ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa drogi powiatowej 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała obejmująca budowę drogi dla pieszych i rowerów

Zamawiający Powiat Człuchowski (Człuchów, Pomorskie) prowadził postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała obejmująca budowę drogi dla…”. Termin składania ofert minął 16 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat CzłuchowskiCzłuchów, Pomorskie (powiat Człuchowski →)opublikowano 1 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    05 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, okres gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przebudowa drogi powiatowej 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała obejmująca budowę drogi dla pieszych i rowerów.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT CZŁUCHOWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Wojska Polskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Człuchów

1.5.3.)Kod pocztowy

77-300

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@czluchow.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.powiatczluchowski.org.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała obejmująca budowę drogi dla pieszych i rowerów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-534e20a9-014f-4ef6-a0bb-23630cc70b15

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316216

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012527/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi powiatowej DP nr 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_czluchow

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_czluchow

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Dział XV i XVI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.272.27.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2503G ul. Szkolnej w m. Koczała obejmująca budowę drogi dla pieszych i rowerów. Zamówienie zawiera również usunięcie kolizji elektroenergetycznej obejmującej przebudowę sieci kablowej SN-15kV i nn-0,4kV oraz budowę oświetlenia. Roboty drogowe polegają na budowie drogi dla pieszych i rowerów o długości 927 m, szerokości 3,0m w technologii nawierzchni asfaltowej. Trasa drogi dla pieszych i rowerów biegnie po prawej stronie drogi powiatowej w terenie zabudowanym w rozproszonej zabudowie.
W ramach inwestycji zostaną wykonane:
• droga dla pieszych i rowerów,
• zjazdy zwykłe na posesje i drogi wewnętrzne,
• pobocza z kruszywa łamanego,
• oznakowanie pionowe i poziome,
• zagospodarowanie terenu niezbędne do realizacji inwestycji,
• przełożenie istniejącego kabla SN-15 kV, budowa kabla SN-15 kV i nn-0,4 kV,
• budowa oświetlenia drogowego: słupy, oprawy, kable, rury osłonowe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Dokumentacja projektowa stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ wraz przedmiarem, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami oraz decyzjami.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

a) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek jeżeli w okresie ostatnich 5 lat dla robót budowlanych (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) przed upływem terminu składania ofert, zrealizował co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie drogi, o wartości nie mniejszej niż 500 000 zł brutto każda i że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujący, że zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, posiadaniem niezbędnej wiedzy i doświadczenia (o której mowa powyżej) musi się wykazać przynajmniej jeden z wykonawców, że zrealizował te roboty samodzielnie i będzie uczestniczył osobiście w wykonywaniu zamówienia.
b) Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobami:
- Kierownika Budowy. Osoba ta musi posiadać ważne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z ustawą Prawo budowlane w specjalności drogowej lub w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz wykazać się przynależnością do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa – w przypadku gdy są wymagane odrębnymi przepisami obowiązującymi w danym kraju. Wymagane doświadczenie zawodowe: minimum 36 miesięcy pracy na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót w zakresie wykonawstwa, przy realizacji robót drogowych. Przez wymagane minimalne doświadczenie zawodowe na danym stanowisku rozumie się łączną ilość miesięcy przepracowanych na stanowisku jak proponowane, przy realizacji podobnych robót w danej branży.
- Kierownika robót branży elektroenergetycznej. Osoba ta musi posiadać ważne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z ustawą Prawo budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz wykazać się przynależnością do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa – w przypadku gdy są wymagane odrębnymi przepisami obowiązującymi w danym kraju.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
4.Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania następujących zmian do niniejszej umowy

1) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia po stronie Zamawiającego i Wykonawcy. W sytuacji zmiany osób uczestniczących po stronie Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wykonania zleconych prac przez osoby o tym samym poziomie merytorycznym, co dotychczasowi pracownicy, z uwzględnieniem umówionego doświadczenia zawodowego. 2) W przypadku zaistnienia okoliczności określonych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia oraz terminu wskutek zaistnienia okoliczności wynikających z postanowień niniejszego paragrafu oraz ze względu na konieczność zmiany zakresów rzeczowych elementów robót ujętych w kosztorysie ofertowym uzasadnionych przez Inspektora Nadzoru i zaakceptowanych przez Zamawiającego. 4) Konieczność wprowadzenia zmian do umowy na skutek zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa. 5) Zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy oraz wynagrodzenia na pisemny wniosek Wykonawcy z powodu zaistnienia siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony więzi prawnej o charakterze niezależnym od stron, którego strony nie mogły przewidzieć, i któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności. Za siłę wyższą, warunkująca zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania zbrojne, pandemie, epidemie. Ocena, czy zachodzą szczególne okoliczności oraz jej wpływ na termin oraz wynagrodzenie, należy wyłącznie do Zamawiającego, 6) Strony mają prawo do przedłużenia Terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn uniemożliwiających dotrzymanie Terminu zakończenia robót, w następujących sytuacjach: a) gdy wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, b) wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, c) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, d) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, e) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami, f) Wystąpienia przerw w wykonywaniu przedmiotu umowy z powodów, za które odpowiada Zamawiający. 7) Zmiany podwykonawców na skutek: a) wprowadzenia nowego podwykonawcy, b) rezygnacji dotychczasowego podwykonawcy, c) zmiany wartości lub zakresu przewidywanego do wykonania przez podwykonawców.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-16 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_czluchow

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-16 09:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Człuchowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Człuchów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.