ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługi serwisowania, przeglądów i napraw (włącznie z częściami) Tomografu Komputerowego firmy United Imaging Healthcare uCT780-680189 wraz ze stacją opisową uWS-CT-610031 w okresie 48 miesięcy

Zamawiający Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie (Czarnków, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Usługi serwisowania, przeglądów i napraw (włącznie z częściami) Tomografu Komputerowego…”. Termin składania ofert minął 16 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 445 900 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowania, przeglądów i napraw tomografu komputerowego United Imaging Healthcare uCT780-680189 wraz ze stacją opisową uWS-CT-610031 przez 48 miesięcy.

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje wyłącznie jedną całość, bez podziału na części i bez opcji, a kryterium ceny ma wagę 100%.

  • 3

    RyzykoDo oferty trzeba dołączyć autoryzację producenta lub jego przedstawiciela, potwierdzającą prawo do przeglądów, diagnostyki, napraw, używania oryginalnych części oraz dostęp do dokumentacji i narzędzi serwisowych; brak zabezpieczenia należytego wykonania umowy zmniejsza próg formalny wejścia do postępowania.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 65% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000308525

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 96

1.5.2.)Miejscowość

Czarnków

1.5.3.)Kod pocztowy

64-700

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 253 01 60

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

SEKRETARIAT@ZZOZCZARNKOW.X.PL

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zzozczarnkow.x.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi serwisowania, przeglądów i napraw (włącznie z częściami) Tomografu Komputerowego firmy United Imaging Healthcare uCT780-680189 wraz ze stacją opisową uWS-CT-610031 w okresie 48 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c76622b-ac30-4f37-a334-f60207b94d35

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00331587

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339910

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za
pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339910

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: 6.1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s, 6.2. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 6.3. zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki, 6.4. komunikacja z
platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3. 6.5. Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głownego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP. 7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 7.1. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na . stronie internetowej pod
linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, 7.2. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem. 8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w formularzu „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz
innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP/TP/7/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługi serwisowania, przeglądów i napraw (włącznie z częściami) Tomografu Komputerowego firmy United Imaging Healthcare uCT780-680189 wraz ze stacją opisową uWS-CT-610031 w okresie 48 miesięcy

4.2.6.)Główny kod CPV

50421200-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu rentgenowskiego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia, że oferowane usługi serwisowe spełniają wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą następującego przedmiotowego środka dowodowego:
5.1. Autoryzacji producenta tomografu komputerowego United Imaging Healthcare lub jego upoważnionego przedstawiciela, wystawionej na Wykonawcę, potwierdzającej co najmniej, że:
5.1.1. Wykonawca jest uprawniony do wykonywania przeglądów technicznych, diagnostyki oraz napraw tomografu komputerowego objętego przedmiotem zamówienia;
5.1.2. Wykonawca posiada dostęp do aktualnej dokumentacji technicznej i serwisowej producenta, schematów naprawczych, biuletynów serwisowych oraz kodów i narzędzi niezbędnych do prawidłowego wykonywania usług serwisowych;
5.1.3. Czynności serwisowe będą wykonywane przez personel posiadający aktualne przeszkolenie i uprawnienia producenta urządzenia;
5.1.4. Wykonawca jest uprawniony do stosowania oryginalnych części zamiennych dedykowanych do urządzenia objętego zamówieniem.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

W celu potwierdzenia, że oferowane usługi serwisowe spełniają wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą następującego przedmiotowego środka dowodowego:
5.1. Autoryzacji producenta tomografu komputerowego United Imaging Healthcare lub jego upoważnionego przedstawiciela, wystawionej na Wykonawcę, potwierdzającej co najmniej, że:
5.1.1. Wykonawca jest uprawniony do wykonywania przeglądów technicznych, diagnostyki oraz napraw tomografu komputerowego objętego przedmiotem zamówienia;
5.1.2. Wykonawca posiada dostęp do aktualnej dokumentacji technicznej i serwisowej producenta, schematów naprawczych, biuletynów serwisowych oraz kodów i narzędzi niezbędnych do prawidłowego wykonywania usług serwisowych;
5.1.3. Czynności serwisowe będą wykonywane przez personel posiadający aktualne przeszkolenie i uprawnienia producenta urządzenia;
5.1.4. Wykonawca jest uprawniony do stosowania oryginalnych części zamiennych dedykowanych do urządzenia objętego zamówieniem.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
14.1.formularz ofertowy – według wzoru stanowiącego nr 1 do SWZ; Załącznik

nr 1 nie podlega procedurze uzupełnienia i z tego względu niezłożenie powyższego załącznika spowoduje odrzucenie oferty. 14.2. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w załączniku nr 1 do SWZ (formularz oferty) dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 14.3. oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o którym mowa w Rozdz. X pkt 1 SWZ – według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ; Oświadczenie składają odrębnie: 14.3.1. wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; w takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Na podstawie art. 58 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna). W tym wypadku podmioty te ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie Umowy. Ten sam Wykonawca może być członkiem tylko jednego konsorcjum.
2. Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do Oferty.
3. W formularzu Oferty (załącznik nr 1 do SWZ) należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca Ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści Pełnomocnictwa załączonego do Oferty – treść Pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się przez Wykonawców o zamówienie, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w przypadkach o których mowa w Rozdziale V.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z zał. nr 4 do swz projektowanymi postanowieniami umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-16 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339910

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-16 09:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 1.3.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2024, poz. 507 ze zm.), tj.: z postępowania
    o udzielnie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:
    a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka,
    o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
    b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia
    1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 z późn. zm) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
    c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
  • 2.
    Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia.
  • 3.
    Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
  • 4.
    Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50421200-4Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
445 900 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 327 zł1 196 078 zł
Rozstęp międzykwartylowy
832 751 zł
Źródło próbki
CPV 50421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
363 327 zł
Mediana
445 900 zł
Górny kwartyl
1 196 078 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarnków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50421200-4 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu rentgenowskiego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.