ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wymiana źródeł ogrzewania i remont kotłowni w budynkach mieszkalnych w Leśnictwach Nadleśnictwa Kolumna.

Zamawiający Nadleśnictwo Kolumna (Łask, Łódzkie) prowadził postępowanie „Wymiana źródeł ogrzewania i remont kotłowni w budynkach mieszkalnych w Leśnictwach…”. Termin składania ofert minął 28 lipca 2026, 10:00. Wadium: 1800 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Nadleśnictwo KolumnaŁask, Łódzkie (powiat Łaski →)opublikowano 8 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
1800 zł
Termin składania ofert
28 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych Nadleśnictwa Kolumna wraz z modernizacją kotłowni, w 2 częściach obejmujących łącznie 6 lokalizacji.

  • 2

    RyzykoKażda część trwa 70 dni, a zamawiający ocenia ofertę według ceny i gwarancji, przy czym gwarancja ma wagę 40%.

  • 3

    ZakresWykonawca musi wykazać w ostatnich 5 latach co najmniej 1 robotę budowlaną dotyczącą kotłowni z wymianą źródła ciepła o wartości co najmniej 60 000 zł brutto dla danej części.

  • 4

    ZakresZakres robót obejmuje demontaż istniejących kotłów, buforów, wkładów kominowych i zasobników c.w.u., remont pomieszczeń kotłowni, montaż nowych kotłów, osprzętu, automatyki, wentylacji, instalacji elektrycznej, wkładów kominowych oraz uruchomienie kotłowni.

Kontekst Atlasu

  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 31% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Kolumna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730020960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leśników Polskich 1c

1.5.2.)Miejscowość

Łask

1.5.3.)Kod pocztowy

98-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kolumna@lodz.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kolumna.lodz.lasy.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana źródeł ogrzewania i remont kotłowni w budynkach mieszkalnych w Leśnictwach Nadleśnictwa Kolumna.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00ef4e28-d27d-4857-8ca3-64277da37c80

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330482

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00111869/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wymiana źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych Nadleśnictwa Kolumna

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-00ef4e28-d27d-4857-8ca3-64277da37c80

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-00ef4e28-d27d-4857-8ca3-64277da37c80

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymogi techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zawiera SWZ. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Oświadczenia i dokumenty oraz oferty składa się w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Pozostałe zapisy w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

S.270.22.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na kilka części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych Nadleśnictwa Kolumna wraz z osprzętem, połączona z modernizacją pomieszczeń kotłowni. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
- demontaż istniejącego kotła, buforu wraz z instalacją w kotłowni i zasobnikiem
c.w.u.,
- demontaż istniejącego wkładu kominowego;
- remont pomieszczenia kotłowni – wykonanie postumentu pod kocioł o grubości min 50 mm (klasa betonu C25/30 z dodatkiem plastyfikatorów i włókien, wzmocniony siatką), roboty ogólnobudowlane (zaprawki tynku, dwukrotne malowanie ścian farbą emulsyjną, wykonanie wylewki (klasa betonu C20/25 oraz posadzki gresowej z cokolikiem do 10 cm),
- montaż kotła 5 klasy (zgodnie z projektem);
- montaż projektowanego zasobnika c.w.u. o poj. określonej w projekcie;
- montaż bufora ciepła o poj. określonej w projekcie;
- montaż osprzętu kotła z zasobnikiem wraz z automatyką sterującą;
- wykonanie wentylacji nawiewnej- kanału typu „Z”;
- dostosowanie instalacji elektrycznej;
- montaż 1 lampy oświetleniowej w technologii LED;
- uruchomienie kotłowni z regulacją odbiorników c.o.;
- podłączenie kotłowni do istniejącej instalacji c.w.u.
- podłączenie kotłowni do istniejącej instalacji c.o.;
- dostawa i montaż naczyń wzbiorczych;
- dostawa i montaż czopucha kotła ze stali nierdzewnej;
- frezowanie komina;
- dostawa i montaż wkładu kominowego ze stali nierdzewnej;
- próba szczelności i uruchomienie kotłowni.
Część 1 – następujące lokalizacje:
a) Rydzyny, UL. LEŚNA 11, 95-200 RYDZYNY, DZ. NR 667/7, OBRĘB 0020,– kocioł pelletowy
b) Rydzyny, UL. GÓRNA 81, 95-200 RYDZYNY, DZ. NR. 665/1, OBRĘB 0020– kocioł pelletowy
c) DŁUTÓWEK 15B, 95-081 DŁUTÓWEK, DZ. NR 245/7, OBRĘB 0007 - kocioł
zagazowujący (dwufunkcyjny)

