ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” dla PWiK Sp. z o.o. Gołdap, finansowanego z KPO – Inwestycja C3.1.1 „Cyberbezpieczeństwo – CyberPL”.

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Gołdap, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” dla PWiK…”. Termin składania ofert minął 24 lipca 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 lipca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena100%Cena90%Przyjmowanie możliwości wykonania zamówienia poza godzinami 8:00–17:00 (całodobowo)10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT, sprzętu i oprogramowania sieciowego oraz oprogramowania i wdrożeń dla projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” w czterech częściach.

  • 2

    TerminDla części 1 termin realizacji wynosi 90 dni, dla części 2 30 dni, a dla części 3 i 4 po 60 dni; część 3 punktuje także gotowość do realizacji poza godzinami 8:00–17:00, całodobowo.

  • 3

    ZakresDla części 1 wymagany jest wykaz dostaw z dowodami należytego wykonania, a dla części 3 wykaz osób wraz z kopiami certyfikatów; wraz z ofertą trzeba złożyć szczegółowy opis parametrów technicznych dla wybranej części.

  • 4

    ZakresOfertę można złożyć na wszystkie części, a zamówienie obejmuje m.in. serwery, macierze i nośniki, urządzenia sieciowe, oprogramowanie backupowe, szkolenia oraz wdrożenia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790657082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gen. Sikorskiego, 9a

1.5.2.)Miejscowość

Gołdap

1.5.3.)Kod pocztowy

19-500

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pwik@pwikgoldap.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pwik.goldap.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” dla PWiK Sp. z o.o. Gołdap, finansowanego z KPO – Inwestycja C3.1.1 „Cyberbezpieczeństwo – CyberPL”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c7473f62-1b1d-495f-819c-48cf4a37598c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323616

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Cyberbezpieczne Wodociągi" realizowany w ramach Inwestycji C3.1.1 „Cyberbezpieczeństwo – CyberPL", finansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c7473f62-1b1d-495f-819c-48cf4a37598c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl) za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji". Ofertę składa się wyłącznie przez Platformę e-Zamówienia. Korzystanie z Platformy wymaga posiadania konta (dla pełnej funkcjonalności – konta Wykonawcy; do zadawania pytań wystarcza konto uproszczone). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych przez „Formularze do komunikacji" wynosi 150 MB. Zalecane formaty danych: .pdf, .doc, .docx, .odt, .jpg. Minimalne wymagania techniczne sprzętu oraz specyfikację połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Szczegółowe wymagania zawiera rozdział XX SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Tak

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawy sprzętu IT

4.2.6.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

30233132-5 - Napędy dyskowe

30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ocena wg kryterium ceny (100%). Punkty: C = (C_min / C_of) × 100, gdzie C_min – najniższa cena brutto spośród ofert, C_of – cena brutto badanej oferty. Obliczenia z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Za najkorzystniejszą uznaje się ofertę nieodrzuconą z najwyższą liczbą punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu i oprogramowania sieciowego oraz bezpieczeństwa IT

4.2.6.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ocena wg kryterium ceny (100%). Punkty: C = (C_min / C_of) × 100, gdzie C_min – najniższa cena brutto spośród ofert, C_of – cena brutto badanej oferty. Obliczenia z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Za najkorzystniejszą uznaje się ofertę nieodrzuconą z najwyższą liczbą punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawy oprogramowania wraz z usługami szkoleń oraz wdrożeń

4.2.6.)Główny kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72220000-3 - Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria: Cena (waga 90) oraz „Przyjmowanie możliwości wykonania zamówienia poza godzinami 8:00–17:00, tj. przez całą dobę" (waga 10). Punkty za cenę: C = (C_min / C_of) × 90, gdzie C_min – najniższa cena brutto spośród ofert, C_of – cena brutto badanej oferty. Kryterium całodobowej realizacji: maksymalnie 10 pkt. Łączna liczba punktów: W = C + E, gdzie C – punkty za cenę, E – punkty za kryterium całodobowej realizacji. Obliczenia z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najkorzystniejsza jest oferta nieodrzucona z najwyższą liczbą punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przyjmowanie możliwości wykonania zamówienia poza godzinami 8:00–17:00 (całodobowo)

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i wdrożenie systemu monitorowania sieci przemysłowej

4.2.6.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria: Cena (waga 90) oraz „Przyjmowanie możliwości wykonania zamówienia poza godzinami 8:00–17:00, tj. przez całą dobę" (waga 10). Punkty za cenę: C = (C_min / C_of) × 90, gdzie C_min – najniższa cena brutto spośród ofert, C_of – cena brutto badanej oferty. Kryterium całodobowej realizacji: maksymalnie 10 pkt. Łączna liczba punktów: W = C + E, gdzie C – punkty za cenę, E – punkty za kryterium całodobowej realizacji. Obliczenia z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najkorzystniejsza jest oferta nieodrzucona z najwyższą liczbą punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przyjmowanie możliwości wykonania zamówienia poza godzinami 8:00–17:00 (całodobowo)

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu określono w Rozdziale VII SWZ. Na potwierdzenie ich spełniania Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia (art. 274 ust. 1 PZP): dla Części I – wykazu dostaw (załącznik nr 4) wraz z dowodami należytego wykonania; dla Części III – wykazu osób (załącznik nr 5) wraz z kopiami certyfikatów. Szczegóły w Rozdziale X SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami technicznymi (art. 104–107 PZP): wypełnionego szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia – zestawienia parametrów technicznych (załącznik nr 9), w zakresie części, na którą składana jest oferta. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe. Szczegóły w Rozdziale X SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Wypełniony szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – zestawienie parametrów technicznych (załącznik nr 9), w zakresie części, na którą składana jest oferta. Zamawiający, na podstawie art. 107 ust. 2 PZP, przewiduje jednokrotne wezwanie do złożenia lub uzupełnienia tego środka, jeżeli nie został złożony lub jest niekompletny – z wyłączeniem sytuacji, w których środek ten służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert (art. 107 ust. 3 PZP).

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wraz z ofertą wykonawca składa: formularz oferty (załącznik nr 1); oświadczenie z art. 125 ust. 1 PZP (załącznik nr 6); pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy); odpis/informację z KRS/CEIDG lub wskazanie bazy danych; w przypadku polegania na zasobach podmiotu trzeciego – oświadczenie i zobowiązanie podmiotu (załącznik nr 7); w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się – oświadczenie z art. 117 ust. 4 PZP (załącznik nr 8). Szczegóły w Rozdziale X SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-17 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-17 13:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 61 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
324 500 zł2 276 973 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 952 473 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
324 500 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 276 973 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.07.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołdap.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.