenie warstw konstrukcyjnych;
b) wykonanie nawierzchni jezdni oraz zjazdów z betonu asfaltowego;
c) wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego;
d) wycinka krzewów;
e) wykonanie organizacji ruchu i elementów BRD
W otoczeniu inwestycji znajduje się zabudowa zagrodowa, tereny rolnicze. Droga gminna krzyżuje się z drogą powiatową nr 3050P.
Inwestycja została zaprojektowana z wykorzystaniem następujących parametrów technicznych:
a) szerokość pasa ruchu 2,00 m;
b) szerokość poboczy 0,50 m;
c) odwodnienie: powierzchniowo na przyległy teren;
d) klasa techniczna: D-dojazdowa;
e) kategoria administracyjna: droga gminna;
f) prędkość projektowa: 30 km/h;
g) przekrój poprzeczny: 1x2;
h) kategoria ruchu: KR O.
Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi 971,84 m. Oś przebudowywanej drogi zaprojektowano w sposób w sposób gwarantujący zapewnienie parametrów technicznych przewidzianych dla drogi klasy D. Geometrię oraz elementy trasy w planie przedstawiono na rys. 2.0 „Plan sytuacyjny”. Oś w planie zaprojektowano w taki sposób aby:
- zapewnić dostęp do wszystkich przyległych posesji,
- uniknąć przebudowy istniejących urządzeń i ogrodzeń.
Niweletę jezdni należy prowadzić po terenie w stanie istniejącym przy założeniu zapewnienia minimalnych pochyleń podłużnych gwarantujących prawidłowe i sprawne odprowadzenie wód opadowych na przyległy teren.
W przekroju poprzecznym na odcinku prostym przyjęto pochylenie poprzeczne jezdni dwustronne o wartości 2% w kierunku pobocza. Zakłada się wykonanie jezdni o szerokości 4,00m oraz poboczy o szerokości 0,50m i pochyleniu 8%.
Szczegółowe rozwiązania przyjęte w projekcie zostały przedstawione na Rys. 3.0
„Przekroje normalne”.
- warstwa ścieralna:
AC 11 S 50/70 – gr. 7 cm;
- podbudowa zasadnicza, :
mieszanka niezwiązana z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/63 – gr. 17 cm.
Odwodnienie przebudowywanej drogi realizowane będzie powierzchniowo poprzez
odpowiednie pochylenie poprzeczne i podłużne zapewniające sprawne odprowadzenie wód opadowych na przyległy teren.
Zakłada się wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego 0/31,5 mm gr. min. 15 cm na szerokość 0,50m. Wykonane pobocze należy odpowiednio zagęścić i wyprofilować o pochyleniu 8% w kierunku granicy pasa drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorys ofertowy (kosztorys ofertowy stanowi charakter pomocniczy i nie należy załączać go wraz z ofertą), które stanowią załącznik nr 1 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-10-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 301809496

4.3.3.)Ulica

Jaroszyn kolonia, 8a

4.3.4.)Miejscowość

Jaroszyn-Kolonia

4.3.5.)Kod pocztowy

62-405

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

529000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00297106/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

529000 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrowite prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowite.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.