ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wymiana pokrycia dachowego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na dz. nr 152/1 obr. Stary Klukom, gm. Choszczno.

Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Szczecin, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Wymiana pokrycia dachowego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na dz. nr 152/1 obr.…”. Termin składania ofert minął 31 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Krajowy Ośrodek Wsparcia RolnictwaSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 7 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 309 356 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 31 lipca 2026 09:00
  2. Wynik postępowania

    01 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego oraz zadaszenia wejścia do piwnicy budynku mieszkalnego nr 23A w Starym Klukomie, bez podziału na części.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 30 dni, a gwarancja na wykonane roboty budowlane trwa 60 miesięcy od podpisania bezusterkowego protokołu odbioru.

  • 3

    ZakresZakres prac obejmuje roboty dekarskie i blacharskie, a przedmiar ma charakter pomocniczy, więc wykonawca wykonuje także czynności nieujęte w przedmiarze bez dodatkowego wynagrodzenia, z zastrzeżeniem SWZ.

  • 4

    KryteriaZamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane, a kryterium oceny ofert stanowi wyłącznie cena.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,5 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 20% miało jedną ofertę.
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 16 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 3 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 5 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 4 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.)Oddział zamawiającego

Oddział Terenowy w Szczecinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367849538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bronowicka 41

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

71-012

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.szczecin@kowr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kowr.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa, wsparcie rolnictwa, aktywna polityka rolna oraz rozwój obszarów wiejskich

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana pokrycia dachowego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na dz. nr 152/1 obr. Stary Klukom, gm. Choszczno.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9241d200-1344-4d45-9f30-1a22b2312df6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328264

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049224/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont dachu i naprawa łuku drzwiowego Stary Klukom 23A

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowr.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/521684/wymiana-pokrycia-dachowego-budynku-mieszkalnego-zlokalizowanego-na-dz-nr-152-1-obr-stary-klukom-gm-choszczno-postepowanie-umieszczone-w-rejestrze-pod-nr-szc-wo-260-8-2026

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://kowr.eb2b.com.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe informacje znajdują się w
Rozdziale12 SWZ - https://kowr.eb2b.com.pl/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zawarte w rozdziale 24 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zawarte w rozdziale 24 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZC.WO.260.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego oraz zadaszenia wejścia do piwnicy budynku mieszkalnego nr 23A, zlokalizowanego w miejscowości Stary Klukom, gm. Choszczno.
Zakres prac niezbędnych do wykonania został określony w przedmiarze robót, który ma jedynie charakter pomocniczy przy ustaleniu wartości zamówienia przez Wykonawcę (załącznik nr 8 do SWZ). Zamawiający wskazuje, iż dokument ten ma jedynie charakter pomocniczy, co oznacza, iż w przypadku konieczności wykonania czynności nieujętych w tym dokumencie lub w ilości większej niż wskazana, Wykonawca będzie zobowiązany do ich wykonania tak aby osiągnąć zamierzony cel umowy. W przypadku konieczności wykonania czynności nieujętych w przedmiarze robót Wykonawcy nie jest należne dodatkowe wynagrodzenie, z zastrzeżeniem pkt. 3.22 SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w załączniku nr 9 do SWZ, który zawiera Projekt budowlany wraz z Planem BiOZ, oraz w załączniku nr 10 do SWZ - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane wynosi 60 miesięcy. Okres gwarancji będzie liczony od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru robót.

4.2.6.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) Wykonawca spełni warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która posiada doświadczenie w zakresie robót dekarsko-blacharskich,
2) Wykonawca spełni warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, że w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał przynajmniej dwie roboty budowlane polegające na remoncie dachu lub, naprawie dachu lub wymianie pokrycia dachowego, o wartości minimalnej 40.000,00 zł brutto (każda robota), wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały należycie wykonane, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane; a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP (załącznik nr 6 do SWZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust 1 pkt 1 i 2,
b) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP,
c) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
d) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
e) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP,
f) art. 109 ust. 1 pkt 2 oraz 4-10 ustawy PZP
oraz w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych tj.:
1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane tj. dwie roboty budowlane polegające na remoncie dachu lub naprawie dachu lub wymianie pokrycia dachowego, o wartości minimalnej 40.000,00 zł brutto (każda robota) - załącznik nr 4 do SWZ,
b) załączenie dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty,
c) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Z przedłożonego wykazu (załącznik nr 5 do SWZ) winno wynikać, że Wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która posiada doświadczenie w zakresie robót dekarsko-blacharskich,
d) oświadczenia na temat wykształcenia i kwalifikacji zawodowych wykonawcy lub kadry kierowniczej wykonawcy (oświadczenie znajduje się z załączniku nr 5 do SWZ).
Osoby wskazane w ofercie będą brały udział w realizacji zamówienia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

W oparciu o art. 455 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy, które szczegółowo zostały wymienione w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących – załącznik nr 11 do SWZ - § 14 ZMIANA UMOWY.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-31 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy https://kowr.eb2b.com.pl/. Ofertę należy sporządzić w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-31 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261210-9Wykonywanie pokryć dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 356 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
221 951 zł1 079 001 zł
Rozstęp międzykwartylowy
857 050 zł
Źródło próbki
CPV 45261210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
221 951 zł
Mediana
309 356 zł
Górny kwartyl
1 079 001 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.