Modernizacja energetyczna budynku OSP Łosie
Zamawiający Gmina Ropa (Ropa, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja energetyczna budynku OSP Łosie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 372 043 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Małopolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA ROPA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892660 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 733 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ropa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-312 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 18 3534014 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 18 3534017 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@eu-ropa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.eu-ropa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-21bb1260-2549-4f48-b82d-94032bde874f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00317819 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00440755 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja energetyczna budynku OSP Łosie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane pn | Modernizacja energetyczna budynku OSP Łosie. W zakres realizacji inwestycji wchodzi: 1) Modernizacja energetyczna budynku OSP Łosie obejmująca modernizację przegród: Docieplenie podłogi na gruncie w sali wielofunkcyjnej zlokalizowanej na parterze poprzez zastosowanie warstwy izolacji termicznej w postaci płyty XPS/EPS o grubości 10 cm i współczynniku lambda 0,036 [W/m2*K]. 2) Docieplenie stropu nad nieogrzewanym poddaszem. Docieplenie stropu poprzez zastosowanie izolacji termicznej w postaci płyt XPS/EPS 15 cm i współczynniku lambda 0,038 [W/(m2*K)]. Współczynnik przenikania przed modernizacją U=0,34 [W/m2*K]. Współczynnik po modernizacji U=0,14 [W/(m2*K)]. 3) Wymiana stolarki okiennej poprzez wymianę części okien. Okna w stanie aktualnym o współczynniku U=2,0 [W/(m2*K)]. Współczynnik przenikania wymienianych okien Umax=0,9 [W/(m2*K)]. 4) Wymiana stolarki drzwiowej na nową. Drzwi zewnętrzne w stanie aktualnym o współczynniku U=2,5 [W/(m2*K)]. Współczynnik przenikania nowych drzwi Umax=1,3 [W/(m2*K)]. 5) Montaż systemu solarnego na dachu budynku oraz zasobnika c.w.u. 6) Modernizacja oświetlenia poprzez wymianę nieefektywnych źródeł światła na wysokowydajne zgodnie z projektem. 7) Montaż źródeł OZE poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku oraz magazynu energii. 8) Wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o wymiarach 70 x 100 cm. Treść i wzór tablicy, zostanie przekazany Wykonawcy na etapie realizacji zadania. 2. Ponadto opis przedmiotu zamówienia określają: a) Dokumentacja projektowa instalacji solarnej, instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii oraz instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego - załączniki do SWZ, b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załączniki do SWZ c) Przedmiary robót dla poszczególnych elementów składających się na przedmiot zamówienia z zastrzeżeniem, że mają one jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do Dokumentacji projektowej i Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia - załączniki do SWZ. a) Wytyczne techniczne - stanowiące Załącznik nr 1 do Programu priorytetowego: Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 3) Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych. b) Świadectwa charakterystyki energetycznej, przed modernizacją i z planowanym efektem po modernizacji, c) Przegląd energetyczny budynku przed modernizacją. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45321000-3 - Izolacja cieplna 45431000-7 - Kładzenie płytek 09331100-9 - Kolektory słoneczne do produkcji ciepła 09332000-5 - Instalacje słoneczne 44611500-1 - Zbiorniki na wodę 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "FAMILIA" |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 370388428 |
| 4.3.3.) | Ulica | Strzeszyn 342 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Biecz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 38-340 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 378999,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00001390/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 378999,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.