ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie i wdrożenie wersji MVP systemu SeniorCard CRM

Zamawiający Olsztyński Park Naukowo-technologiczny (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Opracowanie i wdrożenie wersji MVP systemu SeniorCard CRM”. Termin składania ofert minął 17 lipca 2026, 14:00. Planowany budżet: 56 911 zł. Wadium: 800 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Olsztyński Park Naukowo-technologicznyOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 9 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
56 911 zł
Wadium
800 zł
Termin składania ofert
17 lipca 2026, 14:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena40%Ocena koncepcji40%Termin realizacji20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 14:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie, zaprojektowanie, przetestowanie i wdrożenie wersji MVP systemu SeniorCard CRM do zarządzania Ogólnopolską Kartą Seniora.

  • 2

    TerminPrzy ocenie ofert liczą się cena, ocena koncepcji i termin realizacji, a zamawiający może unieważnić postępowanie, jeśli nie otrzyma środków publicznych.

  • 3

    ZakresWykonawca musi zapewnić zespół co najmniej 3 osób, narzędzia i środowisko do realizacji projektu oraz możliwość wdrożenia systemu w środowisku testowym lub produkcyjnym.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje obsługę użytkowników, partnerów i ofert rabatowych, a wartość zamówienia wynosi 56 910,57 zł.

  • 5

    WarunkiWarunek doświadczenia obejmuje minimum jedną usługę z projektem systemu użytkowników lub bazy danych albo integracją API o wartości co najmniej 30 000 zł brutto, a oferta wymaga wadium 800 zł.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,9 ofert na postępowanie przy 17 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OLSZTYŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 281524001

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Władysława Trylińskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-683

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

maslowska.stanislawa@opnt.olsztyn.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opnt.olsztyn.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie i wdrożenie wersji MVP systemu SeniorCard CRM

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-66807a47-fd95-467a-a45f-c6be03c0e00d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00332198

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035222/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.12 Usługa MVP w projekcie WA-MA Inkubator 11

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

„WA-MA Inkubator” jest realizowany zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr FEWM.01.08-IZ.00-0009/24-00 z dnia 18.07.2025 r. oraz Aneksem nr FEWM.01.08-IZ.00-0009/24-01 z dnia 18.07.2025 r.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.olsztyn.eu/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zamówień publicznych Gminy Olsztyn:
https://zamowienia.olsztyn.eu/ (poczta elektroniczna Zamawiającego nie jest środkiem komunikacji elektronicznej, o którym mowa w
art. 61 ust. 1 ustawy). Więcej informacji zawarto w SWZ rozdz. XII

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje zawarto w rozdz. XI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

8/2026/TP/OPNT/WAMA

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

56910,57 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówieni jest opracowanie, zaprojektowanie, przetestowanie oraz wdrożenie wersji MVP systemu SeniorCard CRM - cyfrowej platformy do zarządzania Ogólnopolską Kartą Seniora, umożliwiającej zarządzanie użytkownikami, partnerami oraz ofertami rabatowymi.

4.2.6.)Główny kod CPV

72212517-6 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

40

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

ocena koncepcji

4.3.6.)Waga

40

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1.1. zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający wymaga:
1.1.1. zrealizowania min. 1 usługi polegającej na realizacji co najmniej 1 projektu obejmującego system zarządzania użytkownikami lub bazą danych, realizacji projektu w pracy z API lub integracją systemów o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN brutto.
Uwaga Zamawiający dopuszcza odrębne referencje dla poszczególnych zakresów pod warunkiem, że suma wartości projektów będzie nie mniejsza niż 30 000,00 PLN brutto.
1.2. dysponowania zespołem projektowym liczącym minimum 3 osoby, w skład którego wejdą specjaliści posiadający następujące minimalne kwalifikacje oraz doświadczenie:
1.2.1. minimum 3 lata doświadczenia w zakresie tworzenia systemów informatycznych,
1.2.2. minimum 2 lata doświadczenia w tworzeniu aplikacji webowych lub systemów typu CRM,
1.2.3. konsultantem merytorycznym ds. współpracy z Seniorami, posiadającego min. 1 rok doświadczenia w tworzeniu produktów dla Seniorów.
1.3. Posiadać:
1.3.1. narzędzia i środowisko umożliwiające realizację projektu IT,
1.3.2. możliwość wdrożenia i uruchomienia systemu w środowisku testowym lub produkcyjnym,

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Koncepcja realizacji przedmiotu zamówienia – parametr oceniany.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości

800,00 zł (słownie: osiemset złotych). 3. Wykonawca wnosi wadium: • w pieniądzu, poleceniem przelewu na konto: 93 1030 1508 0000 0008 2301 4004. • gwarancjach bankowych; • gwarancjach ubezpieczeniowych; • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572). 4. Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz należy złożyć w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia ze strony Gwaranta.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Jak podano we wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-17 14:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://zamowienia.olsztyn.eu/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-17 14:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-15

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Termin realizacji jest parametrem ocenianym. W ogłoszeniu podano maksymalny termin realizacji zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72212517-6Usługi opracowywania oprogramowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
265 755 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
86 133 zł582 250 zł
Rozstęp międzykwartylowy
496 117 zł
Źródło próbki
CPV 72212· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
86 133 zł
Mediana
265 755 zł
Górny kwartyl
582 250 zł
Ten przetarg (56 911 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -79% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.07.2026, 14:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Olsztyński Park Naukowo-technologiczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Tak. Wadium określono na 800 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 56 911 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72212517-6 (Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.