Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
11 446 621 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2025
Okres realizacji
27 miesiące
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 11 446 621 zł – 14 338 720 złodrzucone: 12wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin

Zamawiający Gmina Garwolin (Garwolin, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U.COMTER Paweł Trojanowski. Wartość umowy: 11 446 621 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina GarwolinGarwolin, Mazowieckie (powiat Garwoliński →)opublikowano 7 maja 2025
Wartość umowy
11 446 621 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U.COMTER Paweł Trojanowski (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 11 446 620,71 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 11 446 620,71 zł do 14 338 719,54 zł. Odrzucono 12 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 27 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GARWOLIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mazowiecka 16

1.5.2.)Miejscowość

Garwolin

1.5.3.)Kod pocztowy

08-400

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@garwolin-gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.garwolin-gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://garwolin-gmina.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-40785f50-38b3-4c67-bb98-afa8adfceb00

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00219641

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00001174/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane z programu Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029) finansowanego ze środków KPO i FERS

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TIP.271.43.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Rozbudowa żłobka i przedszkola w gminie Garwolin - Publiczne Przedszkole Bajkowa Kraina w Sulbinach – ul. Lubelska 52, 08-400 Garwolin. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa budynku przedszkola ze żłobkiem oraz budowa budynku na cele gospodarcze dla potrzeb przedszkola i żłobka na działkach nr 3662/11, 3662/12, 3662/13 położonych w Garwolinie. Działka nr 3662/13, 3662/12 w kształcie litery L od strony wschodniej całą swoją długością przylega do działki nr ew. 3662/11 na której istnieje budynek przedszkola.
Zakres robót obejmuje:
a) roboty budowlane: stan surowy, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, roboty fundamentowe, ławy i ściany fundamentowe, stan surowy rozbudowy – parter, strop nad parterem, ściany piętra, strop I pietra, dach konstrukcja, stan wykończeniowy, tynki i okładziny wewnętrzne I piętro, podkłady i posadzki piętro, tynki i okładziny wewnętrzne parter, podkłady i posadzki parter, malowanie, okna PCV i aluminiowe EI60, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne aluminiowe, montaż ściany mobilnej, montaż balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych, elewacja, wykonanie opaski wokół budynku, zagospodarowanie terenu, elementy oporowe, utwardzenie terenu, ogrodzenie, uporządkowanie terenu, roboty adaptacyjne z częścią istniejącą, budynek gospodarczy, stan zerowy, stan surowy, stan wykończeniowy, elewacja, instalacje sanitarne, instalacje zewnętrzne, instalacja gazowa, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacja odwodnienia, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacje wewnętrzne, instalacja kanalizacyjna, roboty ziemne, roboty montażowe, instalacja hydrantowa i zestaw wodomierzowy, instalacja wodociągowa, instalacja wentylacji, instalacja centralnego ogrzewania, instalacja gazowa, instalacja rurowa, instalacja detekcji gazu, kotłownia, instalacje elektryczne, wewnętrzne linie zasilające, rozdzielce elektr., obwody odbiorcze, osprzęt instalacyjny, instalacja odgromowa, pomiary, teletech – instalacja i tel. i kom. do uzgodnienia z użytkownikiem, oświetlenie zewnętrzne.
UWAGA!
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w niżej wymienionych dokumentach:
• przedmiarze robót - Załącznik nr 9 AKTUALNY PO ZMIANACH z dnia 03.03.2025r. do SWZ
• dokumentacji projektowej – Załącznik nr 10 AKTUALNY PO ZMIANACH do SWZ,
• projekt techniczny i PZT - Załącznik nr 11 do SWZ AKTUALNY PO ZMIANACH,
• projekt budynek gospodarczy - Załącznik nr 12 do SWZ AKTUALNY PO ZMIANACH.
(na podstawie którego Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kosztorysu ofertowego uproszczonego i złożenie go wraz z ofertą).

Zadanie współfinansowane z programu Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029) finansowanego ze środków KPO i FERS

Dodatkowa informacja o finansowaniu zadania.
Zamawiający przewiduje finansowanie zadania w poszczególnych latach w następujących kwotach brutto:
2025r – do 5.100.000,00 zł.
2026r – do 5.300.000,00 zł.
2027r – pozostała kwota
Jednocześnie Zamawiający informuje, że wysokość środków przeznaczonych na finansowanie zadania w poszczególnych latach może ulec zmianie (tj. może nastąpić przesunięcie wysokości środków między poszczególnymi latami).
Powyższe finansowanie inwestycji w poszczególnych latach musi zostać uwzględnione przez Wykonawcę w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo – finansowy po podpisaniu umowy.

Zamawiający wymaga, aby rozliczenie częściowe zadania/faktury wystawiane były z podziałem wykonanych prac na część przedszkolną oraz żłobkową.

Elementy rozbiórkowe, nadające się do ponownego wykorzystania, stanowią własność Gminy Garwolin. Elementy nie nadające się do ponownego wykorzystania, Wykonawca zutylizuje je na własny koszt.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

12

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

11446620,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14338719,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

11446620,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U.COMTER Paweł Trojanowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

531 151 11 59

7.3.3)Ulica

ul. Gwiaździsta 29 lok. 83

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-651

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

11446620,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

27 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Garwolin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Garwolin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 11 446 621 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U.COMTER Paweł Trojanowski (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.