ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku ul. Kilińskiego 57

Zamawiający Gmina Lutomiersk (Lutomiersk, Łódzkie) prowadził postępowanie „Modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku ul. Kilińskiego 57”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LutomierskLutomiersk, Łódzkie (powiat Pabianicki →)opublikowano 7 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 454 731 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja i rękojmia na roboty budowlane i wbudowane materiały40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    24 sierpnia 2026

    1 oferta
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku przy ul. Kilińskiego 57 obejmująca remont i przebudowę dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 2 miesiące, a jednym z kryteriów oceny ofert jest gwarancja i rękojmia na roboty budowlane i wbudowane materiały.

  • 3

    ZakresWykonawca wykazuje co najmniej dwie roboty polegające na wykonaniu, remoncie lub przebudowie dachu o konstrukcji więźby drewnianej, z pokryciem z blachy na rąbek stojący i powierzchni co najmniej 120 m2 każda.

  • 4

    ZakresZakres robót obejmuje rozbiórkę istniejących elementów dachu, wykonanie nowej konstrukcji drewnianej i pokrycia, nowej instalacji odgromowej, obróbki kominów, odtworzenie gzymsów i elewacji oraz prace wykończeniowe.

  • 5

    RyzykoNie ma wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a zamawiający dopuszcza zmiany umowy zgodnie z art.

Kontekst Atlasu

  • To ponowione postępowanie: poprzednie podejście do tego zamówienia unieważniono.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,7 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 17% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lutomiersk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Jana Pawła II nr 11

1.5.2.)Miejscowość

Lutomiersk

1.5.3.)Kod pocztowy

95-083

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

(0-43) 677-050-11

1.5.8.)Numer faksu

(0-43) 677-50-94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lutomiersk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.lutomiersk.info

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku ul. Kilińskiego 57

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1e6d64b-ca65-4404-b8fe-80b055224c6d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328207

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046464/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku ul. Kilińskiego 57

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338818

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338818

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

11.1.
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl instrukcje dotyczące czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-
instrukcje.
11.2.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami - oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje, przekazywane będą za pośrednictwem formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Za datę wpływu przyjmuje się datę ich przesłania w formie opisanej powyżej.
11.3.
Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie zakupowej w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, będzie przekazywana za pośrednictwem platformy do konkretnego
Wykonawcy.
11.4.
Wykonawca ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformie zakupowej przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
11.5.
Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
11.6.
Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf;
6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8;
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
11.33.
Komunikacja z Wykonawcami odbywa się na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, należy przekazywać za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuje się, że:
1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Lutomiersk reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Lutomiersk z siedzibą w Lutomiersku, Plac Jana Pawła II nr 11, 95-083 Lutomiersk, NIP 731-19-18-005, REGON 730934660; e-mail: ug@lutomiersk.pl, tel. 43 677 50 11;
2. W sprawach związanych z danymi osobowymi można skontaktować się z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych poprzez email: iod@lutomiersk.pl.
3. Przetwarzanie danych następuje w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji obowiązków archiwizacyjnych i kontrolnych.
4. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz podjęcie działań przed zawarciem umowy oraz realizacja umowy, co jest zgodne z artykułem 6 ust. 1 lit. b i c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z siedzibą w Warszawie (02-676) przy ul. Postępu 17A jako Administrator Danych Osobowych Użytkowników Platformy e-Zamówienia, na której prowadzone jest postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, działając pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/.
Dane mogą zostać udostępnione również innym odbiorcom w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych tj. podmiotom świadczącym usługi i wykonującym zadania na zlecenie Administratora. Odbiorcą danych osobowych mogą być podmioty na podstawie obowiązujących przepisów prawa – podmioty publiczne, sądy i inni odbiorcy legitymujący się interesem prawnym w
pozyskaniu danych osobowych.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

6. Pozyskane dane będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych przez okres niezbędny do załatwienia sprawy, a po jej zakończeniu dla dokumentów wytworzonych w ramach zamówień publicznych krajowych przez okres 5 lat, dla zamówień publicznych unijnych przez okres 10 lat. Natomiast umowy cywilno-prawne wraz z dokumentacją dotyczącą ich realizacji, niezależnie od trybu, w jakim zostały zawarte, przechowywane są przez okres 10 lat. Okres przechowywania liczony jest od 1 stycznia roku następnego od daty zakończenia postępowania lub wykonaniu umowy.
7. Osoba, której dane Administrator pozyskał, przy uwzględnieniu zasad określonych w ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych, ma prawo do:
a. dostępu do swoich danych osobowych, w tym do uzyskania kopii tych danych,
b. ich sprostowania (poprawiania w przypadku gdy są niepoprawne lub niekompletne), przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz nie
może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników;
c. ograniczenia przetwarzania, tj. wstrzymania operacji na danych osobowych lub nieusuwania danych – stosownie do złożonego wniosku,
Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych (dane kontaktowe powyżej).
d. wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych – w przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
8. Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Niepodanie danych wymaganych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych będzie skutkowało odrzuceniem oferty lub wykluczeniem wykonawcy z postępowania.
9. Jeżeli w związku z udziałem w postępowaniu wykonawca przekazuje Administratorowi dane osobowe innych osób (np. pracowników, współpracowników, podwykonawców, członków organów spółek, pełnomocników), zobowiązany jest do poinformowania tych osób o treści niniejszej klauzuli informacyjnej zgodnie z art. 14 ust. 3 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RIiR.271.16.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1.
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne polegające na wykonaniu robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Modernizacja dachu budynku komunalnego w Lutomiersku ul. Kilińskiego 57” (znak sprawy: RIiR.271.16.2026).
4.2.
Opis inwestycji.
Przedmiotem inwestycji jest remont dachu i przebudowa istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego wolnostojącego bez zmian związanych z instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi w budynku (poza instalacją odgromową na dachu i demontażem instalacji antenowej).
Zamierzenie budowlane do realizacji przy ul. Kilińskiego 57, na dz. nr ewid. 364 w obr. Lutomiersk w gm. Lutomiersk.
W zakresie prac:
• zabezpieczenie obszaru inwestycji;
• demontaż, wywóz i utylizacja istniejących elementów dachu (konstrukcji, po-krycia, instalacji odgromowej, wyłazu);
• uzupełnienie warstw podłogi strychowej po słupach drewnianych;
• przebudowa ścian (wykonanie wieńców żelbetowych dla potrzeb oparcia nowej konstrukcji dachu);
• remont i przebudowa kominów wraz z ich dociepleniem;
• dostawa i montaż nowej konstrukcji drewnianej dachu;
• dostawa i montaż nowych warstw pokrycia dachowego;
• dostawa i montaż nowego wyłazu dachowego;
• dostawa i montaż ław i stopni kominiarskich;
• dostawa i montaż punktów kotwiczenia szelek asekuracyjnych;
• wykonanie nowej instalacji odgromowej na dachu;
• odtworzenie stanu gzymsów i elewacji;
• wykonanie robót wykończeniowych i uszczelniających;
• udrożnienie czynnych kanałów kominowych i odbiór kominiarski;
• wykonanie pomiarów instalacji odgromowych;
• prace porządkowe.

Przybliżona lokalizacja inwestycji została wskazana na załączonej mapie, która wraz z dokumentacją fotograficzną i filmem przedstawiającym wnętrze poddasza, zostały umieszczone w załączniku nr 10 do SWZ.
Zadanie będzie realizowane wg ostatecznego pozwolenia na budowę nr 279/2025, znak: AB-K.6740.186.2025.ML z dnia 29-08-2025r. wydanego przez Starostę Powiatu Pabianickiego.

4.2.
1) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w:
- dokumentacji projektowej - załącznik nr 1 do SWZ,
- specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) - załącznik nr 1 do SWZ,
- przedmiarze robót– załącznik nr 1 do SWZ,
- projekcie Umowy - załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262300-4 - Betonowanie

45410000-4 - Tynkowanie

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający oceni oferty kierując się następującymi kryteriami:
1) cena oferty brutto (C) - 60 %
2) gwarancja i rękojmia na roboty budowlane i wbudowane materiały (G) – 40 %

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja i rękojmia na roboty budowlane i wbudowane materiały

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
6.1.1.
zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.2.
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.3.
uprawnień sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.4.
zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
1) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ww. warunek dotyczący zdolności technicznej, jeżeli: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał zgodnie z przepisami ustawy prawo budowalne i prawidłowo ukończył co najmniej dwie roboty budowlane, z których każda polegała na wykonaniu, remoncie lub przebudowie dachu oraz spełniała (każda z robót) następujące warunki:
- obejmowały wykonanie dachu o konstrukcji więźby drewnianej,
- obejmowały wykonanie pokrycia dachowego z blachy układanej na rąbek stojący,
- dotyczyły dachów o powierzchni nie mniejszej niż 120 m² każdy,
- obejmowały wykonanie dachu o charakterze zbliżonym do dachu wielospadowego (co najmniej dwuspadowego) lub o porównywalnym stopniu skomplikowania,
co potwierdzi załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia).
8.3.2.
W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu:
Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych w postaci:
1) -
2) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późniejszymi zmianami), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 9 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

8.3.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia).
8.3.1.
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt 1) SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

10.1.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
10.2.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenia o których mowa w pkt 8.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
b) w przypadku, o którym mowa w rozdziale 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Oświadczenie należy złożyć według wymogów załącznika nr 6 do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym.
c) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 8.3 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 8.3.1 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
10.3.
Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

21.2. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy oraz postanowień projektu umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-22 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem strony internetowej prowadzonego postępowania

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-22 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261000-4Wykonywanie pokryć i konstrukcji da…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
454 731 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 993 zł765 121 zł
Rozstęp międzykwartylowy
521 128 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 993 zł
Mediana
454 731 zł
Górny kwartyl
765 121 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.5 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Lutomiersk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lutomiersk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261000-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.