Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa pomocy edukacyjnych dla projektu pn. Sposób na edukację w Wiśniowej Górze

Zamawiający Gmina Andrespol (Andrespol, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa pomocy edukacyjnych dla projektu pn. Sposób na edukację w Wiśniowej Górze”.

Zamawiający: Gmina AndrespolAndrespol, Łódzkie (powiat Łódzki wschodni →)opublikowano 13 lipca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,5 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ANDRESPOL

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rokicińska 126

1.5.2.)Miejscowość

Andrespol

1.5.3.)Kod pocztowy

95-020

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@andrespol.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.andrespol.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e34a98f1-a414-40fb-9335-f8cc670fcd65

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa pomocy edukacyjnych dla projektu pn. Sposób na edukację w Wiśniowej Górze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e34a98f1-a414-40fb-9335-f8cc670fcd65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00338358

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00004537/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup i dostawa pomocy edukacyjnych dla projektu pn. Sposób na edukację w Wiśniowej Górze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiotowe zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027. Priorytet: FELD.08 Fundusze Europejskie dla Edukacji i Kadr w Łódzkiem. Działanie: FELD.08.07 Kształcenie ogólne Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303379

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa pomocy edukacyjnych dla Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze i Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze w ramach projektu pn. Sposób na edukację w Wiśniowej Górze
2. Miejsce dostawy: Urząd Gminy Andrespol, 95-020 Andrespol, ul. Rokicińska 126.
3. Szczegółowy opis asortymentowo – ilościowy dla każdej z części zamówienia został szczegółowo określony odpowiednio w Załączniku nr 5 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
4. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
5. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie odbywać się na koszt i ryzyko Wykonawcy.
6. Zaoferowany przedmiot zamówienia musi być zgodny ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia. Niespełnienie wszystkich wymaganych parametrów spowoduje odrzucenie oferty w trybie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp jako niezgodna z treścią SWZ.
7. Oferowany przedmiot zamówienia będzie kompletny i gotowy do użycia bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego.
8. Dostarczony przedmiot zamówienia będzie fabrycznie nowy, nierekondycjonowany oraz wolny od wad fabrycznych i prawnych oraz że posiada wszelkie wymagane prawem atesty i certyfikaty.
9. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymogi określone obowiązującym prawem polskim, jak i prawem Unii Europejskiej, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem ważne dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie UE, a także spełniać inne wymagania (normy, parametry), określone przez Zamawiającego.
10. Wszystkie urządzenia stanowiące przedmiot zamówienia muszą pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji na teren Polski.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem: dostawę z transportem (na koszt, ryzyko i odpowiedzialność wykonawcy) przedmiotu zamówienia w miejsce realizacji zamówienia, transport, rozładunek, wniesienie do wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeń.
12. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027. Priorytet: FELD.08 Fundusze Europejskie dla Edukacji i Kadr w Łódzkiem. Działanie: FELD.08.07 Kształcenie ogólne Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
13. W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia towarzyszy wyraz „lub równoważne".
14. W przypadku, gdy w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne do podanych znakiem towarowym (o ile dotyczy), lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych (równych) lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wskazać w ofercie ze proponuje rozwiązanie równoważne i wykazać w ofercie, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
15. Użycie w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety.

4.5.3.)Główny kod CPV

22110000-4 - Drukowane książki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31710000-6 - Sprzęt elektroniczny

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

22110000-4Drukowane książki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Andrespol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Andrespol.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 22110000-4 (Drukowane książki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.