Sporządzenie ogólnego planu Gminy Ciepielów
Zamawiający Gmina Ciepielów (Ciepielów, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sporządzenie ogólnego planu Gminy Ciepielów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 188 668 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 stycznia 2025
Termin ofert: 7 lutego 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 marca 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CIEPIELÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 670223617 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Czachowskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ciepielów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 27-310 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL921 - Radomski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 483788080 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | inwestycje@ciepielow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ciepielow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-84cc4baf-4d98-4660-b241-3880c44edaf8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00317213 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00078124 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Sporządzenie ogólnego planu Gminy Ciepielów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dla obszaru gminy Ciepielów planu ogólnego, o którym jest mowa w art. 13a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 977 ze zm.) oraz udział w czynnościach związanych z procedurą uchwalenia planu ogólnego. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-03-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Koncept Pracownia Urbanistyczna Michał Chlebowski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6222609963 |
| 4.3.3.) | Ulica | Chartowo |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 61-245 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 216972,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00140755/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z pismem wykonawcy informującym o wystąpieniu okoliczności, których skutkiem jest brak możliwości dotrzymania terminu zakończenia prac nad projektem planu ogólnego określonym w zawartej umowie spowodowanych w początkowej fazie prac projektowych ujawnieniem braku pełnego pokrycia gminy Ciepielów zwektorowanymi mapami zasadniczymi i tym samym brakiem możliwości wyznaczenia prawidłowej wektorowej granicy gminy, zaistniała konieczność wystąpienia do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej o określenie właściwej granicy gminy Ciepielów, co skutkowało dalszym oczekiwaniem na materiały niezbędne do kontynuowania prac oraz dłuższym niż planowane oczekiwaniem w chwili obecnej na komplet opinii i uzgodnień przez właściwe organy opiniujące i uzgadniające. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmienia się zapis w § 3 ust. 2 umowy z: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wystąpieniem konieczności wprowadzenia korekt w projekcie planu ogólnego poprzez zmianę stref planistycznych, zlokalizowanych poza obszarami uzupełnienia zabudowy, ze stref wielofunkcyjnych z zabudową mieszkaniową jednorodzinna SJ na strefy wielofunkcyjne z zabudową zagrodową SZ, zgodnie z ustaleniami obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na obszarze gminy oraz ponowienia procedury planistycznej w zakresie konsultacji społecznych, w celu doprowadzenia projektu planu ogólnego do obecnych wytycznych i interpretacji przepisów, których skutkiem jest brak możliwości dotrzymania terminu zakończenia prac nad projektem planu ogólnego określonym w zawartej umowie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmienia się zapis w § 3 ust. 2 umowy z: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 216972,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.