Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
26 101 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 26 101 zł – 38 015 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Koszenie łąk ze zbiorem siana, koszenie łąk bez zbioru siana oraz zabiegi rolnicze na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach w roku 2026

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Browsk w Gruszkch (Narewka, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Koszenie łąk ze zbiorem siana, koszenie łąk bez zbioru siana oraz zabiegi rolnicze na…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usług Dekarsko-Malarskich Norbert Owerczuk. Wartość umowy: 26 101 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
26 101 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 lipca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usług Dekarsko-Malarskich Norbert Owerczuk (Hajnówka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 26 101,01 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 26 101,01 zł do 38 014,81 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Browsk w Gruszkch

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050026271

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gruszki 10

1.5.2.)Miejscowość

Narewka

1.5.3.)Kod pocztowy

17-220

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

browsk@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://browsk.bialystok.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_browsk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospoadarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Koszenie łąk ze zbiorem siana, koszenie łąk bez zbioru siana oraz zabiegi rolnicze na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-539077a2-601f-4ff5-977e-b03b3d54a68e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00318428

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00242219/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Koszenie łąk ze zbiorem siana, koszenie łąk bez zbioru siana oraz zabiegi rolnicze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259137

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej.
2) Zakres prac obejmuje jednokrotne koszenie łąk ze zbiorem siana (49,10 ha) wraz z zabiegami rolniczymi na poletkach łowieckich (5,85 ha) na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach.
Szczegółowy rozmiar prac według grup czynności i lokalizacji zawarty został w Załączniku nr 3 do SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, ma charakter szacunkowy.
3) Opis przedmiotu zamówienia opisujący poszczególne prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac został zawarty w załącznikach nr 4 i 5 do SWZ.
4) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach.

4.5.3.)Główny kod CPV

77100000-1 - Usługi rolnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77110000-4 - Usługi doraźne produkcji rolnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

26101,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

38014,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

26101,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usług Dekarsko-Malarskich Norbert Owerczuk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5431860141

7.3.4)Miejscowość

Hajnówka

7.3.5)Kod pocztowy

17-200

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

26101,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Browsk w Gruszkch prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Narewka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 26 101 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77100000-1 (Usługi rolnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usług Dekarsko-Malarskich Norbert Owerczuk (Hajnówka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.