ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Przeprowadzenie kursów stacjonarnych dla grup uczniów”- 2 części zamówienia

Zamawiający Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „„Przeprowadzenie kursów stacjonarnych dla grup uczniów”- 2 części zamówienia”. Termin składania ofert minął 10 lipca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Śląskie Techniczne Zakłady NaukoweKatowice, Śląskieopublikowano 30 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie Trenera/Wykładowcy40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie Trenera/Wykładowcy 40%.

  • 2

    ZakresKupowane są stacjonarne kursy dla grup uczniów w ramach projektu unijnego, z podziałem na 2 części zamówienia. Zamówienie dotyczy projektu „SOS 4_ Szkolenia otwartych szans” współfinansowanego z Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027. Zamawiający to Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe z Katowic. Kursy są realizowane w ramach edukacji zawodowej i technicznej na poziomie szkoły średniej. Zamówienie obejmuje usługi szkolenia specjalistycznego, zawodowego oraz edukacji młodzieży.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Compendium - Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. , przy 2 ofertach.
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 9 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 3 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 270160421

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

40-086 Katowice Sokolska 26

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-086

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ws@sltzn.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.sltzn.katowice.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przeprowadzenie kursów stacjonarnych dla grup uczniów”- 2 części zamówienia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1ba92108-eebd-4a2a-a557-eea74354eb06

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314347

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00085567/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kursy stacjonarne dla uczniów w ramach projektu SOS_4 Szkolenia Otwartych Szans

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

„SOS 4_ Szkolenia otwartych szans” - realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji dla priorytetu FESL.10.00 Fundusze Europejskie na transformację dla działania FESL.10.23 – Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu).

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ba92108-eebd-4a2a-a557-eea74354eb06

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-Zamówienia. Wykonawca może skorzystać z funkcjonalności do wysyłania korespondencji na stronie https://ezamowienia.gov.pl Aby korzystać z Platformy jako użytkownik zalogowany, należy posiadać konto na Platformie. Jeżeli Użytkownik nie posiada konta powinien zarejestrować się na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca podczas rejestracji powinien wybrać rolę „Wykonawca”.
Użytkownicy w roli Wykonawcy mają możliwość składania ofert za pośrednictwem Platformy e-Zamówieni

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu a także informacje dotyczące specyfikacji połączenia i minimalne wymagania techniczne dotyczące
sprzętu opisane zostały w Regulaminie korzystania z platformy pod adresem : https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/
2) Wykonawca może skorzystać z funkcjonalności do wysyłania korespondencji na stronie https://ezamowienia.gov.pl Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
3) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza)

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1) Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o
ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez wykonawcę będą
przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi.
2) Wszelkie pozostałe informacje związane z ochroną danych osobowych znajdują się na załączniku nr 6 do SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SOS4/Z32/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 01 – Kursy certyfikowane Microsoft,
- Kurs SC-100 – Microsoft Cybersecurity Architect z egzaminem zewnętrznym. 1 grupa 16 uczniów
- Kurs AI-102 – Azure AI z egzaminem zewnętrznym. 1 grupa 16 uczniów

1) W ramach organizacji kursów zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
a) opracowania programu zajęć,
b) przygotowania niezbędnych materiałów szkoleniowych oraz przekazania ich uczestnikom szkolenia najpóźniej podczas
pierwszych zajęć oraz zapewnienie jednego dodatkowego kompletu Zamawiającemu– zamawiający dopuszcza materiały
szkoleniowe w formie elektronicznej.
c) ochrony uzyskanych w trakcie realizacji szkolenia danych osobowych,
d) prowadzenia i przekazania Zamawiającemu: list obecności, podpisanych przez uczestników szkoleń, oraz list
potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych zawierających imię, nazwisko, podpis uczestnika szkolenia oraz datę ich
odbioru,
e) oceny szkoleń dokonanej w oparciu o wypełnione przez uczestników indywidualne ankiety oceny,
f) opracowania w uzgodnieniu z zamawiającym harmonogramu zajęć, g) przeprowadzenie egzaminu wraz z przekazaniem odpowiednich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających uzyskanie uprawnień – zgodnie z wymienionymi na załączniku nr 10 – Opis kursów,
h) przygotowania imiennych świadectw ukończenia kursu,
i) stosowania zasad informacji i promocji,
współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu opisanego w załączniku nr 10:
2) Kursy muszą uwzględniać indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów, w tym
także uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (niepełnosprawnych, którzy będą objęci wsparciem w ramach
projektu.

4.2.6.)Główny kod CPV

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

80210000-9 - Usługi edukacji technicznej i zawodowej na poziomie szkoły średniej

80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-09-05 do 2026-10-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie Trenera/Wykładowcy

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 02 – Kursy programowania przemysłowego
- Kurs PLC Siemens S7-1200 3 grupy po 12 uczniów

- Kurs druku 3D FDM 3 grupy po 8 uczniów

1) W ramach organizacji kursów zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
a) opracowania programu zajęć,
b) przygotowania niezbędnych materiałów szkoleniowych oraz przekazania ich uczestnikom szkolenia najpóźniej podczas
pierwszych zajęć oraz zapewnienie jednego dodatkowego kompletu Zamawiającemu– zamawiający dopuszcza materiały
szkoleniowe w formie elektronicznej.
c) ochrony uzyskanych w trakcie realizacji szkolenia danych osobowych,
d) prowadzenia i przekazania Zamawiającemu: list obecności, podpisanych przez uczestników szkoleń, oraz list
potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych zawierających imię, nazwisko, podpis uczestnika szkolenia oraz datę ich
odbioru,
e) oceny szkoleń dokonanej w oparciu o wypełnione przez uczestników indywidualne ankiety oceny,
f) opracowania w uzgodnieniu z zamawiającym harmonogramu zajęć, g) przeprowadzenie egzaminu wraz z przekazaniem odpowiednich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających uzyskanie uprawnień – zgodnie z wymienionymi na załączniku nr 10 – Opis kursów,
h) przygotowania imiennych świadectw ukończenia kursu,
i) stosowania zasad informacji i promocji,
współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu opisanego w załączniku nr 10:
2) Kursy muszą uwzględniać indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów, w tym
także uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (niepełnosprawnych, którzy będą objęci wsparciem w ramach
projektu.

