Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
1 101 750 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    172 510 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    524 790 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    404 450 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe godziny zajęć praktycznych dla każdej grupy we wszystkich kursach i szkoleniach40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Bolesławieckim”

Zamawiający Powiat Bolesławiecki (Bolesławiec, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu "Poprawa jakości…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 101 750 zł. Złożono 9 ofert.

Łączna wartość umów
1 101 750 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    02 lipca 2026

    4 oferty3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Strefa Rozwoju Danuta Rynkiewicz (część 1); Niepubliczna Bursa Szkolna „2xTAK”, 2. Ośrodek Kształcenia Kursowego „2xTAK” (część 2); Fundacja VCC (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 101 750,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BOLESŁAWIECKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821629

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 12

1.5.2.)Miejscowość

Bolesławiec

1.5.3.)Kod pocztowy

59-700

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757323258

1.5.8.)Numer faksu

757323250

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@powiatboleslawiecki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatboleslawiecki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44b063f1-b2fc-4517-b18d-c2f69e32ce57

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Bolesławieckim”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44b063f1-b2fc-4517-b18d-c2f69e32ce57

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00319308

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011668/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Bolesławieckim”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

"Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Bolesławieckim”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283234

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIZ.272.1.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej w formie dodatkowych szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych Powiatu Bolesławieckiego w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiacie Bolesławieckim”.
2. Część 1 – Szkolenia i kursy:
1) Kurs Norma Pro (dla uczniów);
2) Kurs C-GEO (dla uczniów);
3) Kurs florystyczny z elementami kwalifikacji zielonych (dla uczniów);
4) Kurs sztuczna inteligencja w analizie danych (dla uczniów);
5) Kurs Social Media Marketing (dla uczniów);
6) Kurs fotografii cyfrowej (dla uczniów);
7) Kurs Virtual Reality (dla uczniów)
8) Kurs grafiki wektorowej (dla uczniów)
9) Prezentacja analiza i przekształcanie danych z wykorzystaniem arkusza MS EXCEL (dla uczniów);
10) Kurs grafika i Video AI budowa marki osobistej (dla uczniów);
11) Kurs groomerski – pielęgnacja zwierząt (dla uczniów);
12) Kurs groomerski – pielęgnacja zwierząt (dla nauczycieli);
13) Kurs Adobe Photoshop(II) (dla uczniów);
14) Efektywne zarządzanie logistyczne (dla uczniów);
15) Wykorzystanie standardu WCAG przy tworzeniu i dostosowaniu stron internetowych (dla nauczycieli);
16) Kurs wykorzystania nowoczesnych narzędzi cyfrowych i technologii informacyjnych w procesie nauczania, w tym sztucznej inteligencji (dla nauczycieli);
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku 2A (cześć 1) do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.5.5.)Wartość części

387862,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej w formie dodatkowych szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych Powiatu Bolesławieckiego w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiacie Bolesławieckim”.
2. Część 2 – Szkolenia i kursy:
1) Kurs obsługi wózków widłowych (UDT) (dla uczniów);
2) Kurs operatora koparko - ładowarki (IMBiGS/WIT) (dla uczniów);
3) Kurs obsługi pił łańcuchowych (dla uczniów);
4) Kurs jazdy ciągnikiem rolniczym (dla uczniów);
5) Kurs spawania (UDT) (dla uczniów);
6) Kurs obsługi podestów ruchomych (UDT) (dla uczniów);
7) Kurs SEP do 1kV (dla uczniów);
8) Kurs przygotowujący do instalacji, serwisowania, konserwacji i doboru urządzeń instalacji pomp ciepła (UDT) (dla uczniów);
9) Kurs przygotowawczy do prawa jazdy kat C (dla uczniów);
10) Kurs operator - programista maszyn CNC (dla uczniów);
11) Kurs instalatora fotowoltaiki (UDT) (dla nauczycieli);
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku 2B (cześć 2) do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.5.5.)Wartość części

545866,67 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej w formie dodatkowych szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych Powiatu Bolesławieckiego w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Powiacie Bolesławieckim”.
2. Część 3 – Szkolenia i kursy:
1) Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D - zgodnie z ZSK (dla uczniów);
2) Tworzenie witryn internetowych – kurs zgodnie z ZSK (dla uczniów);
3) Tworzenie witryn internetowych – zgodnie z ZSK (dla nauczycieli);
4) Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem systemu CRM - zgodnie ZSK (dla uczniów);
5) Serwis napojów mieszanych i alkoholi zgodnie z ZSK (dla uczniów);
6) Kurs przygotowywania i podawania kawy oraz napojów kawowych (dla uczniów);
7) Kurs przygotowywania deserów restauracyjnych (dla uczniów);
8) Przygotowanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia (dla uczniów);
9) Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem systemu CRM (dla nauczycieli);
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 2C (cześć 3) do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

497781,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

172510,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

411450,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

172510,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Strefa Rozwoju Danuta Rynkiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8761159474

7.3.3)Ulica

Emilii Plater 1A lok. 53

7.3.4)Miejscowość

Piaseczno

7.3.5)Kod pocztowy

05-500

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

172510,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

524790,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

748200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

524790,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1. Niepubliczna Bursa Szkolna „2xTAK”, 2. Ośrodek Kształcenia Kursowego „2xTAK”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6121073538

7.3.3)Ulica

Dolne Młyny 42

7.3.4)Miejscowość

Bolesławiec

7.3.5)Kod pocztowy

59-700

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

524790,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

404450,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

575000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

404450,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fundacja VCC

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7123281299

7.3.3)Ulica

Matki Teresy z Kalkuty 18/16

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-538

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

404450,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
102 083 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
43 945 zł244 639 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 694 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
43 945 zł
Mediana
102 083 zł
Górny kwartyl
244 639 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bolesławiecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bolesławiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 101 750 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Strefa Rozwoju Danuta Rynkiewicz (Piaseczno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.