ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Doposażenie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Zamawiający Gmina Rejowiec Fabryczny (Rejowiec Fabryczny, Lubelskie) prowadził postępowanie „Doposażenie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest doposażenie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, obejmujące dwie odrębne części: agregat prądotwórczy oraz koparkę gąsienicową.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 3

    ZakresCzęść 1 dotyczy dostawy fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego na teren ujęcia wody w Lisznie, a część 2 dostawy fabrycznie nowej koparki gąsienicowej na teren gminy Rejowiec Fabryczny.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rejowiec Fabryczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198043

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubelska

1.5.2.)Miejscowość

Rejowiec Fabryczny

1.5.3.)Kod pocztowy

22-170

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminarejowiecfabr.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminarejowiecfabr.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Doposażenie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f718d89-15c5-4e10-a3cd-6d929bdd110b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336209

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079087/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Doposażenie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.gminarejowiecfabr.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy https://przetargi.gminarejowiecfabrpl/ lub opcjonalnie za pośrednictwem poczty elektronicznej na e-mail: przetargi@gminarejowiecfabr.pl
2. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji korzystania z Platformy pod adresem Biuletyn Informacji Publicznej - Gmina Rejowiec Fabryczny (lubelskie.pl)
3. Wykonawcy przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz inne informacje wyłącznie drogą elektroniczną przy użyciu Platformy.
4. Szczegółowe informację w Rozdziale 9 SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Ofertę oraz oświadczenia składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku.
3. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.
4. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ Rozdział 9.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Rejowiec Fabryczny, reprezentowana przez Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny, ul. Lubelska 16, 22-170 Rejowiec Fabryczny.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@zeto.lublin.pl.

3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wyboru wykonawcy, zawarcia i realizacji umowy oraz archiwizacji dokumentacji postępowania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w związku z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

4. Odbiorcami danych mogą być podmioty uprawnione do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa, w szczególności osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a także podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi informatyczne, prawne, pocztowe lub archiwizacyjne.

5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami archiwalnymi.

6. Podanie danych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania danych wynikają z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

7. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do danych, ich sprostowania oraz ograniczenia przetwarzania, na zasadach określonych w RODO i ustawie Prawo zamówień publicznych. Skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych. Żądanie ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania danych do czasu zakończenia postępowania.

8. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

9. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania.

Pełna klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych znajduje się w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Rejowiec Fabryczny, reprezentowana przez Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny, ul. Lubelska 16, 22-170 Rejowiec Fabryczny.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@zeto.lublin.pl.

3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wyboru wykonawcy, zawarcia i realizacji umowy oraz archiwizacji dokumentacji postępowania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w związku z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

4. Odbiorcami danych mogą być podmioty uprawnione do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa, w szczególności osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a także podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi informatyczne, prawne, pocztowe lub archiwizacyjne.

5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami archiwalnymi.

6. Podanie danych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania danych wynikają z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

7. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do danych, ich sprostowania oraz ograniczenia przetwarzania, na zasadach określonych w RODO i ustawie Prawo zamówień publicznych. Skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych. Żądanie ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania danych do czasu zakończenia postępowania.

8. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

9. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania.

Pełna klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych znajduje się w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego na teren ujęcia wody w Lisznie.

4.2.6.)Główny kod CPV

31121000-0 - Zestawy prądnicowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone dla każdej z części zamówienia osobno. Oferty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:

Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena (C) 60
2 Długość okresu gwarancji (G) 40

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa fabrycznie nowej koparki gąsienicowej na teren gminy Rejowiec Fabryczny

4.2.6.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone dla każdej z części zamówienia osobno. Oferty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:

Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena (C) 60
2 Długość okresu gwarancji (G) 40

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy
w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy,
w szczególności w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych, a także w następujących przypadkach:
1) zmiany przepisów prawa jeżeli mają wpływ na zakres lub warunki wykonania umowy
w szczególności zmiany stawki podatku od towarów i usług,
2) zmiany zasad przyznania dotacji z Programu, o którym mowa w § 1 ust. 2 Umowy,
3) zmiany dotyczące terminu realizacji zamówienia:
a) jeśli pojawiły się okoliczności natury obiektywnej, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania Umowy, uniemożliwiające dotrzymanie terminu realizacji wskazanego
w Umowie, za które nie odpowiada Wykonawca. W takim przypadku termin realizacji umowy może zostać wydłużony o czas niezbędny do wyjaśnienia okoliczności natury obiektywnej,
b) w przypadku wystąpienia stanu nadzwyczajnego uniemożliwiającego dotrzymanie terminu realizacji zamówienia (np. stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej). W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas trwania stanu nadzwyczajnego,
c) w przypadku, gdy zmiany określone w pkt a) inicjuje Wykonawca, jest on zobowiązany udowodnić, tzn. udokumentować w formie pisemnej Zamawiającemu uzasadnienie proponowanej zmiany,
4) pozostałe zmiany:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy,
(np. zmiana danych teleadresowych, zmiana personelu realizującego zadanie)
b) w przypadku stwierdzenia rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana umowy będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony.
2. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa powyżej jest:
1) inicjowanie zmian przez Wykonawcę lub Zamawiającego,
2) uzasadnienie zmiany,
3) forma pisemna pod rygorem nieważności.
3. Wszystkie powyższe zapisy stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-20 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://przetargi.gminarejowiecfabr.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-20 09:20

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Rejowiec Fabryczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rejowiec Fabryczny.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31121000-0 (Zestawy prądnicowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.