Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
41 572 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Szybkie testy
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Część 2Odczynniki do identyfikacji pałeczek Salmonella spp. i innych drobnoustrojów
    Wartość umowy
    41 572 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyroby diagnostyczne - podłoża mikrobiologiczne i testy

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku (Brzesko, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Wyroby diagnostyczne - podłoża mikrobiologiczne i testy”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 41 572 zł. Złożono 1 ofertę.

Łączna wartość umów
41 572 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 czerwca 2026

    Termin ofert: 9 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    07 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 41 571,63 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000304355

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 68

1.5.2.)Miejscowość

Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-800

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146621437

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@spzoz-brzesko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.spzoz-brzesko.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dd67426b-47f2-4928-af54-558d31aabf31

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyroby diagnostyczne - podłoża mikrobiologiczne i testy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd67426b-47f2-4928-af54-558d31aabf31

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327523

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030300/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.39 Wyroby diagnostyczne - podłoża mikrobiologiczne i testy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271183

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP-271-40/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

64621,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 - Szybkie testy

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

28264,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - Odczynniki do identyfikacji pałeczek Salmonella spp. i innych drobnoustrojów

4.5.3.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.5.5.)Wartość części

41572,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najkorzystniejszą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Oferta nr 4 Firmy Bio-Novum Sp.zo.o. jest o 2546,24 zł. wyższa od kwoty jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w zakresie zadania nr 1. W związku z tym iż zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację tego zadania , uniewaznia w ramach zad. nr 1 na podstawie art.255 pkt.3) ustawy Pzp.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

41571,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

41571,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

41571,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRASO ZS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

543628749

7.3.3)Ulica

Krąg 4a

7.3.4)Miejscowość

Starogard Gdański

7.3.5)Kod pocztowy

83-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

41571,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 167 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 082 zł1 296 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 022 144 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 082 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 296 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.