Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Kąkolewnica (Kąkolewnica, Lubelskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd””. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KąkolewnicaKąkolewnica, Lubelskieopublikowano 26 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kąkolewnica

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237552

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Lubelska 5

1.4.2.)Miejscowość

Kąkolewnica

1.4.3.)Kod pocztowy

21-302

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.4.7.)Numer telefonu

83 372-20-10

1.4.8.)Numer faksu

83 372-20-49

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kakolewnica.lublin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkakolewnica.bip.lubelskie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-603a2adb-5c84-469b-9a43-4f8130ceb7f2

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310935

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377057

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach konkursu grantowego Cyberbezpieczny Samorząd, Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w ramach programu Fundusze Europejskie Na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania informatycznego wraz ze szkoleniem pracowników Urzędu Gminy Kąkolewnica, w tym serwery, UPS, NAS, rozbudowa istniejącej infrastruktury NAS – dyski twarde, rozbudowa istniejącej infrastruktury serwera – dyski twarde, UTM do klastra, przełącznik sieciowy, napęd taśmowy, oprogramowanie backup, zakup usług dostępu do chmury backup, rozbudowa oprogramowania antywirusowego o funkcje XDR, szyfrowania danych, uwierzytelnienia dwuskładnikowego a także usługi szkolenia administratora IT i szkolenia pracowników z cyberbezpieczeństwa. Wszystkie wymagane urządzenia, oprogramowania i usługi zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 6 do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwanego dalej: przedmiotem zamówienia lub przedmiotem umowy lub sprzętem lub urządzeniami. Przedmiot zamówienia obejmuje również wniesienie, montaż, instalację i konfigurację urządzeń, wdrożenie, utrzymanie, dostarczenie instrukcji w języku polskim oraz instruktarzu pracowników urzędu w zakresie obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania. Zamówienie obejmuje również utrzymanie ciągłości pracy przez okres gwarancji i rękojmi.

3.8.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

3.9.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48219700-3 - Pakiety oprogramowania do serwera komunikacyjnego

48620000-0 - Systemy operacyjne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

48822000-6 - Serwery komputerowe

48821000-9 - Serwery sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

120 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SUNTAR sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8731003891

4.3.3.)Ulica

Marii Drozd 12

4.3.4.)Miejscowość

Tarnów

4.3.5.)Kod pocztowy

33-100

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

518937,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00418654/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-01-08

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wydłużenie terminu realizacji umowy z powodu nieprzewidzianych trudności w dostawie procesora do serwera, wynikających z zakończenia jego produkcji przez producenta oraz wydłużenia terminu dostawy części z kanału serwisowego. Zmiana nie spowodowała zmiany wynagrodzenia ani zakresu zamówienia.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Aneks nr 1 z dnia 8.01.2026 r. wydłużył termin realizacji umowy do dnia 27.02.2026 r. Zmiana była spowodowana niemożliwymi do przewidzenia na etapie zawarcia umowy problemami z dostępnością procesora przeznaczonego do serwera, wynikającymi z zakończenia jego produkcji przez producenta oraz wydłużeniem terminu dostawy części z kanału serwisowego. Zmiana nie wpłynęła na zakres zamówienia ani wysokość wynagrodzenia.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 61 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
324 500 zł2 276 973 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 952 473 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
324 500 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 276 973 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kąkolewnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kąkolewnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.