Zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie
Zamawiający Gmina Inowłódz (Inowłódz, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji zajęć w Publicznej Szkole…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 219 767 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=529, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
20 marca 2026
Termin ofert: 2 kwietnia 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
27 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
10 czerwca 2026
5 ofert4 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 czerwca 2026
- Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Inowłódz |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590647990 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Spalska 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Inowłódz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-215 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@inowlodz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://inowlodz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8b09c968-b756-4557-be8f-676238590c61 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00315740 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00165364 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Europejski Fundusz Społeczny Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | CZĘŚĆ nr 5 Zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych do zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe programowanie, robotyka i druk 3D |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne 30192113-6 - Wkłady drukujące 30232100-5 - Drukarki i plotery |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 20 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | X3D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8421781039 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ceynowy |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bytów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 77-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7869,54 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00282086/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność doprecyzowania danych dotyczących wystawienia faktury, tj. wskazania jako nabywcy Gminy Inowłódz oraz jako odbiorcy faktury Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres przedmiotu zamówienia nie uległ zmianie. Zmiana dotyczyła wyłącznie danych do wystawienia faktury, tj. wskazania nabywcy i odbiorcy faktury. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7869,54 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.