Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa nowego samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku (Tolkmicko, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa nowego samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 350 569 zł
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W TOLKMICKU

1.2.)Oddział zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000297974

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Szpitalna 2

1.4.2.)Miejscowość

Tolkmicko

1.4.3.)Kod pocztowy

82-340

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.4.7.)Numer telefonu

55 231 61 63

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dpstolkmicko.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

dpstolkmicko.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b661d01b-3a52-4fa7-95bf-cf7e1ecd623b

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333767

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-09

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00446743

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zakup dofinansowany ze środków PFRON "Program wyrównywania różnic między regionami III-obszar D-likwidacja barier transportowych"

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa nowego samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa nowego samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku

3.9.)Główny kod CPV

34100000-8 - Pojazdy silnikowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Polski Związwk Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5860102180

4.3.3.)Ulica

Pomorska 50 A

4.3.4.)Miejscowość

Gdynia

4.3.5.)Kod pocztowy

81-314

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

212000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00470901/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W toku realizacji umowy Wykonawca poinformował Zamawiającego, że w procesie produkcyjnym producenta nastąpiła zmiana sposobu konfigurowania pojazdu, w wyniku czego wyprodukowany został pojazd w wersji 8-osobowej, mimo że zamówienie obejmowało wersję 9-osobową. W związku z powyższym konieczne było ponowne zamówienie pojazdu zgodnego z wymaganiami umowy, co powoduje brak możliwości dochowania pierwotnego terminu realizacji. Zaistniała sytuacja ma charakter obiektywny i pozostaje związana z procesem produkcyjnym pojazdu, a jej skutkiem jest czasowa niemożność realizacji umowy w pierwszym terminie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana polega wyłącznie na wydłużeniu terminu realizacji do dnia 30 kwietnia 2026 r., bez zmiany zakresu świadczenia wynagrodzenia Wykonawcy. Ponadto Wykonawcy zobowiązuje się do przedłużenia gwarancji z tytułu rękojmi za wady mechaniczne określone pierwotnie § 7 ust. 1 pkt 3 umowy o dodatkowe 12 miesięcy tj. udziela gwarancji na okres36 miesięcy.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wykonawcę, w związku z przebiegiem procesu produkcyjnego pojazdu oraz koniecznością dostarczenia pojazdu zgodnego z wymaganiami umowy, nie jest możliwe dotrzymanie dotychczasowego terminu realizacji. Wykonawca wskazał nowy termin dostawy na dzień 30 czerwca 2026 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana ma charakter terminowy i wynika z okoliczności związanych z procesem produkcyjnym pojazdu, przy czym przedmiot umowy oraz wynagrodzenie pozostają bez zmian. Jednocześnie Wykonawca, w związku z opóźnieniem, zadeklarował rozszerzenie świadczenia gwarancyjnego o dodatkowy pakiet gwarancyjny zawierający: assistance, usługi mobilności oraz przedłużenie gwarancji do 5 lat lub 200 000km.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

212000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34100000-8Pojazdy silnikowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
350 569 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
145 537 zł520 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
375 462 zł
Źródło próbki
CPV 34100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
145 537 zł
Mediana
350 569 zł
Górny kwartyl
520 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tolkmicko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34100000-8 (Pojazdy silnikowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.