4.2.6.)Główny kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych Nadleśnictwa Kolumna wraz z osprzętem, połączona z modernizacją pomieszczeń kotłowni. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
- demontaż istniejącego kotła, buforu wraz z instalacją w kotłowni i zasobnikiem
c.w.u.,
- demontaż istniejącego wkładu kominowego;
- remont pomieszczenia kotłowni – wykonanie postumentu pod kocioł o grubości min 50 mm (klasa betonu C25/30 z dodatkiem plastyfikatorów i włókien, wzmocniony siatką), roboty ogólnobudowlane (zaprawki tynku, dwukrotne malowanie ścian farbą emulsyjną, wykonanie wylewki (klasa betonu C20/25 oraz posadzki gresowej z cokolikiem do 10 cm),
- montaż kotła 5 klasy (zgodnie z projektem);
- montaż projektowanego zasobnika c.w.u. o poj. określonej w projekcie;
- montaż bufora ciepła o poj. określonej w projekcie;
- montaż osprzętu kotła z zasobnikiem wraz z automatyką sterującą;
- wykonanie wentylacji nawiewnej- kanału typu „Z”;
- dostosowanie instalacji elektrycznej;
- montaż 1 lampy oświetleniowej w technologii LED;
- uruchomienie kotłowni z regulacją odbiorników c.o.;
- podłączenie kotłowni do istniejącej instalacji c.w.u.
- podłączenie kotłowni do istniejącej instalacji c.o.;
- dostawa i montaż naczyń wzbiorczych;
- dostawa i montaż czopucha kotła ze stali nierdzewnej;
- frezowanie komina;
- dostawa i montaż wkładu kominowego ze stali nierdzewnej;
- próba szczelności i uruchomienie kotłowni.
Część 2 – następujące lokalizacje:
a) ANDRZEJÓW 13, 98-220 ANDRZEJÓW DZ. NR. 261, OBRĘB 0001– kocioł pelletowy
b) LETNISKA 7, 98-200 LETNISKA, DZ. NR. 775, OBRĘB 0032 – kocioł zagazowujący (dwufunkcyjny)
c) POLESZYN 50, 92-082 POLESZYN, DZ. NR. 50/1, OBRĘB 0012,– kocioł pelletowy

4.2.6.)Główny kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej,
jeżeli wykaże, że:
Część 1:
1) wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym
okresie przynajmniej 1 robotę budowlaną, polegającą na wybudowaniu/
przebudowie/ remoncie kotłowni wraz z wymianą źródła ciepła budynku
mieszkalnego/ budynku użyteczności publicznej/ lub budynku zabytkowego, o
wartości nie niższej niż 60 000 zł brutto.
Część 2:
1) wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym
okresie przynajmniej 1 robotę budowlaną, polegającą na wybudowaniu/
przebudowie/ remoncie kotłowni wraz z wymianą źródła ciepła budynku
mieszkalnego/ budynku użyteczności publicznej/ lub budynku
zabytkowego, o wartości nie niższej niż 60 000 zł brutto.
Wykonawca nie może sumować robót budowlanych o mniejszej wartości celem uzyskania wymaganego warunku przez Zamawiającego. Wykonawca może wykazać się tymi samymi zdolnościami zawodowymi do dwóch części.
Pozostałe zapisy w SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości

