Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin

Zamawiający Gmina Garwolin (Garwolin, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GarwolinGarwolin, Mazowieckie (powiat Garwoliński →)opublikowano 9 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GARWOLIN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582256

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Mazowiecka 16

1.4.2.)Miejscowość

Garwolin

1.4.3.)Kod pocztowy

08-400

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@garwolin-gmina.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.garwolin-gmina.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-40785f50-38b3-4c67-bb98-afa8adfceb00

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334299

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-09

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane z programu Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029) finansowanego ze środków KPO i FERS

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin - Publiczne Przedszkole Bajkowa Kraina w Sulbinach – ul. Lubelska 52, 08-400 Garwolin. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa budynku przedszkola ze żłobkiem oraz budowa budynku na cele gospodarcze dla potrzeb przedszkola i żłobka na działkach nr 3662/11, 3662/12, 3662/13 położonych w Garwolinie. Działka nr 3662/13, 3662/12 w kształcie litery L od strony wschodniej całą swoją długością przylega do działki nr ew. 3662/11 na której istnieje budynek przedszkola.
Zakres robót obejmuje:
a) roboty budowlane: stan surowy, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, roboty fundamentowe, ławy i ściany fundamentowe, stan surowy rozbudowy – parter, strop nad parterem, ściany piętra, strop I pietra, dach konstrukcja, stan wykończeniowy, tynki i okładziny wewnętrzne I piętro, podkłady i posadzki piętro, tynki i okładziny wewnętrzne parter, podkłady i posadzki parter, malowanie, okna PCV i aluminiowe EI60, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne aluminiowe, montaż ściany mobilnej, montaż balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych, elewacja, wykonanie opaski wokół budynku, zagospodarowanie terenu, elementy oporowe, utwardzenie terenu, ogrodzenie, uporządkowanie terenu, roboty adaptacyjne z częścią istniejącą, budynek gospodarczy, stan zerowy, stan surowy, stan wykończeniowy, elewacja, instalacje sanitarne, instalacje zewnętrzne, instalacja gazowa, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacja odwodnienia, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacje wewnętrzne, instalacja kanalizacyjna, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacja hydrantowa i zestaw wodomierzowy, instalacja wodociągowa, instalacja wentylacji, instalacja centralnego ogrzewania, instalacja gazowa, instalacja rurowa, instalacja detekcji gazu, kotłownia, instalacje elektryczne, wewnętrzne linie zasilające, rozdzielce elektr., obwody odbiorcze, osprzęt instalacyjny, instalacja odgromowa, pomiary, teletech – instalacja i tel. i kom. do uzgodnienia z użytkownikiem, oświetlenie zewnętrzne.
UWAGA!
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w niżej wymienionych dokumentach:
• przedmiarze robót - Załącznik nr 9 AKTUALNY PO ZMIANACH z dnia 03.03.2025r. do SWZ
• dokumentacji projektowej – Załącznik nr 10 AKTUALNY PO ZMIANACH do SWZ,
• projekt techniczny i PZT - Załącznik nr 11 do SWZ AKTUALNY PO ZMIANACH,
• projekt budynek gospodarczy - Załącznik nr 12 do SWZ AKTUALNY PO ZMIANACH.
(na podstawie którego Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kosztorysu ofertowego uproszczonego i złożenie go wraz z ofertą).

Zadanie współfinansowane z programu Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029) finansowanego ze środków KPO i FERS

Dodatkowa informacja o finansowaniu zadania.
Zamawiający przewiduje finansowanie zadania w poszczególnych latach w następujących kwotach brutto:
2025r – do 5.100.000,00 zł.
2026r – do 5.300.000,00 zł.
2027r – pozostała kwota
Jednocześnie Zamawiający informuje, że wysokość środków przeznaczonych na finansowanie zadania w poszczególnych latach może ulec zmianie (tj. może nastąpić przesunięcie wysokości środków między poszczególnymi latami).
Powyższe finansowanie inwestycji w poszczególnych latach musi zostać uwzględnione przez Wykonawcę w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo – finansowy po podpisaniu umowy.

Zamawiający wymaga, aby rozliczenie częściowe zadania/faktury wystawiane były z podziałem wykonanych prac na część przedszkolną oraz żłobkową.

Elementy rozbiórkowe, nadające się do ponownego wykorzystania, stanowią własność Gminy Garwolin. Elementy nie nadające się do ponownego wykorzystania, Wykonawca zutylizuje je na własny koszt.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

27 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

F.H.U.COMTER Paweł Trojanowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

531 151 11 59

4.3.3.)Ulica

ul. Gwiaździsta 29 lok. 83

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-651

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

11446620,71 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00219641/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Nie

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-08

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

4305345,15 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Na podstawie art. 635 Kodeksu cywilnego oraz § 12 ust. 1 lit. b i c Umowy nr 272/38/04/2025 z dnia 30.04.2025 r., Zamawiający odstępuje od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Garwolin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Garwolin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.