ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych EO/TA-2732/45/26

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadził postępowanie „Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych…”. Termin składania ofert minął 7 sierpnia 2026, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 2 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 942 958 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 sierpnia 2026, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Parametry techniczne40%

Przebieg postępowania

8 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, parametry techniczne 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych EO/TA-2732/45/26.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 6 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 3 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 2 oddalono.
  • Lokalny rynek tej branży: w województwie lubelskim postępowania przyciągały średnio 3,6 ofert, w całym kraju 4,5.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029234

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Staszica 16

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-081

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

815344610

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

posetek@usk1.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spsk1.ezamawiajacy.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych

EO/TA-2732/45/26

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf5c5c44-492e-4e02-9b22-1917c3a4670f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320247

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://spsk1.ezamawiajacy.pl/pn/USK1/demand/302900/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://spsk1.ezamawiajacy.pl/pn/USK1/demand/302900/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, w tym oświadczenia składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez system zapewniający obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej Platformą.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

EO/EZ 2732/45/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych

EO/TA-2732/45/26

Dostawa aparatu USG z usługą leasingu dla potrzeb Kliniki Chorób Zakaźnych

EO/TA-2732/45/26

4.2.6.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

parametry techniczne

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

KRS, wpis do ewidencji

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

a. Dokument dopuszczający sprzęt do obrotu w kraju - deklaracja zgodności CE w języku polskim,
b. Oświadczenie o zgodności zaoferowanych parametrów z wymaganiami opisanymi przez Zamawiającego.
c. Oświadczenie potwierdzające częstotliwość, a także zakres przeglądów/kalibracji/walidacji/regulacji i innych czynności okresowych wymaganych przez producenta sprzętu

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

a. Dokument dopuszczający sprzęt do obrotu w kraju - deklaracja zgodności CE w języku polskim,
b. Oświadczenie o zgodności zaoferowanych parametrów z wymaganiami opisanymi przez Zamawiającego.
c. Oświadczenie potwierdzające częstotliwość, a także zakres przeglądów/kalibracji/walidacji/regulacji i innych czynności okresowych wymaganych przez producenta sprzętu

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy
1. Zmiana niniejszej umowy jest możliwa w przypadku (art. 455 ust. 1 pkt. 1 Pzp):
a) zmiany stawki VAT, wynikającej ze zmiany przepisów prawa powszechnie obowiązującego z zastrzeżeniem, że wartość brutto pozostaje bez zmian,
2. Zamawiający przewiduje także możliwość dokonania zmiany umowy na podstawie artykułu 455 ust. 1 pkt. 2-4 i ust. 2 Pzp.
3. Za zmiany umowy niewymagające sporządzenia pisemnego aneksu do umowy będą poczytywane:
a) zmiana danych identyfikujących strony (firma, dane przedstawicieli stron),
b) zmiana podwykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 8.
W sytuacji wystąpienia okoliczności wymienionych w zdaniu poprzedzającym strona, której te okoliczności dotyczą, ma obowiązek poinformowania drugiej strony o ich wystąpieniu co najmniej w formie dokumentowej (np. za pośrednictwem wiadomości e-mail).
4. Zamawiający przewiduje zmianę terminu obowiązywania umowy w przypadku:
a) wcześniejszego jej zrealizowania w zakresie dostaw przedmiotu umowy – wówczas umowa wygasa;
b) niewyczerpania wartości umowy w terminie jej obowiązywania – wówczas w drodze aneksu, można przedłużyć przedmiotową umowę nie dłużej jednak niż o 6 miesięcy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-09 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://spsk1.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-09 08:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-07

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
942 958 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 315 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 036 386 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
942 958 zł
Górny kwartyl
2 315 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.08.2026, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 (Urządzenia medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.