4.2.6.)Główny kod CPV

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

80210000-9 - Usługi edukacji technicznej i zawodowej na poziomie szkoły średniej

80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-09-05 do 2026-10-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie Trenera/Wykładowcy

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

1) zdolności technicznej lub zawodowej.
a) odnośnie potencjału technicznego - Zamawiający stawia warunek wyłącznie dla części 02–
i. - Kurs PLC Siemens S7-1200
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował 12 kpl (dla każdego uczestnika kursu) urządzeniami technicznymi tj.: tablicami (z elementami wykonawczymi tj: zadajnikiem sygnałów wejściowych i wyjściowych oraz stanowiska mechatronicznego wyposażonego w moduły wejść/wyjść sterownika PLC,)
Indywidualne stanowisko każdego uczestnika kursu powinno prezentować rzeczywiste parametry elementów wykonawczych wizualizując efekt programowania przemysłowego np. siłowników, falowników, silników krokowych.
Ponadto Zamawiający informuje, że miejsce szkolenia będzie wyposażone w sprzęt, którym dysponuje tj :
- w stacje komputerowe z dedykowanym oprogramowaniem TIAportal,
- w sterowniki logiczne SIMATIC S7 1200 i/lub ISO wraz z modularni wejść/wyjść cyfrowych i analogowych.
ii. Kurs druku 3D FDM
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował 4 drukarkami 3D dla wyposażenia stanowisk dla przeprowadzenia kursu.

b) odnośnie kwalifikacji zawodowych osób skierowanych do realizacji zamówienia: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca
dysponował osobami posiadającymi niżej określone kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie oraz wykształcenie
niezbędne do wykonania zamówienia publicznego:

dla części 1: Wykładowcą, posiadającym certyfikat MCT Microsoft Certifed Trainer lub równoważny uprawniający do przeprowadzenia certyfikowanych kursów Microsoft. Zamawiający wymaga, aby wykładowca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert przeprowadził co najmniej 2 szkolenia certyfikowane Microsoft dla grupy liczącej nie mniej niż 10 uczestników każde z zakresu jn.:
i. Kurs AI 102 Projektowanie i wdrażanie rozwiązania Microsoft Azure AI, który kończy się egzaminem zewnętrznym,
ii. Kurs SC-100 z Microsoft Architekt Cyberbezpieczeństwa, który kończy się egzaminem zewnętrznym
Uwaga: Zamawiający dopuszcza możliwość, że dla każdego z poszczególnych kursów Wykonawca dysponuje innym Wykładowcą, jeśli posiada doświadczenie w prowadzeniu co najmniej po dwa kursy/szkolenia z zakresu wybranego kursu jak wyżej opisano.

dla części 2: Wykładowcą, posiadającym uprawnienia do przeprowadzenia kursu zawodowego. Zamawiający wymaga, aby wykładowca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert przeprowadził co najmniej 2 szkolenia dla grupy liczącej nie mniej niż 8 uczestników każde, w zakresie:
i. sterowników logicznych PLC SIEMENS S7-1200 TIA Portal,
ii. druku 3D FDM

Uwaga: Zamawiający dopuszcza możliwość, że dla każdego z poszczególnych kursów Wykonawca dysponuje innym Wykładowcą, jeśli posiada doświadczenie w prowadzeniu co najmniej po dwa kursy/szkolenia z zakresu wybranego kursu jak wyżej opisano.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) oświadczenie wykonawcy (załącznik nr 14 do SWZ) o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu załączonym do oferty, że nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie podstaw określonych:
- w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
- w art. 109 ust. 1 pkt 4-10 Pzp
- w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na
Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub
zawodowej, zamawiający wymaga następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) dla obu części - wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie
czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 7).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający żąda, by wykonawca złożył wraz z ofertą dla każdej części, na którą składa ofertę następujące, przedmiotowe środki dowodowe tj.:
program planowanego kursu (z wykazem liczby godzin przypadających na poszczególne tematy)
Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane świadczenia spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria.
Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący
uprawnień, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni
wykonawcy (załącznik nr 5 do SWZ) .
b) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy
wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do
oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
c) Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może
żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców
(art. 59) wraz z wymaganymi oświadczeniami,
Wymagana forma:
Wykonawcy składają oświadczenia w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawców zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik do SWZ).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-10 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-10 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-07

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    Wykonawca, w ramach wynagrodzenia przeniesie na Zamawiającego własność egzemplarzy materiałów szkoleniowych
    wykorzystywanych w trakcie zajęć szkoleniowych.
  2. 2)
    Niezależnie od podstaw wykluczenia, o których mowa powyżej, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022
    r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
    bezpieczeństwa narodowego, zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu:
    a) wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo
    wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w
    art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji
    na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (dalej jako: „Ustawa”),
    b) wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu
    pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 51124)jest osoba wymieniona w wykazach określonych w
    rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od
    dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
    zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Ustawy,
    c) wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o
    rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 2120) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
    rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został
    wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art.
    1 pkt 3 Ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80510000-2Usługi szkolenia specjalistycznego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Compendium - Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ,115 tys. zł2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80510000-2 (Usługi szkolenia specjalistycznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.