Część 1 – 1 800 PLN (jeden tysiące osiemset złotych) Część 2 – 2 500 PLN (dwa tysiące pięćset złotych) 2. Zgodnie z art. 97 ust. 7 pkt 1-4 Pzp wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach oddzielnie dla każdej części postępowania: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PEKAO S. A. nr rachunku: 09 1240 1545 1111 0011 1915 4831 Z dopiskiem: Wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu S.270.22.2026. Część nr…. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą wadium (jeżeli wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert). 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Pzp, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej wraz z ofertą. Pozostałe zapisy w SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w niżej opisanych: przypadkach:
W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie pozwalających na prowadzenie prac oraz uniemożliwiających zapewnienie odpowiedniej jakości wykonywanych robót, w szczególności: ciągłe opady atmosferyczne, niska lub wysoka temperatura powietrza, zapisanych w dzienniku budowy oraz potwierdzonych pomiarami meteorologicznymi w Szkółce Leśnej w Drzewocinach.
działania siły wyższej rozumianej jako zdarzenia zewnętrznego, niezależnego od działania stron umowy i których strony nie mogły przewidzieć i nie mogły mu przeciwdziałać, np. powódź, trąba powietrzna, huragan, pandemia itp.
Wystąpienie robót koniecznych, zapis dotyczy również wypadków drogowych powstałych w strefie robót
w przypadku wystąpienia przeszkód w gruncie, w tym: niewybuchów, wykopalisk, niezinwentaryzowanych sieci, przeszkód geologicznych
Zmiana przepisów o podatku od towarów i usług
Zmniejszenie/ zwiększenie wynagrodzenia brutto wykonawcy: kwota zostanie zmieniona zgodnie ze zmianą stawki VAT
Rezygnacja z części robót na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia
Przekształcenie firmy, zmiana nazwy firmy
Zmiana kierowników robót budowlanych i instalacyjnych/ kierownika budowy w sytuacjach niezależnych od Wykonawcy
jeżeli wystąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu zamówienia lub świadczenia jednej lub obu Stron Umowy
Dopuszcza się możliwość zmiany Podmiotu Udostępniającego Zasoby za pomocą którego Wykonawca wykazał spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany wykazać
Zamawiającemu, iż proponowany inny PUZ lub Wykonawca samodzielnie, spełnia warunki udziału w postępowaniu, w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Zamawiający w celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami proponowanego innego PUZ, w stopniu niezbędnym do należytego wykonania zamówienia oraz oceny czy stosunek łączący Wykonawcę z tym PUZ gwarantuje rzeczywisty dostęp do udostępnianych zasobów może żądać dokumentów dotyczących w szczególności: zakresu
udostępnianych Wykonawcy zasobów, sposobu ich wykorzystania przy wykonywaniu zamówienia, charakteru stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z PUZ oraz okresu udziału PUZ przy wykonywaniu zamówienia.
Dopuszcza się zmianę terminu wykonania umowy lub rezygnację z części robót w przypadku jeśli dalsze wykonywanie robót mogłoby naruszyć w szczególności przepisy ustaw; o ochronie środowiska, o ochronie przyrody, o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.
Zmiana składu Wykonawców wspólnie realizujących Umowę jest możliwa jedynie w przypadku: - śmierci osoby fizycznej realizującej umowę wspólnie
z Wykonawcą, - prawomocnego orzeczenia sądu o likwidacji bądź upadłości przedsiębiorstwa realizującego umowę wspólnie z Wykonawcą.
wydłużenie terminu wykonania umowy oraz/lub wynagrodzenia wykonawcy w przypadku gdy właściwy urząd wniesie uwagi do dokumentacji, na skutek których zaistnieje konieczność naniesienia zmian w dokumentacji w zakresie wykonania lub zmiany robót zgodnie z umową lub innych
elementów nieprzewidzianych przez Zamawiającego w umowie.
Wydłużenie terminu wykonania umowy w przypadku gdy Zamawiający, niezależnie od przyczyn nie wykonał prac w terenie umożliwiających Wykonawcy rozpoczęcie, kontynuację lub zakończenie robót będących przedmiotem umowy. Pozostałe zapisy w SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-23 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-23 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45450000-6Roboty budowlane wykończeniowe, poz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →