ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup i dostawa dwóch nowych autobusów typu miejskiego

Zamawiający Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie (Mosina, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Zakup i dostawa dwóch nowych autobusów typu miejskiego”. Termin składania ofert minął 23 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 530 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
23 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji10%Termin dostawy10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch nowych autobusów miejskich kategorii M3 klasy I, każdy dla co najmniej 35 osób, w tym z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.

  • 2

    ZakresAutobusy mają być wolne od wad, wyprodukowane co najmniej w 2025 roku i przystosowane do przewozu wózka inwalidzkiego lub dziecięcego.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny obejmują cenę 80%, okres gwarancji 10% i termin dostawy 10%; zamawiający dopuszcza negocjacje, ale nie przewiduje wadium ani zabezpieczenia umowy.

Kontekst Atlasu

  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 33% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W MOSINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366024391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Sowiniecka 6G

1.5.2.)Miejscowość

Mosina

1.5.3.)Kod pocztowy

62-050

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pukmosina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pukmosina.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa dwóch nowych autobusów typu miejskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01e00db1-b6b8-4167-b4f5-98cfae5b7e49

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328121

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zukpukmosina

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/zukpukmosina

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu
komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej, działającej pod
adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zukpukmosina
2. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem wypełniania Formularzu składania oferty wykonawca zalogował
się do systemu, a jeżeli nie posiada konta, założył bezpłatne konto. W przeciwnym wypadku
wykonawca będzie miał ograniczone funkcjonalności, np. brak widoku wiadomości prywatnych od
zamawiającego w systemie lub wycofania oferty bez kontaktu z Centrum Wsparcia Klienta.
3. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty do ilości 10
plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej wielkości 150 MB.
4. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
5. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami
zawarte są w „Instrukcji dla Wykonawców platformazakupowa.pl” oraz „Regulamin platforma
zakupowa.pl dla Użytkowników (Wykonawców)”.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii
dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa
Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania
informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o
udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz
rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie
podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać
zamawiający od wykonawcy.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

PUK Mosina 4-TP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch wolnych od wad, nowych autobusów typu miejskiego kategorii M3 klasy I, wyprodukowanych co najmniej w 2025 roku, minimum 35-osobowych
(w tym minimum 16 miejsc siedzących) przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednego wózka inwalidzkiego lub wózka dziecięcego
h potrzeb Zamawiającego.

4.2.6.)Główny kod CPV

34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający wyznacza warunek w tym zakresie.
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada:
− ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, o wartości nie mniejszej niż
1 000 000,00 PLN (brutto),
2) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający wyznacza warunek w tym zakresie.
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada:
− doświadczenie w zakresie należytego wykonania (lub wykonywanie) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie wykonał, co najmniej dwie (2) dostawy autobusów miejskich kategorii M3 klasy I, o wartości każdej dostawy minimum 500.000,00 zł brutto (każda dostawa w ramach odrębnej umowy). Jeśli dostawa jest wykonywana (realizowana) to wartość, co najmniej 500.000,00 zł brutto, dotyczy części dostawy wykonanej przed upływem terminu składania ofert

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1)Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – według Załącznika nr 5 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN.
2) Wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy – według Załącznika nr 6 do SWZ;

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących, przedmiotowych środków dowodowych:
a) Szczegółowego opisu technicznego zaoferowanego autobusu, w tym karty katalogowe i/lub rysunki schematyczne (schematy/rysunki techniczne) sporządzonego przez producenta
lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, które umożliwią potwierdzenie spełniania wymagań ustalonych przez Zamawiającego dla wszystkich zaoferowanych dla dostawy pozycji
b) aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251), wydane dla zaoferowanego typu pojazdu przez uprawniony podmiot, wraz z załącznikami (w tym opisem technicznym do celów homologacji typu pojazdu), uprawniające do wprowadzenia zaoferowanego pojazdu do ruchu na terenie Polski oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r.
w sprawie homologacji typu pojazdów (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1651).
c) Oświadczenia producenta lub wykonawcy potwierdzającego, że zaoferowany autobus spełnia wymagania normy emisji spalin EURO VI lub wyższej.
d) Oświadczenia wykonawcy potwierdzającego, że zaoferowany autobus jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, zgodnie z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

a) Szczegółowy opis techniczny zaoferowanego autobusu, w tym karty katalogowe i/lub rysunki schematyczne (schematy/rysunki techniczne) sporządzonego przez producenta
lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, które umożliwią potwierdzenie spełniania wymagań ustalonych przez Zamawiającego dla wszystkich zaoferowanych dla dostawy pozycji
b) aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251), wydane dla zaoferowanego typu pojazdu przez uprawniony podmiot, wraz z załącznikami (w tym opisem technicznym do celów homologacji typu pojazdu), uprawniające do wprowadzenia zaoferowanego pojazdu do ruchu na terenie Polski oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r.
w sprawie homologacji typu pojazdów (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1651).
c) Oświadczenia producenta lub wykonawcy potwierdzającego, że zaoferowany autobus spełnia wymagania normy emisji spalin EURO VI lub wyższej.
d) Oświadczenia wykonawcy potwierdzającego, że zaoferowany autobus jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, zgodnie z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia określono w Załączniku nr 5 do SWZ - Wzór umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-17 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/zukpukmosina

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-17 09:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-15

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121000-1Autobusy i autokary
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
530 000 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
379 280 zł787 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
408 220 zł
Źródło próbki
CPV 34121000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
379 280 zł
Mediana
530 000 zł
Górny kwartyl
787 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 23.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mosina.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121000-1 (Autobusy i autokary). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.