ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa wraz z montażem kamer monitoringu miejskiego na terenie miasta Głogowa w ramach zadania „Modernizacja systemu monitoringu”

Zamawiający Gmina Miejska Głogów (Głogów, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Dostawa wraz z montażem kamer monitoringu miejskiego na terenie miasta Głogowa w ramach…”. Termin składania ofert minął 15 lipca 2026, 10:00. Wadium: 7000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska GłogówGłogów, Dolnośląskie (powiat Głogowski →)opublikowano 3 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
7000 zł
Termin składania ofert
15 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji i rękojmi na dostrczony przedmiot umowy20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    03 lipca 2026

    Termin ofert: 15 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    21 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, okres gwarancji i rękojmi na dostrczony przedmiot umowy 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa wraz z montażem kamer monitoringu miejskiego na terenie miasta Głogowa w ramach zadania „Modernizacja systemu monitoringu.

  • 3

    RyzykoWadium: 7 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał "Kartel-Tech" Import-Eksport Paweł Zdziarski przy 2 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Głogów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647297

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Głogów

1.5.3.)Kod pocztowy

67-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

76 7265 527

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@glogow.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glogow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z montażem kamer monitoringu miejskiego na terenie miasta Głogowa w ramach zadania „Modernizacja systemu monitoringu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c8056866-7926-4152-ad56-8540ef25e145

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00321969

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029348/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Modernizacja monitoringu miejskiego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

określono w Rozdziale II SWZ

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zamieszczono w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zamieszczono w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.25.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiot zamówienia.
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa kamer przeznaczonych do modernizacji Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Głogowa wraz z ich montażem oraz instalacją zgodnie z tabelą, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz lokalizacją wskazaną na mapie poglądowej, która stanowi zał. nr 1A do SWZ
Dostawa kamer obejmuje:
- panoramiczne- 13 szt.
- stałopozycyjne- 11 szt.
- stałopozycyjne LPR- 2 szt.
- szybkoobrotowa PZT- 1 szt.

4.2.6.)Główny kod CPV

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy Pzp o wartości do 50 % zakresu określonego w dokumentach zamówienia.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji i rękojmi na dostrczony przedmiot umowy

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
a)posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 100.000,- zł (słownie: sto tysięcy złotych): co potwierdzą poprzez złożenie aktualnej informacji banku,
b)posiadają ubezpieczenie od OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę co najmniej 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych),
2) zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
a)posiadają doświadczenie umożliwiające realizację zamówienia tzn. w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie dostawy wraz z montażem kamer monitoringu wizyjnego na łączną kwotę co najmniej 50.000,00 zł brutto.
b) dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika dla budowy będącej przedmiotem zamówienia oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie w kierowaniu budową w zakresie robót elektrycznych

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych :
a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
b) oświadczenia o braku przynależności do grupy kapitałowej ( wg załącznika Nr 5 do SWZ). Zamawiający żąda od wykonawcy, który na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 1 ppkt 1 lit. a) i b).
c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ustawy Prawo zamówień publicznych (wzór stanowi załącznik Nr 10 do SWZ).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, sytuacji finansowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych :
a) wykaz dostaw zrealizowanych w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy w tym okresie, z podaniem rodzaju, wartości i daty oraz miejsca wykonywania (wg załącznika nr 6 do SWZ),
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg załącznika Nr 7 do SWZ),
c) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
d) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej ubezpieczenia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Dokumenty składane wraz z ofertą

1) Wypełniony przez Wykonawcę Formularz ofertowy Załącznik Nr 3 do SWZ 2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w rozdziale VI i VII SWZ. 2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w rozdziale VI i VII SWZ, 3) Pełnomocnictwo - gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, 4) Zobowiązanie podmiotu (jeżeli dotyczy) 6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają do oferty oświadczenie,

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie

7.000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych 00/100). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: Gmina Miejska Głogów Oddział BNP PARIBAS w Głogowie Nr 65 2030 0045 1110 0000 0192 9720

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że:
a) wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu,
b) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
c) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
d) muszą ustanowić pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
e) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych wykonawców,
f) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy (wzór stanowi załącznik Nr 11 do SWZ),
g) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zmiany umowy zostały okreslone Projekcie umowy , który stanowi załącznik
Nr 6 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma zakupowa Zamawiającego : https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-15 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-13

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    Cena wykonania robót ( C ) – 80 %
    C = [C min / C bad] x 80
    gdzie:
    C - liczba punktów za cenę
    C min - najniższa cena ofertowa
    C bad - cena oferty badanej
  2. 2)
    Okres gwarancji i rękojmi ( G ) : 20%
    Minimalny zaproponowany okres gwarancji wynosi 60 m-cy , za który oferta Wykonawcy otrzymuje 0 pkt.
    Oferta może otrzymać maksymalnie 20 punktów, jeżeli Wykonawca zaoferuje najdłuższy okres gwarancji tj. 72 m-ce.
    Punkty za kryterium gwarancji będą przyznawane w następujący sposób:
    − za zaproponowanie w ofercie 60 miesięcy gwarancji i rękojmi: 0 pkt
    − za zaproponowanie w ofercie 72 miesięcy gwarancji i rękojmi: 20 pkt

    Oceną oferty będzie suma punktów uzyskana za wszystkie kryteria:
    P = C + G
    Uzyskana z wyliczenia ilość punktów zostanie ostatecznie ustalona z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku z
    zachowaniem zasady zaokrągleń matematycznych.
  3. 2.
    Minimalne wymagane parametry techniczne kamer monitoringu określone zostały w SWZ oraz załącznikach Nr 1A, 2A,2B,2C, 2Di2DA do SWZ.
  4. 3.
    Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych/dostarczonych materiałów, wyposażenia i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na ich zastosowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty wydane przez jednostkę oceniającą zgodność (akredytowaną zgodnie z rozporządzeniem PE i Rady (WE) Nr 765/2008 z dnia 09.07.2008r.) lub
    sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę, jako dowody potwierdzające zgodność z wymaganiami lub
    cechami określonymi w projekcie albo deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych wystawione przez
    producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela stwierdzające na jego wyłączną odpowiedzialność, że wyrób jest
    zgodny z zasadniczymi wymaganiami, specyfikacjami technicznymi lub określoną normą. Wykonawca przedłoży w/w
    dokumenty na wezwanie Zamawiającego po podpisaniu umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): "Kartel-Tech" Import-Eksport Paweł Zdziarski295 tys. zł2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Miejska Głogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głogów.
Tak. Wadium określono na 7000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 51314000-6 (Usługi instalowania urządzeń wideo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.